• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzat emelése

Én is gondoltam az általatok leírtakra, csak mi van akkor, ha ki kell venni a követ átmozgatás vagy tisztítás miatt. Akkor a táptalajt, talajt, növényeket szerintem viszi magával.
 
Én is gondoltam az általatok leírtakra, csak mi van akkor, ha ki kell venni a követ átmozgatás vagy tisztítás miatt. Akkor a táptalajt, talajt, növényeket szerintem viszi magával.
Le is lehet ragasztani a hungarocellt, de tobbnyire annyi ko megy ra, hogy a tobbi akkor is lent tartja, ha leszedsz egyet-kettot. A The Gap is egy 4 centis hungarocell alapon van -- mindjart teszek kepet
 
Én is gondoltam az általatok leírtakra, csak mi van akkor, ha ki kell venni a követ átmozgatás vagy tisztítás miatt. Akkor a táptalajt, talajt, növényeket szerintem viszi magával.
Mondjuk nálam be volt építve a kő köre minden,így nem volt esélyem kiemelni az egyenként 10kg sziklákat!De sokan ez miatt ragasztják le pillanatragasztóval.
 
Le is lehet ragasztani a hungarocellt, de tobbnyire annyi ko megy ra, hogy a tobbi akkor is lent tartja, ha leszedsz egyet-kettot. A The Gap is egy 4 centis hungarocell alapon van -- mindjart teszek kepet
Ragasztóval nem akarom összebarmolni az új akit, amúgy meg fosok a feljöveteltől. :D
Lehet, hogy inkább a harisnyába apró gömbkavics módszernél maradok. A mostaninál is ez van, de voltam olyan hülye, hogy nem tettem harisnyába, majd most választhatom szét az amazoniát, a gömbkavicstól, meg a táptalajt.:mad:
 
Ragasztóval nem akarom összebarmolni az új akit, amúgy meg fosok a feljöveteltől. :D
Lehet, hogy inkább a harisnyába apró gömbkavics módszernél maradok. A mostaninál is ez van, de voltam olyan hülye, hogy nem tettem harisnyába, majd most választhatom szét az amazoniát, a gömbkavicstól, meg a táptalajt.:mad:
fbs-sel nem barmolod össze. Nem úgy, ahogy a pillanatragasztóval, ez utóbbi elég elborult ötletnek hangzik :)))))
 
Én is gondoltam az általatok leírtakra, csak mi van akkor, ha ki kell venni a követ átmozgatás vagy tisztítás miatt. Akkor a táptalajt, talajt, növényeket szerintem viszi magával.
Hát, úgy raktam össze, hogy ezt a követ ki nem veszem. :D Meg akkor jönne némi táptalaj is, szóval fix jövőt terveztem neki. :D
 
Lépés állót lehetne akvárium ragasztóval ragasztani ? Tegnap mikor megkérdeztem egy barkácsáruházban a patexet akkor sokkot kapott az eladó ,hogy a halak felfordulnak tõle ...
 
Nem nincs csak olvastam a topicban ,hogy valaki Patex montage ragasztóval oldotta meg de akkor bármilyen akvárium ragasztóval oda lehet ragasztani ?

Most nézem nekem akvárium tömítõm van.... Valószínüleg azzal nem lehet.... El szeretném kezdeni az új akvárium felépítését ,de nem tudom eldönteni ,hogy emeljem meg az aljzatott...
 
Utoljára módosított moderátor által:
Csak olyan ragasztóval csináld amiben biztos vagy, nem éri meg 500-1000 forintos spórolás miatt kinyírni az élővilágot. FBS vagy akváriumi ragasztók a biztosak. @eMZé te mivel is ragasztottad? Csak, hogy meglegyen itt is.
 
Nos voltam abban a barkácsáruházban ahol az akvárium tömítést vásároltam és azt mondták ,hogy ők 100%-ban garantálják ,hogy tartani fog csak várjam meg a 24 óra száradási időt. Kipróbáljuk és meglátjuk ,hogy igazuk lesz e ..
 
Régi aljzatot fel lehet használni harisnyában az új talaj alá? Baci kultúra miatt. Vagy ami felül volt nem jó, ha alulra kerül?
 
Back
Oldal tetejére