• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzat emelése

az a kérdés merül fel ezekről, hogy a felemelt aljzatok könnyebben kerülnek "szárazra" is, ha a garnélák lehordják... azt hogyan védje ki az ember?
 
én azt csinálom, hogy vagy kövekkel leválasztom ezeket a dombocskákat vagy növényekkel bevetem és így megtartják. De így is sokszor le kell porszívóznom az amanok által lehordott dombokat. A legutóbb simán rákaparták a parvula gyepemre a dombot.
 
Sziasztok!
Gondolkodom az aki átépítésén. Hegyes, dimbes dombos dolgot képzeltem el. Található a neten videó arról, hogy lehet ezeket kivitelezni?

up1.: Már feltaláltam magam.. :)
Viszont, az emeléssel kapcsolatban.
10 liter manado-ra lesz keret.
Ha dombocskákat szeretnék, használhatom a mostani kavicsot??
Így gondolom:
- alulra táptalaj
- kavics réteg ahová dombot akarok
- majd manado
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a szűrőmben lévő apróbb lávaköveket újrahasznosíthatom-e tisztítás után az emeléshez? A harisnya meddig bírja vízben? Orinoco Flow - 80 l low-tech | Magyar Akvakertész Fórum szúnyogháló+damillal csomagot gyártok az nem tartósabb?

A naplóban látható, hogy kb. azt tervez(t)em, hogy az akvárium jobb hátsó sarka felé emelkedni fog kicsit, oda tenném alá a lávakövet. Viszont perpill manando van betervezve talajnak...fával, növénybeültetéssel meg lehet akadályozni, hogy nagyon kiegyenesedjen? A két színű réteget kisebb-közepes lávakövekkel tervezem elválasztani. Ez is fogja majd azért a domb alját. Szerintetek így megmarad?
 
Szia szacsi!

a szűrőmben lévő apróbb lávaköveket újrahasznosíthatom-e tisztítás után az emeléshez
Igen, akár egy akváriumvízben történő öblítés is elég.

A Manadó rizikós dombnak, viszont remek síkságot lehet vele létrehozni!
Szinte nincs ami megállítsa!
Inkább próbálj valami nehezebb talajt beszerezni!

A.ttila
 
Hello.a terkóknál,paludáriumoknál gyakran alkalmazott purhabbal kifújás,kifaragás flexi csemperagasztó módszer működhet akiban domborzat kialakítására szerintetek?itt nyílván komolyabb emelésre,bonyolultabb domborzatra gondolok,nem csak egy puklira az aki hátsó sarkában
 
Hello.a terkóknál,paludáriumoknál gyakran alkalmazott purhabbal kifújás,kifaragás flexi csemperagasztó módszer működhet akiban domborzat kialakítására szerintetek?itt nyílván komolyabb emelésre,bonyolultabb domborzatra gondolok,nem csak egy puklira az aki hátsó sarkában

Csak akkor ha tutira nem jön ki belőle semmi ami káros lehet a lakókra nézve. Mondjuk a csempe ragasztóra nem mernék megesküdni.
A purhabot meg jó le kell súlyozni, mert ha elindul felfele:mad::confused:o_O:censored:(n)
 
A csemperagasztók mésztartalmú anyagok. A PU hab biológiailag nem bomlik, kikeményedve nem szennyez, elvileg az működhet.
 
A csemperagaszto kemenyiti az így is kemény csapvizet, annyira nem jó megoldás.
 
sziasztok,az lenne a kérdésem ,ha egy olyant találtam ki ,hogy egy lyukat képeznék lávakőből,aminek a belsejét emelnem kellene arra jó e a hungarocell karika?Ez egy olyan hungarocell ,ami olyan mint a kerámiagyűrű,azt hiszem pont a GA-s csomagom volt kibélelve vele(Viktorék talán tudják mire gondolok(n)).Szóval bedobhatom azt az akiba,ugy hogy arra megy a talaj?
 
sziasztok,az lenne a kérdésem ,ha egy olyant találtam ki ,hogy egy lyukat képeznék lávakőből,aminek a belsejét emelnem kellene arra jó e a hungarocell karika?Ez egy olyan hungarocell ,ami olyan mint a kerámiagyűrű,azt hiszem pont a GA-s csomagom volt kibélelve vele(Viktorék talán tudják mire gondolok(n)).Szóval bedobhatom azt az akiba,ugy hogy arra megy a talaj?
Jó, csak ragaszd le, mert a csak a talaj súlya nem fogja lent tartani.
 
Az ADA Amazonia általános talaj, vagy az ADA sand akármelyik típusa alkalmasabb meredekebb lejtő kialakítására? Meredek alatt értem a 20-30 fok dőlésszöget kb.
 
Az ADA Amazonia általános talaj, vagy az ADA sand akármelyik típusa alkalmasabb meredekebb lejtő kialakítására? Meredek alatt értem a 20-30 fok dőlésszöget kb.
Az ADA általános talajnál megtudod csinálni, ha alul meg tudod támasztani valamivel, de tapasztalatból mondom, hogy az ültetés után ne nyúlj hozzá, mert akkor omolhat az egész. Dekorhomok ilyenekre nem jó.
 
Az ADA általános talajnál megtudod csinálni, ha alul meg tudod támasztani valamivel, de tapasztalatból mondom, hogy az ültetés után ne nyúlj hozzá, mert akkor omolhat az egész. Dekorhomok ilyenekre nem jó.

Köszi. Pont erre gondoltam én is, ezért lesz amazonia műanyag lapokkal inkább, dekorhomok helyett pedig aqua gravel dekor lesz, viszont ez utóbbinak nem feltétel a meredek terepen történő állékonyság, mert kövek közé kerül. ;)
 
Back
Oldal tetejére