• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzat emelése

Nézd meg,hogy savra reagál-e,különben jó lehet.
Egy hátránya van,hogy lebeg.Tedd valami raser hálóba ,a tetejét súlyozd le kővel.

szerk. A 6,5 - 9,5 kissé aggasztó.
 
Köszi szépen a segitséget
kipróbálom a savazást,a PH-ja nagyon nagy keverést csinálna nekem az aksiba??
Ha igen inkább leteszek róla :(
 
nero85 said:
a PH-ja nagyon nagy keverést csinálna nekem az aksiba??

Igen,nagyon nagy gubi is lehet.Átmehet lúgos tartományba,ami határozottan káros halakra,garnikra és növényekre is.
Próbálj inkább apróra tört lávakövet,vagy 1-1,5cm átmérőjű vill.szerlős csövet összevágni. ;) Olyasmit,mint az Eheim MechPro.Rakd bele valmi hálóba és kész.Gondolom kövek is lesznek az akiban,azok majd nem engedik feljönni.

medio_filtrante_universal_eheim_mechpro_detalle.jpg
 
Én is aljzat emelésen töröm a fejem, ráadásul teraszos elrendezést szeretnék. Eddig nem sikerült vertikálisan építkeznem, lényegében ötlet híján. Most már ötleteim vannak, csak nem tudom hogyan lehetne szép teraszt kialakítani. Többlépcsős elrendezést szeretnék, de nem tudom, hogy a lépcső, hogyan marad lépcső. A függőleges széleit kellene valahogy stabilizálni, de egyelőre nincs ötletem. Kövekkel, kavicsokkal nem akarom körberakni, mert az nem természetes látvány.
 
Én is aljzat emelésen töröm a fejem, ráadásul teraszos elrendezést szeretnék. Eddig nem sikerült vertikálisan építkeznem, lényegében ötlet híján. Most már ötleteim vannak, csak nem tudom hogyan lehetne szép teraszt kialakítani. Többlépcsős elrendezést szeretnék, de nem tudom, hogy a lépcső, hogyan marad lépcső. A függőleges széleit kellene valahogy stabilizálni, de egyelőre nincs ötletem. Kövekkel, kavicsokkal nem akarom körberakni, mert az nem természetes látvány.

Szia Nato!

Gilgames kolléga rizsteraszok naplóját kellene megnézegetned, azt hiszem elég sok jó ötletet lehet belőle meríteni.

:)
 
Köszi! Átolvastam. Ez a hálós megoldás lehet jó lenne, csak nem tudom mivel kéne benöveszteni a hálót... valami moha lesz...
 
Köszi! Átolvastam. Ez a hálós megoldás lehet jó lenne, csak nem tudom mivel kéne benöveszteni a hálót... valami moha lesz...
Gilgames is valami mohát használt ha jól emlékszem. Egyébként meg lehetne parvulát kinöveszteni belőle?
 
Gilgames is valami mohát használt ha jól emlékszem. Egyébként meg lehetne parvulát kinöveszteni belőle?
Eleocharis vivipara-t tervezek a teraszokra, de lehet, hogy ezt a hálóból is ki lehetne növeszteni, és így egybefüggővé tenni a gyepet, csak kérdés, hogy a teraszos jelleg mennyire veszne így oda...
 
Eleocharis vivipara-t tervezek a teraszokra, de lehet, hogy ezt a hálóból is ki lehetne növeszteni, és így egybefüggővé tenni a gyepet, csak kérdés, hogy a teraszos jelleg mennyire veszne így oda...

Ügyesen kell nyírni :)
 
Olyan kérdésem lenne,hogy én tropusi fákkal dolgozok és az jutott az eszembe,hogy azzal nem-e lehetne megemelni a talajt?Ezek elmerulnek a vízben.Valaki brobálkozott már ilyesmivel?
 
Sziasztok! Jövőre induló projektemhez gondolkodom aljzatemelésen. Lávakőre gondoltam, mert viszonylag olcsó(400Ft/kg) és dekornak is megfelelő lehet. Kérdés, hogy egy nagy darabbal próbálkozzam, vagy több kicsivel harisnyába kötve?!
 
Sziasztok! Jövőre induló projektemhez gondolkodom aljzatemelésen. Lávakőre gondoltam, mert viszonylag olcsó(400Ft/kg) és dekornak is megfelelő lehet. Kérdés, hogy egy nagy darabbal próbálkozzam, vagy több kicsivel harisnyába kötve?!
A kis darabokkal jobban járnál, mert így úgy alakítod az aljzatot ahogyan szeretnéd. Nagyobb darabokkal nehezebb egyenletesen megemelni az aljzazot.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 
Sziasztok! Jövőre induló projektemhez gondolkodom aljzatemelésen. Lávakőre gondoltam, mert viszonylag olcsó(400Ft/kg) és dekornak is megfelelő lehet. Kérdés, hogy egy nagy darabbal próbálkozzam, vagy több kicsivel harisnyába kötve?!
Ha ezt a megoldást választod, akkor a kis méretűeket csomagold be egy hálóba (harisnyába), mert ezeket még tudod mozgatni (formázni).
 
Sziasztok! Jövőre induló projektemhez gondolkodom aljzatemelésen. Lávakőre gondoltam, mert viszonylag olcsó(400Ft/kg) és dekornak is megfelelő lehet. Kérdés, hogy egy nagy darabbal próbálkozzam, vagy több kicsivel harisnyába kötve?!

Ha van a közeledben kőkereskedés, érdeklődj Náluk, van-e lávakövük. Ha van, akkor 150-200 Ft/kg körül árulják valószínűleg, és annyit válogatsz, amennyit nem szégyellsz. ;)
 
Olyan kérdésem lenne,hogy én tropusi fákkal dolgozok és az jutott az eszembe,hogy azzal nem-e lehetne megemelni a talajt?Ezek elmerulnek a vízben.Valaki brobálkozott már ilyesmivel?
Én valahogy nem tudom elképzelni mit szeretnél.De szerintem próbálkozz más módszerrel,mert érhetnek meglepetések.:)
 
Ha ezt a megoldást választod, akkor a kis méretűeket csomagold be egy hálóba (harisnyába), mert ezeket még tudod mozgatni (formázni).
Köszi a gyors választ! Én is erre gondoltam, de nem voltam benne biztos.
Ha van a közeledben kőkereskedés, érdeklődj Náluk, van-e lávakövük. Ha van, akkor 150-200 Ft/kg körül árulják valószínűleg, és annyit válogatsz, amennyit nem szégyellsz. ;)
Nincs a környéken, de majd utána nézek, köszi! :)
 
Kavicsot is köthetsz harisnyába, nem kell feltétlenük lávakőnek lennie...
A harisnyás megoldás mellett beszél még az is, hogy az aljzatban is jobban tud így áramolni a víz.

aki4__1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére