• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzat emelése

Vagy nincs az a dolog lent tudná tartani ;)

Mielőtt ilyen merényletre készültök, annyit tegyetek már meg, hogy egy kád vízbe megpróbáljátok elmeríteni, vagy lenyomni az ilyen anyagokat.
Ha nem tudjátok, akkor értelmetlen kisérletezni vele. Szerintem a nikecel-t sem tudod normális keretek között víz alá kényszeríteni. Ha mégis sikerülne valahogy leragasztani és egyszer valamiért meggyengül ez a ragasztó, nem lennék ott amikor az egész akvárium tartalmát kilövi a szobába a lapka :)
 
viktorlantos said:
Vagy nincs az a dolog lent tudná tartani ;)

Ez így nem igaz ;) Az FBS ragasztóval járható út.Az tuti jól megragasztja.Az más kérdés,hogy utána majd úgy kell kirobbantani az akiból.
Egyébként egyetértek Talachival ,hogy ilyen formában nem fog megmaradni rajta a talaj.
 
Akkor hogyan csináljak egy ekkora dombot? Nem akarok 10 literrel több talajt venni csak ezért. Ja és úgy kéne hogy a táptalaj meg az általános talaj egyenletesen legyen rajta.
 
Használhatsz olcsóbb szűrőanyagot zsákban pl. Volt a fenti szivacsos példa is. Ezek jobb megoldások, mint a nikecel. Minden jó, ami nem szennyezi a vizet és nem túl problémás lent tartani.
 
viktorlantos szerinted ha sikerülne lenttartani fbs el a cuccot megmaradna rajta az Ada Aqua Soil Amazonia? Vagy laposabbra kéne. Mert ha mondjuk szűrőszivacsból építenék ilyet akkor sem tudnám belőni az alakját és meredekségét. Talán a lépcsőzetes formában bízok hogy azért rajta marad a talaj. De nemtudom. Most rendeltem Amazoniát, még nem volt dolgom vele.
 
Köszi !!! A Szívás az hogy köveket nem nagyon akarok használni :) De értem a lényeget a képekből. Ki lesz ez találva valahogy ..
 
Én nylonharisnyába töltött talajjal vagy lávakővel emelném a magasságot! Lávakő talán még jobb is mert átjárhatóbbá teszi a víz számára a talajod!
 
Remélem jó topicban teszem fel a kérdést...

A kérdésem pedig az lenne, hogy az ajzat rendezésekor (JBL Monado-t használok) szeretnék magasabb és alacsonyabb részeket kialakítani az akváriumban, ami még sikerül is, azonban ahogy telik az idő az akváriumban a dombok szépen eltűnnek, és a víz szinte már síkba hozta az ajzat nagy részét, holott Eleocharis parvula pázsit van, aminek elvileg meg kellene fogni (szerintem)a talajeróziót ! Hogyan lehet ezt megelőzni?
Láttam már a talajba elhelyezett Plexi darabokat, de ezeket hogyan lehet szakszerüen elrejteni, úgy hogy ne látszódjon ki egy idő után?
 
Üdv!
Nagy valószínűséggel a manado lesz az oka a talaj gyors elmozdulásának. Túl könnyű, ezért nem maradnak meg a szintkülönbségek. Kövekkel is (pl lávakővel, jó sokkal) a helyén tarthatod a talajt. A plexinél szerintem megintcsak az lesz a problem, hogy kimossa mellőle a talajt. A kövek felületével talán jobban kordában lehet tartani a dolgokat. A parvula csak a felső réteget fogja meg, sajnos attól alul még mozogni fog a talajod.
 
Általánosságban mondható, hogy a Manado könnyebb mint más ilyen agyag-golyós talajok, vagy pl az ADA Amazonia talaja is ilyen, vagy hasonló súlya?
 
bzsolt said:
Általánosságban mondható, hogy a Manado könnyebb mint más ilyen agyag-golyós talajok, vagy pl az ADA Amazonia talaja is ilyen, vagy hasonló súlya?

A probléma ott kezdődik, hogy a Manado szemcsemérete fele akkora mint a prémium Japán talajoknak. Ezért is olyan könnyű és később ezért tömörödik sokkal jobban.
 
Üdv nektek!Megemelném a talajom harisnyába töltött kerámiagyűrű és némi apró kavics(6-8mm)segítségével.Az lenne a kérdésem,hogy a táptalajt hová érdemes elhelyezni?Az aljzatemelés alá vagy fölé?Persze erre jön még ált.talaj.
 
Piga said:
Üdv nektek!Megemelném a talajom harisnyába töltött kerámiagyűrű és némi apró kavics(6-8mm)segítségével.Az lenne a kérdésem,hogy a táptalajt hová érdemes elhelyezni?Az aljzatemelés alá vagy fölé?Persze erre jön még ált.talaj.

Szerintem fölé, de majd javítják, ha tévednék. Nekem így logikus, én is így tettem...
 
Sziasztok
én is ez előtt a probléma elött állok,nos eggyik nap az egyik barkács áruházban találtam egy anyagot ami igazábol égetett agyag és elégé nagy szemcseméretű
Ezzel az agyaggal már biztos sokan találkoztatok cserepes növények tetejére szokták takarórétegként teriteni
Én úgy gondoltam az alkalmazását hogy a domb helyét felönteni majdnem a kivánt szintig rá egy szúnyoghálót hogy a táptalaj ne tudjon közéfolyni (mert ahogy már emlitettem elég nagyok a golyók) és ezután jönne az amazonia
Bemásolom a csomagon feltuntetett ismertetőt,légyszi reagáljatok rá nem akarok hülyeséget csinálni

Blusana agyaggranulátum 8/16 5l
Blusana agyaggranulátum speciálisan hydrokultúrák és cserepes növények számára

Kizárólag ellenőrzött lelőhelyről származó agyag felhasználásával készült, amely optimális összetétele révén garantálja a növények egészséges növekedését.

Az égetett, porózus agyag az alábbi tulajdonságokkal rendelkezik:
-jó tartást ad a növénynek
-a vizet, tápanyagokat és levegőt a gyökerekhez vezeti
-stabil, nem tömörödik
-többször felhasználható, nem rothad és nem bomlik
-felhasználása tiszta és kényelmes
-felhasználásra kész, használat előtt jól nedvesítse át

A Blusana agyaggranulátum használatával a hydrokultúra tiszta és higiénikus.
Rendeltetésszerű ápolás esetén nem telepedhetnek meg benne káros baktériumok.
Független intézetek állandó ellenőrzése alatt

Termékdeklaráció: kultúrközeg, növénytermesztő közeg
Alapanyag: tercieragyag
pH-érték: 6,5 - 9,5
Sótartalom: <1,0 g/l
Tartalom: 5 liter
 
Back
Oldal tetejére