• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

kiveheted a belső szűrőt és az aknába becsövezel egy külsőt. Az akvárium fedelén ha jól rémlik elő van készítve a külső szűrő csöveinek a hely. Kitörhető műanyag ív?

Köszi! Egy ilyen mókolás esetén a gyakorlatban hol ömlene be a víz? bemenne a szűrőház aljába és kinyomná magát elöl? Vagy maradna a motor is a házban és dolgozna? A műanyag ív valóban ki van vágva hátul két helyen (jobb és bal oldalon kb. 5-5 centisre)
 
Allat meg nincs benne, de a sok noveny eleve sok bomlo anyagot jelent, raadasul az amazonia is ereget. Ezt a mostani szuro nem tudja kezelni. Raadasul az ajanlott elso heti minden napos 50%-os vizcsere sem volt betartva. CO minusz es feny csokkentesre, a lilaeopsis es a parvula bedoglik majd, fokozva az addig sem rozsas ammonia helyzetet.

A vízcsere már a második napon 50% utána egy nap kimaradt és megint volt 50%, aztán megint 30%. Nem is hülyeség, hogy a véletlenül vett technikásabb növényeket (lilaeopsis, parvula) kiveszegyem! A fényt két lámpa biztosítja, le tudom kapcsolni ott is az egyiket. Szellőztetem az akit két napja, hátha az segít.

A "büdös" szag inkább csak a családnak büdös, nekem ismerős, tipikus akvárium szag - gyerekkoromban nekem is volt akim, persze nem ennyi növénnyel. Annál úgy hívtuk "érett víz szag"
Mivel tető van az akváriumon ami a víz felszínétől kb. 5 centire van, ezért oda beszorul a levegő, amit a lámpa is melegít :)

csuda egy ocsmány dolog ez, most, hogy így leírom :D :D
 
Sziasztok! Brutàlis algàsodàs kezdődött az egy hònapos akvàriumban! Segìtsèèg! (Làsd kèpek)
60l
Szűrő kitisztìtva (tetra ex800)
volt adagolva easylife baktèrium is, 50% vìzcsere 3-4 naponta,
Tàpozàs: 3-3ml Green Aqua Micro-macro ès 3ml easy carbo / nap. 7òràt megy a twinstar 600S, co2 kèt òràval előtte indul 1.5 bubi/sec

Kèt hete rontottam el, amikor egy napig fel volt tolva a Co2 nagyon, es pont nem voltam otthon. Masnap délben 70% vìzcserèvel pròbàltam menteni a menthetőt. Az òta fogkefèvel pròbàlom eltűntetni de mindig visszatèr ez a nyàl..

Mit tegyek vààà
 

Attachments

  • 1544638559553-297227659.jpg
    1544638559553-297227659.jpg
    209.7 KB · Megtekintések: 21
  • 1544638588456-1918073783.jpg
    1544638588456-1918073783.jpg
    174.5 KB · Megtekintések: 28
Én is ezzel küzdök, ezek szerint neked még van hova fejlődnöd ;):

apYuKQkIbS56CXc-2E3sgZbWiZrfjZbhlvUTuSz9mG5m4LXrx7ot2A4whqiw?width=768&height=1024&cropmode=none.jpg


Mint látható növény már nem igazán van (kivettem és tisztitásra a garnis akvába tettem őket, már ami érdemes volt erre). Nyár végén kezdett előjönni, akkor azt hittem hogy a nagy meleg miatt. CO2 sosem volt. Ez a fotó nagytakaritás után 4 nappal történt.

Szakirodalom szerint (amit néztem), kevés a fény. Másik lámpa, 6 órára felemelve (előtte kisebb teljesítménnyel 4 óra világítással low tech körülmények között 1/2 évig ment az akva mint növánytároló), de semmi eredménye. CO2 sosem volt.
 
Én is ezzel küzdök, ezek szerint neked még van hova fejlődnöd ;):

View attachment 69200


Mint látható növény már nem igazán van (kivettem és tisztitásra a garnis akvába tettem őket, már ami érdemes volt erre). Nyár végén kezdett előjönni, akkor azt hittem hogy a nagy meleg miatt. CO2 sosem volt. Ez a fotó nagytakaritás után 4 nappal történt.

Szakirodalom szerint (amit néztem), kevés a fény. Másik lámpa, 6 órára felemelve (előtte kisebb teljesítménnyel 4 óra világítással low tech körülmények között 1/2 évig ment az akva mint növánytároló), de semmi eredménye. CO2 sosem volt.

Ezt egy restart-al könnyen helyre lehet vágni.
 
Ezt egy restart-al könnyen helyre lehet vágni.
A restart max abban segít, hogy sose tudd meg mi volt a hiba és 1 hónap után újra ugyanitt találd magad amin egy restart segíthet.

Mit tegyek vààà
Tudsz feltenni teljes képet? Látni kellene mi merre mozog.

Azon kívül, hogy ki kellene pucolni ezt a mocskot elég sok változásra van szükség. Ez gondolom Rhizoclonium alga.
Az áramlás nem jó irányú. Nem ér le a vízmozgás a talajig és ott megáll az élet. Tápanyagok nem jutnak le az alsó szintekig.
A szűrőd mekkora űrtartalommal rendelkezik ahová biológiai szűrőanyagot pakolhatsz? Nem írtad le és semmit nem találok róla neten. :( Az, hogy 4-5 szőrőrs vízcserére képes csak akkor számít ha van is benne elég anyag amin átmenjen.

Ez az alga inkább CO2 hiánytól jön semmint túladagolástól. DC mit mutat? Használsz vízteszteket?
 
Szakirodalom szerint (amit néztem), kevés a fény. Másik lámpa, 6 órára felemelve (előtte kisebb teljesítménnyel 4 óra világítással low tech körülmények között 1/2 évig ment az akva mint növánytároló), de semmi eredménye. CO2 sosem volt.

Ha nem lett volna benne növény mondanám, hogy azért van (felkavarod a koszos aljzatot a szűrővel stb). De így hogy említetted, hogy csak kivetted rámérnék a szilikát szintre.

Neked is és az előző akváriumnak is azt tudom javasolni, hogy 3 napos sötétkúra és legyen elég olyan algaevő ami ezt eszi. Amano.
Ha szilikát problémád van a csapvízzel, akkor ez kell neked: https://www.greenaqua.hu/hu/jbl-silicatex-rapid-szilikat-es-foszfat-megkoto-szuroanyag-400gr.html
Szilikátot meg ezzel tudod megnézni: https://www.greenaqua.hu/hu/jbl-sio2-teszt.html
 
Gyerekek, ebben az akváriumban elvétve sincs szinte egészséges növény, pár kórót látok hátul senyvedni...

Növények jól tudnak harcolni az alga ellen, ha a feltételek adottak. DE ebben nincs szinte növény!

Ha restartolod, legyen benne elég jól növő növény, különben az űrt alga fogja betölteni. Lehet, hogy így is, de az esélyek jobbak növényekkel. Lehetőleg, mivel CO2-t nem adagolsz, NE HC Cubát és társait tegyél bele, hanem masszív növényeket.

4 óra kis teljesítményű világítás hosszú távon növényeknek nem igazán elég, már ettől is valószínűleg jó rég túlélő üzemmódba kapcsoltak. (Bár némi beszűrődő napfény csodákra képes, ha nem megy a lámpa.) Míg növényből csak az a fajta van az akváriumba, amit beleteszel, algából pedig előbb-utóbb belekerül olyan fajta, ami a szélsőséges körülményekhez jobban tud alkalmazkodni, mint a benne levő növények.
 
Utoljára módosított:
Én is ezzel küzdök, ezek szerint neked még van hova fejlődnöd ;):

View attachment 69200


Mint látható növény már nem igazán van (kivettem és tisztitásra a garnis akvába tettem őket, már ami érdemes volt erre). Nyár végén kezdett előjönni, akkor azt hittem hogy a nagy meleg miatt. CO2 sosem volt. Ez a fotó nagytakaritás után 4 nappal történt.

Szakirodalom szerint (amit néztem), kevés a fény. Másik lámpa, 6 órára felemelve (előtte kisebb teljesítménnyel 4 óra világítással low tech körülmények között 1/2 évig ment az akva mint növánytároló), de semmi eredménye. CO2 sosem volt.

Szia,
ez ugyanilyen barna trutymák volt az elejétől is?
Tápoztál valamivel?
Nálam ugyanilyen volt, csak zöldben, viszont nálam a kevés fény kizárt volt, pont az ellenkezőjére gyanakszom.
Most is küzdök vele, de visszaszorulóban ....
 
Nem ennyi növény volt benne, csak kivettem már a növényeket (azok is csupa algások voltak), és persze azóta még gyorsabban terjed. Alapvetően kicsit kisérletezek is az akvával, megpróbálom restart nélkül megoldani.

Ha zöld lenne, akkor nem lenne gondom :).

Algaevő persze semmi benne (CRS-ket nem akarom kinozni vele), de gondolkodom valami neocaridinia csapatban + növények visszatételével (amelyek egy részét ültetés nélkül a CRS Garnélásban dugtam el, ahol pillanatok alatt eltünt róluk ez a barna alga.).
 
.

Neked is és az előző akváriumnak is azt tudom javasolni, hogy 3 napos sötétkúra és legyen elég olyan algaevő ami ezt eszi. Amano.
Ha szilikát problémád van a csapvízzel, akkor ez kell neked: https://www.greenaqua.hu/hu/jbl-silicatex-rapid-szilikat-es-foszfat-megkoto-szuroanyag-400gr.html
Szilikátot meg ezzel tudod megnézni: https://www.greenaqua.hu/hu/jbl-sio2-teszt.html

Jelentem megvolt a 3 napos sötètsèg, de semmi vàltozàs - mutatom a kèpeket.

Következő javaslat? :)
 

Attachments

  • 1545138944780-914766358.jpg
    1545138944780-914766358.jpg
    225.8 KB · Megtekintések: 31
  • 1545138974371-26324920.jpg
    1545138974371-26324920.jpg
    216.5 KB · Megtekintések: 27
  • 1545138995675104984840.jpg
    1545138995675104984840.jpg
    200.2 KB · Megtekintések: 22
Jelentem megvolt a 3 napos sötètsèg, de semmi vàltozàs - mutatom a kèpeket.

Következő javaslat? :)
Innen szep nyerni...:)
Ez Rhizonak tünik. Nem hinnem, hogy csak azert lettel ilyen algas, mert egy napig fel volt tolva a CO2. A multkor magam is hasonloan jartam, pipaltak delutanra a halak, mint a fene, egy vizcsere, es huss, semmilyen algam nem jelentkezett miatta. Ha neked ennyire bealasodott, akkor ott mas gond is van.
Mikor indult az akva? Milyen es mennyi talajjal? Le tudod szedni az algat vagy leszivni? Mertel vizparametereket? Ammonia, nitrit, nitrat, foszfat, csak, hogy kepben legyel, pH stb.
Ha nem, akkor en tarvagast csinalnek a növenyeknel, majd napi 50% vizcsere, legalabb 4-5 napig, majd folytatva 30% vizcserevel.
Közben figyelni, hogy a növenyek eröre kapnak-e, ha nem, akkor en lehet, hogy vennek bele valami gyorsan növö stem növenyt...
 
Jelentem megvolt a 3 napos sötètsèg, de semmi vàltozàs - mutatom a kèpeket.

Következő javaslat? :)

Első körben szedjél ki annyit kézzel, amennyit tudsz. Utána világítást és CO2-t szedd rendbe (8-10 óra világítás mehet és CO2-t úgy állítsd be, ha nagyon kevered a vizet akkor több kell bele.). Ha jól látom, aktív talajod van, ezért próbaképp tápozásból N-és P-t hagyd el (K és Mikro mehet bele). Ezenkívül pár masszívabb növény is segíthetne, esetleg úszónövények.

Ha van olyan robusztusabb, gyorsan növő nagyobb növény ami tetszik, az segíthet az alga ellen, és ha nem is tetszenek, még mindig jobb ezeket nézni, mint az algát.
 
Utoljára módosított:
Az eredeti bejegyzésemben van egy másik. Most már megnézném. Szilikát teszt/remover vonal.

Holnap dèl előtt nyitva vagytok? Beszaladok a szerèrt. Lehet viszek vízmintàt is.
Most mindenesetre kipucoltam az akvàriumbòl a növènyeket, a fele odaveszett, a felèt lemostam. A szűrőt gondolom takarìtsam ki(nullàra, vagy akvàriumvìzben?)
Ha van egyèb jòtanàcs, szìvesen veszem.

Köszi
 
Holnap dèl előtt nyitva vagytok? Beszaladok a szerèrt. Lehet viszek vízmintàt is.
Most mindenesetre kipucoltam az akvàriumbòl a növènyeket, a fele odaveszett, a felèt lemostam. A szűrőt gondolom takarìtsam ki(nullàra, vagy akvàriumvìzben?)
Ha van egyèb jòtanàcs, szìvesen veszem.

Köszi

Szombaton 10-13-ig. Utána legközelebb dec 27-én rendelnek a doktorok. Akkor is ha az alga már az arcotokon mászik. Úgyhogy ne írjatok ilyeneket :)
 
Szombaton 10-13-ig. Utána legközelebb dec 27-én rendelnek a doktorok. Akkor is ha az alga már az arcotokon mászik. Úgyhogy ne írjatok ilyeneket :)

Azért arról ne feldkezzünk meg, hogy a nagytesó figyel.
Boltzár idején is, éjjel-nappal működik az akvakertész fórum tagjainak önzetlen szeretetszolgálata. Mindenre, mindig, mindenki szívesen ad tanácsot, kisegítjük egymást, amíg újra nyitnak a “GA heaven” kapui.
Kellemes ünnepeket mindenkinek!:)
 
Közben annyit leìrok, hogy màsok is okulhassanak, hogy bementem a sràcokhoz egy vìzmintàval ès valòban brutàlis mèrtèkű szilikàt szintet mutatott a mèrès.
Mivel nem volt mèg RO vìz-kèszìtő gèpem ès amùgy is akartam, ezèrt inkàbb azt vettem, megoldandò a problèmàt a jövőben.
 
Közben annyit leìrok, hogy màsok is okulhassanak, hogy bementem a sràcokhoz egy vìzmintàval ès valòban brutàlis mèrtèkű szilikàt szintet mutatott a mèrès.
Mivel nem volt mèg RO vìz-kèszìtő gèpem ès amùgy is akartam, ezèrt inkàbb azt vettem, megoldandò a problèmàt a jövőben.
Megkérdezhetem mennyi volt a szilikát értéke? Én is most arra vetek, hogy az okozhatja nálam a gondot. 3-at mértem, illetve alacsony foszfát, nitrát...
 
Megkérdezhetem mennyi volt a szilikát értéke? Én is most arra vetek, hogy az okozhatja nálam a gondot. 3-at mértem, illetve alacsony foszfát, nitrát...

Nálam olyan 6-os körül (a legmagasabb a mérőn) de az óta sem tűnt el sajnos :( hiába a RO víz, hiába a szilikát remover anyag (mert idő közben azt is vettem) csak terjeng ez a szemét megállíthatatlanul. Már vettem bele tíz amano-t pluszban, állítottam a szűrésen, nyomom a bakterokat, egy órával kevesebbet világítok, egy milit emeltem a Carbo-n, de semmi. talán csak lassabban nő, de jön jön jön...

Po4 nálam kimutathatatlanul alacsony. Kezdettől fogva csak Micro-Macro és Carbo (3-3-3 ml)
 
Back
Oldal tetejére