• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

pecas62

Kertész tanonc
Sziasztok!
Segítségeteket kérném alga ügyben :( :( , sajnos ezzel az algával nem tudok mit kezdeni, amikor letakarítom az üvegről, kb 3nap, és kezdődik előlről minden. Ha van valakinek valami ötlete, gondolata, ossza meg velem, minden javaslatot szívesen fogadok, Köszi
K_p071_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nekem zöld pontalgának tűnik, ami foszfát-hiányra utal. Mennyi foszfátot adagolsz?
 
Nem valami jó kép. De ha jól látom akkor azok ott Rotalák a képen. És furcsálom, hogy majdnem az üveg felé néz a tetejük.
Gondolom ez nem az akvárium üveg teteje.
 
Szia Pecás,

Én is csak tippelgetni tudok. Nem lehet, hogy túl hosszan és túl direktben kap az akvárium napfényt? Az üveg felé hajló növények is erre engednek következtetni. Csak, hogy én is írjak valamit. :)
 
Mondom, foszfát hiány!

Akkor szokott pont ilyen lenni a nano akváriumomban amikor 2 egymást követő napon is elfelejtek tápozni. Ekkor pár nap elteltével (a tápozást már megkezdtem újra) törvényszerűen megjelenik. Mágnesezd le az ügvegről, cserélj 60% vizet és ne feledj rendesen tápozni az EI szerint (vagy EI folyékony táppal ;) ).
 
Én pont ilyesmivel küzdök, csak az enyémnek barnás a színe...

Viszont épp most váltanék az általatok készített tápra. Szóval a kérdésem az lenne, hogy a barnás színűre is jó a fentebb említett recept?
 
Edorn said:
Én pont ilyesmivel küzdök, csak az enyémnek barnás a színe...

Viszont épp most váltanék az általatok készített tápra. Szóval a kérdésem az lenne, hogy a barnás színűre is jó a fentebb említett recept?

Igen. Működni fog.
Viszont a riccia és HC ágacskái közé benövő nagyon sötét zöld fonalakból gombóccá alakuló algák, mitől vannak, és hogy tüntethetőek el?
 
DomeSL said:
...a riccia és HC ágacskái közé benövő nagyon sötét zöld fonalakból gombóccá alakuló algák, mitől vannak, és hogy tüntethetőek el?
Fonalalga és CO2 hiányra ill. fluktuációra utal. Az algásodások 95%-a CO2 problémák miatt van egyébként. A tápozást viszonylag könnyű jól csinálni, de a CO2 trükkös dög. Arra sokkal de sokkal nehezebben tudnék válaszolni, hogy mitől van CO2 hiányod vagy fluktuációd. Egy csomó info és paraméter kellene hozzá, de utána lehet menni...
 
keymaker said:
DomeSL said:
...a riccia és HC ágacskái közé benövő nagyon sötét zöld fonalakból gombóccá alakuló algák, mitől vannak, és hogy tüntethetőek el?
Fonalalga és CO2 hiányra ill. fluktuációra utal. Az algásodások 95%-a CO2 problémák miatt van egyébként. A tápozást viszonylag könnyű jól csinálni, de a CO2 trükkös dög. Arra sokkal de sokkal nehezebben tudnék válaszolni, hogy mitől van CO2 hiányod vagy fluktuációd. Egy csomó info és paraméter kellene hozzá, de utána lehet menni...

Szia Key,

Feljebb csavartam a CO2-t. Merthogy kövezzetek meg, de érzésre nyomatom, nem mérem vissza. 60 Bps-el.
Szerinted mennyi idő alatt veszem észre, hogy kezd visszahúzódni? Mármint, szerinted mennyi ideig érdemes egy beállítással üzemeltetni, mielőtt az ember utánnacsavarna?
 
viktorlantos said:
DomeSL, azért a CO2 mellé illene beszerezni egy tartóstesztet, hogy ne csak érzésre menjen a dolog.

Egyszerűen képtelen vagyok beadni a feleségemnek, hogy na most már csak egy tartós tesztet lécci.
 
DomeSL said:
viktorlantos said:
DomeSL, azért a CO2 mellé illene beszerezni egy tartóstesztet, hogy ne csak érzésre menjen a dolog.

Egyszerűen képtelen vagyok beadni a feleségemnek, hogy na most már csak egy tartós tesztet lécci.

:D pedig ebben mi férfiak rendkívül leleményesek szoktunk lenni hehe....
 
oRphEus said:
60 Bps? Vagyis 60 bubi per másodperc? Nem lesz az kicsit sok? :)
Nyilván, 60bpm. De ez az érték semmit nem mond, mert sokmindentől függ - a buborék méretétől, a flow-tól, a beoldás hatásfokától, a világítástól, a tápozástól, stb... Láttam 20 bpm-el működő akváriumokat, és 130 bpm-el működőeket (ez utóbbi a sajátom).

DomeSL said:
Feljebb csavartam a CO2-t. Merthogy kövezzetek meg, de érzésre nyomatom, nem mérem vissza. 60 Bps-el.
Ezzel egyébként semmi gond, a legjobb amit végül tehetsz. A drop checker valóban majdnem szükséges dolog, de a végső szót mindig a növényeid mondják ki.

DomeSL said:
Szerinted mennyi idő alatt veszem észre, hogy kezd visszahúzódni? Mármint, szerinted mennyi ideig érdemes egy beállítással üzemeltetni, mielőtt az ember utánnacsavarna?
Na látod, itt kezdődik a drop checker értelme. Mert lehet, hogy eleget tekertél és lehet, hogy nem. Erre a növényeid meg fogják adni a választ, de az alga teljes visszahúzódásáig - úgy hogy folyamatosan távolítod el az érintett leveleket és algát - több mint két hét is el kell teljen. Ha eltett pár hét és nem látsz változást - tovább nő az alga - akkor még tekerhetsz rajta egyet. És így tovább. Akár hónapokon keresztül is játszhatsz, míg a végén megunod az egészet, vagy a halaid a hirtelen CO2 feltekerés miatt megadják magukat.

Sőt, az is lehet, hogy megfelelő a befecskendezésed, de nem megfelelő a szűrő flow. Nem jut el a CO2 az érintett területekre. A CO2-t úgy kell elképzelni az akváriumban, mint a gomolyfelhőket. Ahol kék vagy csak kevés felhő van az ég, ott nincs elég CO2. Abszolutte el tudok képzelni egy olyan helyzetet, hogy az egyik részen túl sok, a másikon meg kevés a CO2. Ezért is oly bonyolult dolog a mérése, használata.

Tehát a válaszom: minimum két hét mire észreveszed a változást.
 
Nah ehhez kapcsolódóan kérdeznék egyet, bár már pedzegettem másutt.

Szóval, érdemes volna-e újraindítanom az akváriumomat, amikor új külsőszűrőt (csakbelső helyett),
új növénytápozást (Green Aqua macro, micro), és más szemléletű CO2-zést (drop checker+üveg diff. - az érzésre,
porlasztóval történő helyett, viszont az élesztős marad még)? Hogy gyűrném le könnyebben az algákat?
Fonal-, és pontalgát "tartok" most :)

Köszönöm a segítséget.
 
Croissant said:
Szóval, érdemes volna-e újraindítanom az akváriumomat, amikor új külsőszűrőt (csakbelső helyett),
új növénytápozást (Green Aqua macro, micro), és más szemléletű CO2-zést (drop checker+üveg diff. - az érzésre,
porlasztóval történő helyett, viszont az élesztős marad még)? Hogy gyűrném le könnyebben az algákat?
Fonal-, és pontalgát "tartok" most :)
Egy biztos, a Green Aqua Macro és Micro mellett nem csak a növényeid, hanem a meglévő algáid is ugyanúgy dinamikusabban fognak növekedni. Ráadásul fokozódni fog a növények normális tápanyagutánpótlása miatti CO2 igénye. Az élesztős rendszerrel is lehet jó eredményeket elérni (ezt nem saját tapasztalatból mondom, talán mások majd segítenek), ha alacsonyan tartod a világítás mértékét. De a dolgokat együtt érdemes fejleszteni, egyébként megborul az egyensúly.
 
Sziasztok,

3-4 napos blackout-ot tervezek elkövetni az akváriumomon, de kicsit féltem a halaimat. (brutto 75l, 9 vörösneon, 9 amandalazac, 2 kölyökanci)

Állítsak be egy légpumpát+porlasztókövet erre a 3-4 napra?
Vagy elég a halaknak és a növényeknek, ha a szűrő kifolyócsövét úgy állítom be, hogy rendesen megmozgassa a vízfelszínt?

Köszi
 
Back
Oldal tetejére