• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

Mennyivel csökentsem az időt?

6 órára simán leveheted. De ha nincs megfelelő szűrés akkor ez csak ideiglenesen megoldás. Carbo-val le tudod kezelni a kis szőrszálakat és ha kitartó vagy eltűnnek. Remélhetőleg addigra már a szűrés is beáll és szépen lassan lehet növelni a világítási időt. De ha gyenge a szűrés akkor sajnos újra elő fog jönni az alga. :(
 
6 órára simán leveheted. De ha nincs megfelelő szűrés akkor ez csak ideiglenesen megoldás. Carbo-val le tudod kezelni a kis szőrszálakat és ha kitartó vagy eltűnnek. Remélhetőleg addigra már a szűrés is beáll és szépen lassan lehet növelni a világítási időt. De ha gyenge a szűrés akkor sajnos újra elő fog jönni az alga. :(
Szerintem felezd meg. 4-5 óra elég.
Eheim 2010 es szűrőm van, a legkisebb teljesítményen megy. Ez kb 4-5x-ös vízforgatás óránként. Mindenképp a világítás idejét csökkentsem? Ha dimmelném és marad az idő?
 
8-10x-es vízforgatást szoktak javasolni. Igen, mindenképp a világítás idejét kell csökkenteni. A legegyszerűbb az lenne, ha víztesztettel mérnél pár adatot amiből ki lehet sakkozni, hogy mivel van a baj. Ammóniát néznék először, abból elég jól lehet következtetni a szűrés elégtelenségére. De persze van még sok-sok paraméter amit meg lehetne mérni, arról majd a nálam tapasztaltabbak beszámolnak. :)
 
Ok, marad a fényerő, csökken az idő. Low- tech-nél is szükséges a 8-10x-es? Átállítottam max-ra a szűrőt. Ez, a gyári adatok szerint 500l/h.
 
Ok, marad a fényerő, csökken az idő. Low- tech-nél is szükséges a 8-10x-es? Átállítottam max-ra a szűrőt. Ez, a gyári adatok szerint 500l/h.
Persze a szűrés mehet nyugodtan "fúlon". Sajnos lehet így is kevéske lesz a belső szűrő. Ha tudsz cserélj külsőre, nagyobb, több lenne a "tisztító közeg", jobban boldogulnál az algákkal is.
A fényt én is visszavenném kb 6 órára.
 
Persze a szűrés mehet nyugodtan "fúlon". Sajnos lehet így is kevéske lesz a belső szűrő. Ha tudsz cserélj külsőre, nagyobb, több lenne a "tisztító közeg", jobban boldogulnál az algákkal is.
A fényt én is visszavenném kb 6 órára.
Már gondolkodtam a külső szűrőn több ok miatt is, de egyenlőre ezzel kellene valahogy megoldanom a szűrést. Még nagyon kezdetleges az akvarizálásom, a szűrő is kb egy hónapos beszerzés, így ha lehetséges, még nem cserélném. A víz full-hd, de tudom, attól még nem biztos, hogy a minősége megefelő.
 
Az aki kb két hónapja indult, egy Aquael fan 1-el. Egy hónapja került bele az Eheim, az Aquael-t nemrég vettem ki az akiból. Kb mennyi időre van szükség a víz "beállásához"?
 
Azért majd valahogy próbálok képeket feltenni, miről is lenne szó. :pompous:
Úgy néz ki, most már él a képfeltöltő funkcióm!
Az Anubias levelein lévő alga elég régi. A Plattis képen, a levelen nagyobb növés van, ezt éri a vízszűrő sodrása.
 

Attachments

  • 20171128_194247.jpg
    20171128_194247.jpg
    101.2 KB · Megtekintések: 3
  • 20171128_194311.jpg
    20171128_194311.jpg
    165.4 KB · Megtekintések: 2
  • 20171128_194347.jpg
    20171128_194347.jpg
    80 KB · Megtekintések: 3
  • 20171128_194413.jpg
    20171128_194413.jpg
    94.8 KB · Megtekintések: 3
Sziasztok!

Egy hete indított akváriumomban azonnal megjelent többféle alga is. Olvasom a fórumot, hogy ez még azért normális, hisz nincs még beállva se a szűrő, se a víz de a feleségem és a gyerekek (akiknek az egészet indítottam) undorodva nézik a barna és zöld szőröket - és apának ilyenkor nyilván tenni kell valamit! :)
Az Anubias-on zöld szőralga
az erősebb áramlású hátsó falnál lévő növényeken barna ecsetfoltok
a Vallisneria-n barna alga az alsóbb levelek teljes terjedelmében (néhány szálon)
a lilaeopsis-okon sötétzöldes-barnás nyálka-szőrök
a jávai mohán barna hajalga
a vízfelszínen olaj szerű nyál
a víznek büdös, mocsár szaga van

Ahogy olvasom baj lehet a co2 fluktuációval, a szűrő alacsony teljesítményével, a rossz áramlással, a megvilágítással, a felkavart táptalajjal, a tápozással -egyszóval kb. mindennel! :D

de az is lehet, hogy csak ki kell várnom, hogy beálljon a biológiai szűrés és easy carbo-t is most kezdek majd adagolni, persze csodára nem számítok. Lassan halakat is szeretnék berakni, de amíg nem lesz megbízható a víz, addig nem akarom. Vízteszteket is vennem kell még ..óóóó

Heelp! :D

-------------
Juwel Rekord 600 (60x30x35 - 60l)
Juwel bioflow 280 belső szűrőtorony(280l /h ez 4,6x-os megforgatás) benne az alap vatta-szén-nitrát-szivacs kombó +egy zsacskó Seachem Purigen
+oxyplus diffúzor levegőztető
Juwel Monolux 60 tető, benne 1x15W T8 (6500K) +raktam bele egy led expert fényt 13W, 6500K, 1350 lumen - ez így összesen 0,46 W/liter, napi 10 órát világítok
Aljzat: 5l JBL AquaBasis Plus, felette 9l ADA Aqua Soil Amazonia (Sima, nem az apró)
Vegyszerek/tápok:
Általános vízkezelő minden vízcserekor (5ml)
Vízcsere: második napon 50% negyedik napon 50% ötödiken 30% - hetente tervezek majd 50%-ot csinálni, ha már beállt
EasyLife EasyStart Baktériumkultúra 13ml adva beüzemeléskor következő adag a 7.napon
EasyLife ProFito növénytáp napi adagolásban 20csepp(1ml)/nap
Co2: Aquario Neo Co2 – zselatinos, élesztős, +JBL Drop Checker, a diffúzort a bal hátsó sarokba raktam, hogy az odafújt víz szétteríthesse minél jobban. Az apró bubik szanaszét mennek az akváriumban (az elején, amikor még sokat termel a zselé, aztán később elhalkul)
Növények:
-Anubias Barteri
-Anubias barteri var. barteri (asszem, mert ez a nagyobb)
-cryptocoryne lucens
-Dennerle Ceratopteris thalictroides
-Dennerle Microsorum pteropus
-Dennerle Eleocharis parvula mini "pusilla"
-Vallisneria
-lilaeopsis
-gömbmoha
-jávai moha
-valamilyen ophiopogon (véletlenül)
 
Utoljára módosított:

Köszönöm - ezen a cikken (is) már túl vagyok. A problémámat eleve a szűrős topicban kezdtem, de onnan "irányítottak" át ide :)

Jelenleg nem tudom megváltoztatni a belső szűrőmet (bele van ragasztva az akiba..hosszú történet) Ezzel kell megoldanom ami van. Gondoltam rá, hogy nagyobb teljesítményűre cserélem a motort, de kettőből kettő ember lebeszél(t).
 
Azt a problemat, hogy nincs eleg szurofeluleted es vizmozgatasod nem fogod megoladni azokkal az eszkozokkel, amik jelenleg is vannak neked, mert ok az okok.
Ennel tobbet se itt se semelyik masik topicban nem tudunk mondani neked.
Keves a szuresed es akarmilyen hokuszpokusszal is az lesz.
 
Utoljára módosított:
Ugasson le valaki, ha hülyeséget mondok. De mi lenne, ha kiszedné a ledet, és a kevés világítással menne, amíg nem tudja tuningolni a szűrőjét? Amikor a kicsi belső szűrőm (Eheim PickUp 45) volt, és a pocsék világításom (11w-os Xilong kínai pilács), nyilván nagyon lassan növekedtek a növények, de algám se volt mellette. És azt a CO2-őt is lehet, hogy lelőném addig... :oops:
 
Ezekkel a belső szűrős juwel csodákkal csak a baj van.

Köztes megoldás lehetne, hogy a szűrőaknát rendes szűrőanyaggal töltöd fel. A szivacs ami benne van nagyon kevés. Folyamatosan takarítani kell, ezzel meg mindig nullázod a szűrésed. Gyorsan eltömődik.

Ha nem tudod, vagy nem akarod kivágni a szűrőaknát, akkor is kiveheted a belső szűrőt és az aknába becsövezel egy külsőt. Az akvárium fedelén ha jól rémlik elő van készítve a külső szűrő csöveinek a hely. Kitörhető műanyag ív?
 
Nekem ezen akadt meg legjobban a szemem:

a víznek büdös, mocsár szaga van

Víznek nem lehet büdös szaga, ha mégis, az azt jelenti, hogy valami nagyon nem oké. Sajnos a "büdös" elég tág fogalom. Poshadt? Záptojás szagú? Ha igen, akkor mindenképpen vízcsere, minél hamarabb. Ha a szag visszajön rövid időn, pár napon belül, annak kell valami okának lennie. Túletetés, valami bekerül a DIY CO2-ből, tippem sincs, de a lényeg, hogy az akváriumnak nem lehet kellemetlen szaga.
 
Allat meg nincs benne, de a sok noveny eleve sok bomlo anyagot jelent, raadasul az amazonia is ereget. Ezt a mostani szuro nem tudja kezelni. Raadasul az ajanlott elso heti minden napos 50%-os vizcsere sem volt betartva. CO minusz es feny csokkentesre, a lilaeopsis es a parvula bedoglik majd, fokozva az addig sem rozsas ammonia helyzetet.
 
Back
Oldal tetejére