• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

Emperor: hát nagy az biztos..most már rájöttem én is :( eddig mezei kvarchomokom volt amit remekül tudtak túrni a halak és szebb is volt, de mivel a táptalajom a legkisebb mozdításra keveredik mint a füst, így a coryk miatt döntöttem emellett a nagy mellett... erősen felülbírálásra szorul, tudom.
kétségbeesett kérdésem most az lenne h mi a jófenét csináljak én most a szerencsés co2tabizástól kifejlődött algával? van pontalgám az üvegen és ez a nyákszerű kutymasz a leveleken. hülye kérdés: mosogassam le, vízcsere és várjam a szerencsét? Happy Life adagolását is mellőzzem, vegyem vissza a fényt?... most 8 órát megy naponta a 60w
 
Abból kiindulva, hogy kevés a fényed és nincs CO2-d én óvatosan tápoznék (fele adag, ritkábban, stb). Valamiféle egyensúlyi állapotot kell eltalálni.
 
Emperor_ said:
Abból kiindulva, hogy kevés a fényed és nincs CO2-d én óvatosan tápoznék (fele adag, ritkábban, stb). Valamiféle egyensúlyi állapotot kell eltalálni.
Hm... :)
 
sziasztok

nemolyana rég inditotam ujra az akaváriumomat mert olyan algás volt hogy hihetetlen.növényeket is szinte teljesen visza vannak vágva.a talaj barnás-szöld,az üvegen mindenhol szűrőn nagyobb köveken 2-3mm-es mohaszerű alga jelent meg +rátelepszik a növényekre és megfolytja őket:(A növény levelei eléggé megvastadszanak tőle és lehetelten mechanikusan leszedni róla.szerintem ecsetalga vagy kisebb szakálalga lehet.nekem valami algairtószer kéne.
tudna valaki ajánlani valamit ami nem káros a halakra,de ki irtja az algát:D?
tetraAqua-algetten tablaetta van benne ,de ilyet seniki ne vegyen mert nem ér ló..aszt se:S 2000 pénzbe kerül 10 db tabi és nem joh semmire.
képet nem jötem rá hogy tudok feltölteni:(
köszi előre is.
 
Sajnos előbb az algásodás okait kellene kezelni, - nem megfelelő co2, szűrés, vízcsere, túletetés, túlzott világítás - és utána lenne érdemes amikor a nagy része már eltűnt pl Easy Carbo-t bevetni a napi tápozás mellé.
 
Attila89 said:
sziasztok

nemolyana rég inditotam ujra az akaváriumomat mert olyan algás volt hogy hihetetlen.növényeket is szinte teljesen visza vannak vágva.a talaj barnás-szöld,az üvegen mindenhol szűrőn nagyobb köveken 2-3mm-es mohaszerű alga jelent meg +rátelepszik a növényekre és megfolytja őket:(A növény levelei eléggé megvastadszanak tőle és lehetelten mechanikusan leszedni róla.szerintem ecsetalga vagy kisebb szakálalga lehet.nekem valami algairtószer kéne.
tudna valaki ajánlani valamit ami nem káros a halakra,de ki irtja az algát:D?
tetraAqua-algetten tablaetta van benne ,de ilyet seniki ne vegyen mert nem ér ló..aszt se:S 2000 pénzbe kerül 10 db tabi és nem joh semmire.
képet nem jötem rá hogy tudok feltölteni:(
köszi előre is.

Hali!

Attila, kérdésedből az a sanda gyanum támadt, hogy nemigen olvastad http://akvarisztika.budapet.hu/, valamint ezt a fórumot sem nagyon.Csak azért bátorkodom ezt leírni, anélkül, hogy meg ne sértselek mert ha olvastad volna ezt a kérdést fel sem tetted volna.Igaz?
Itt nemigen használunk ilyet ha elolvasod a fentieket akkor megérted miért.
 
Barna alga ellen valaki ötlet?
Próbáltam a rendszeres eltávolítást üvegről, levelekről... gyakori vízcserével megspékelve(minden 3. nap 50% csere). Már egy hónapja nem tudok tőle megszabadulni szóval nem vágom
 
raggacs said:
Barna alga ellen valaki ötlet?
Próbáltam a rendszeres eltávolítást üvegről, levelekről... gyakori vízcserével megspékelve(minden 3. nap 50% csere). Már egy hónapja nem tudok tőle megszabadulni szóval nem vágom

Szia!

Ha arról az algáról van szó, mely a naplódban az első hozzászólásod képein is látszik, akkor:
Kb. július elején indítottad újra az akváriumot, azaz másfél hónapja, szerintem még nem "érett be" eléggé a szűrésed. (Tényleg, milyen szűrésed van?)
Barna alga erőszeretettel bukkan fel új akváriumokban, nekem is volt, igazából nemigen csináltam vele semmit, eltűnt magától... már nem emlékszem pontosan mennyi idő kellett neki a teljes eltűnéshez, de kb. olyan 2 hónap...

Ha türelmetlen vagy, akkor tegyél be pár otocinclust, ha nem a kényesebb fajta aki csak haltápon él, akkro lelegelik elvileg, tüneti kezelésnek ez is jó. :)

Hosszú távon az okot küszöböld ki, ha mondjuk 2-3 hónap múlva is meglesz a barnaalga, akkor kell keresni másik okot az éretlen szűrésen kívül. De szeritnem egyelőre várj.

Üdv
 
histi said:
raggacs said:
Barna alga ellen valaki ötlet?
Próbáltam a rendszeres eltávolítást üvegről, levelekről... gyakori vízcserével megspékelve(minden 3. nap 50% csere). Már egy hónapja nem tudok tőle megszabadulni szóval nem vágom

Szia!

Ha arról az algáról van szó, mely a naplódban az első hozzászólásod képein is látszik, akkor:
Kb. július elején indítottad újra az akváriumot, azaz másfél hónapja, szerintem még nem "érett be" eléggé a szűrésed. (Tényleg, milyen szűrésed van?)
Barna alga erőszeretettel bukkan fel új akváriumokban, nekem is volt, igazából nemigen csináltam vele semmit, eltűnt magától... már nem emlékszem pontosan mennyi idő kellett neki a teljes eltűnéshez, de kb. olyan 2 hónap...

Ha türelmetlen vagy, akkor tegyél be pár otocinclust, ha nem a kényesebb fajta aki csak haltápon él, akkro lelegelik elvileg, tüneti kezelésnek ez is jó. :)

Hosszú távon az okot küszöböld ki, ha mondjuk 2-3 hónap múlva is meglesz a barnaalga, akkor kell keresni másik okot az éretlen szűrésen kívül. De szeritnem egyelőre várj.

Üdv


Lehet a szűréssel is gond, de azt hiszem inkább az a baj, hogy a 20 liter fölött 11watt ég, ráadásul a vasfa is színezi a vizet ami még tovább csökkenti a fényerősségedet, amit a növényeid nem, a barna alga viszont kimondottan szeret.Szerintem valahogy turbózd föl a világításod és a barna alga valószínűleg eltűnik, nem mellesleg a növények is jobban fogják magukat érezni.

üdv: Zigur
 
raggacs said:
Barna alga ellen valaki ötlet?
Próbáltam a rendszeres eltávolítást üvegről, levelekről... gyakori vízcserével megspékelve(minden 3. nap 50% csere). Már egy hónapja nem tudok tőle megszabadulni szóval nem vágom

Szia Raggacs

A barna alga a frissen indított akváriumokban fordul elő legtöbbször. A még éretlen akvárium jellegzetes problémája lehet. A fellépő ammóniával nem képes az akvárium megküzdeni, mert még nincsenek kialakulva a megfelelő baktériumtelepek a szűrőben és az aljzatban. Ha szorgalmasan és szakszerűen folytatod a tervet, vízcsere, stb., akkor szépen el fog tűnni. Érdemes lenne 3 naponta csinálni a vízcserét, míg a javulás nem jelentkezik. Egy hónap sokszor kevés, hogy megszabaduljunk a nem várt látogatóktól.
 
Akkor türelmes leszek...
Vízcserét úgy úgy csinálom hogy minden 4. napon durván 40%-ot cserélek
 
Sziasztok!
Segítséget kérek zöld pont alga, és fonálalga ügyében!
Kb. 2 hete elkezdtem az EI féle tápozást. Hétvégére már olyan számban jelent meg az alga az akváriumomban, hogy kénytelen voltam a növényeim jelentős részét kiszedni belőle, úgy belepték (mind2).
Az akvárium már néhány hónapja üzemel, de eddig nem volt ilyen problémám. Juwel 600-asom van (63 L), beépített 350l/h-s szűrővel, házi világítással (3x18W T8, napi 8óra), élesztős CO2 adagolással (drop checkkerrel, ami mindig sárgás zöld színű), a víznek hetente cserélem a kb. 25-30%-át, és megfelelő arányban adagolok hozzá naponta Mikro és Makro tápot. Az akiban rengeteg csiga, red cherry, és 2db sziámi algaevő van. Elvileg a körülmények megfelelők. Az akiban szépen nő a rotala, a glosso, a microsorium, a nymphaea lotus, és a hydrocotyle leucocephala is. Még sem értem, hogy mi okozza a problémát. Ma kivettem a fát belőle, hátha nem volt miatta megfelelő a vízkeringetés. Jobb ötletem nincs. Ha valaki tud szolgálni hasznos információval, azt megköszönöm!
 
Sajnos csak azt tudom mondani, hogy 10 évig volt 110-es juwelem. A belső szűrő teljesen alkalmatlan ilyen növényes akikhoz. Így én mindenekelőtt ezt mondanám neked mint probléma forrás.
 
EI alapján történő tápozás elején nálam is előjöttek az algák, sok mindent kellett korrigálnom, mire visszaszorultak, de visszaszorultak. :)

A szűrődet tényleg gyorsan cseréld le. Az okokat gondolom tudod.
Ha teheted, vedd vissza a világítást amíg fennáll a helyzet. (3 cső helyett 2). Az új szűrő beállásáig is jó ha csökkentett fénnyel üzemelsz. Milyen fénycsöveid vannak?
Amano garnélát tehetsz be, talán lelegelik a fonalalgát. Nálam legelték és szépen vissza is szorult. Persze ez csak tüneti kezelés.

Nekem kevésnek tűnik a heti 25-30% csere is.

(Zöld pont alga ellen a foszfát koncentráció növelését emlegetik a nagyok, de ezt nem próbáltam ki, nincs személyes tapasztalatom, így csak zárójelesen írom, ha gondolod nézz utána :))

Üdv, és türelmet, kitartást a harchoz.

BredyCrow said:
Sziasztok!
Segítséget kérek zöld pont alga, és fonálalga ügyében!
Kb. 2 hete elkezdtem az EI féle tápozást. Hétvégére már olyan számban jelent meg az alga az akváriumomban, hogy kénytelen voltam a növényeim jelentős részét kiszedni belőle, úgy belepték (mind2).
Az akvárium már néhány hónapja üzemel, de eddig nem volt ilyen problémám. Juwel 600-asom van (63 L), beépített 350l/h-s szűrővel, házi világítással (3x18W T8, napi 8óra), élesztős CO2 adagolással (drop checkkerrel, ami mindig sárgás zöld színű), a víznek hetente cserélem a kb. 25-30%-át, és megfelelő arányban adagolok hozzá naponta Mikro és Makro tápot. Az akiban rengeteg csiga, red cherry, és 2db sziámi algaevő van. Elvileg a körülmények megfelelők. Az akiban szépen nő a rotala, a glosso, a microsorium, a nymphaea lotus, és a hydrocotyle leucocephala is. Még sem értem, hogy mi okozza a problémát. Ma kivettem a fát belőle, hátha nem volt miatta megfelelő a vízkeringetés. Jobb ötletem nincs. Ha valaki tud szolgálni hasznos információval, azt megköszönöm!
 
histi said:
Nekem kevésnek tűnik a heti 25-30% csere is.

(Zöld pont alga ellen a foszfát koncentráció növelését emlegetik a nagyok, de ezt nem próbáltam ki, nincs személyes tapasztalatom, így csak zárójelesen írom, ha gondolod nézz utána :))

Szűrő cserét javasolok én is.Az 50% vízcsere evidens ilyen kicsi akinál.
A pontalgát nekem úgy sikerült viszább szorítani (elviselhető mértékűre),hogy nem a foszfátot emeltem,hanem a Kálium-nitrátot csökkentettem,ezáltal gondolom a foszfát szint is emelkedett.
Az 1watt/liter,neked most még sok szerintem is.
 
Köszönöm a segítséget! Valamit megpróbálok kiokoskodni. Tegnap sikerült beszereznem valami új algaírtót, ami állítólag nem bántja a garnélákat. Hát most kiderül!
 
Az akvakertészet lényege szerintem az,hogy megkeressük a baj forrását,hol hibáztunk,azon változtatunk,nem az algairtóhoz nyúlunk.Mi lehet a probléma?Szűrés,co2,tápozás,vízcsere.Ezek elégtelen működése okozza a problémát.Bármilyet.A Te esetedben próbáld az előttem szólók tanácsait megtartani.Az algairtó nagyon bele tud nyúlni a rendszerbe,szerintem még ronthat is,vagy eredménytelen lesz.De ha lesz is eredmény,az ideig óráig működik,később visszatérnek a problémák.
 
Az mi az az algaírtó?

Nem akarok felette ítélkezni, mivel nem ismerem, de lehet hosszútávon jobban jársz, ha az okokat szünteted meg és nem a tüneteket.

BredyCrow said:
Köszönöm a segítséget! Valamit megpróbálok kiokoskodni. Tegnap sikerült beszereznem valami új algaírtót, ami állítólag nem bántja a garnélákat. Hát most kiderül!
 
Back
Oldal tetejére