• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algásodás

Talaj, webshop moderálva japan soil, Tetra 600 szűrő, Sera siporax, Seachem Matrix, víz ioncserélt kb. 100ppm állítva.
Azon felül, hogy az előttem szólónak tök igaza van, újabb kérdésem lett. Ioncserélt bolti? (akvarisztikai típus?) Kevertágyas gyantával te csináltad? Mit takar a 100ppm, vagyis mérted valamivel? Illetve az 1. Fotón az milyen növény levele?
 
Azon felül, hogy az előttem szólónak tök igaza van, újabb kérdésem lett. Ioncserélt bolti? (akvarisztikai típus?) Kevertágyas gyantával te csináltad? Mit takar a 100ppm, vagyis mérted valamivel? Illetve az 1. Fotón az milyen növény levele?
Bolti 5l. ioncserélt víz. Első képen Taiwan levél látható, szélei már kezdenek barnulni. https://www.xiaomishop.hu/mi_tds_vizminosegmero_.
Foszfát és nitrát tesztet javasoltok? Igazából soha nem teszteltem, csak a TDS néztem. 35 Literes akvárium.
 
Utoljára módosított:
Bolti 5l. ioncserélt víz.
Remélem az akvarisztikai változat.
Első képen Taiwan levél látható, szélei már kezdenek barnulni.
Kezdődő diatomnak tűnik. Ha nincs homokod, lávaköved, akkor a szilikát sem lehet túl magas. Nem tűnik gázosnak abből a pár képből. Lehet egy kicsit emelnék a fényerőn, de egy egész alakos kép az üvegről többet mutatna.
A TDS mérő sok mindent mutathat, de a lényeget eltakarja, mert a tápozást is beméri, ha az üvegben méred. Gh és Kh cseppteszttel le kell ellenőrizni.
Foszfát és nitrát tesztet javasoltok?
Az alapján, hogy problémát észlelsz és nem tudod mit kezdj vele, ez a helyes irány. Tulajdonképpen a tudásodat fogjuk növelni. 🙂
Igazából soha nem teszteltem, csak a TDS néztem. 35 Literes akvárium.
Semmit nem tudsz a vizedről azon kívül, hogy tds 100. 🤷Nem merném azt mondani, hogy 100ppm valami van a vízben, mivel a ketyere a víz vezetőképességét méri, azt váltja be ppm-re. Nem annyira egzakt, mint sokan gondolják. Illetve csak sejtem, hogy az üvegben mérsz és nem a cserevizet, besózottan, külön. A GA videók miatt ezt sokan megteszik és becsapják magukat. A visszasózásról sem nagyon írtál, hogy mivel űzöd. 🙂
 
Remélem az akvarisztikai változat.

Remélem az akvarisztikai változat.

Kezdődő diatomnak tűnik. Ha nincs homokod, lávaköved, akkor a szilikát sem lehet túl magas. Nem tűnik gázosnak abből a pár képből. Lehet egy kicsit emelnék a fényerőn, de egy egész alakos kép az üvegről többet mutatna.

A TDS mérő sok mindent mutathat, de a lényeget eltakarja, mert a tápozást is beméri, ha az üvegben méred. Gh és Kh cseppteszttel le kell ellenőrizni.

Az alapján, hogy problémát észlelsz és nem tudod mit kezdj vele, ez a helyes irány. Tulajdonképpen a tudásodat fogjuk növelni. 🙂

Semmit nem tudsz a vizedről azon kívül, hogy tds 100. 🤷Nem merném azt mondani, hogy 100ppm valami van a vízben, mivel a ketyere a víz vezetőképességét méri, azt váltja be ppm-re. Nem annyira egzakt, mint sokan gondolják. Illetve csak sejtem, hogy az üvegben mérsz és nem a cserevizet, besózottan, külön. A GA videók miatt ezt sokan megteszik és becsapják magukat. A visszasózásról sem nagyon írtál, hogy mivel űzöd. 🙂
Valóban a medence vizét mérem, Budapesti csapvíz a keverés. Igazából nem szeretnék profi növényest, csak egy teljesen egyszerű algától megkímélt, üde színfoltot a szobában.
 

Attachments

  • 1680174654679.jpg
    1680174654679.jpg
    89.7 KB · Megtekintések: 12
  • IMG_20230330_084709_1.jpg
    IMG_20230330_084709_1.jpg
    74.3 KB · Megtekintések: 18
  • 1680174654717.jpg
    1680174654717.jpg
    161.6 KB · Megtekintések: 19
  • 1680174654708.jpg
    1680174654708.jpg
    121.2 KB · Megtekintések: 18
  • 1680174654695.jpg
    1680174654695.jpg
    114.9 KB · Megtekintések: 11
Valóban a medence vizét mérem, Budapesti csapvíz a keverés. Igazából nem szeretnék profi növényest, csak egy teljesen egyszerű algától megkímélt, üde színfoltot a szobában.
Itt alig van gaz. Ráadásul ezek gyökérről vételeznek inkább. Az anubias meg szintén belemászik gyökérről a talajba, ha akar valamit, megszerzi. Tápkapszulát tehetsz 1-1darabot a tövekhez és kábé ennyi. Értelmetlennek tartom a táp locsolását ide.
 
Itt alig van gaz. Ráadásul ezek gyökérről vételeznek inkább. Az anubias meg szintén belemászik gyökérről a talajba, ha akar valamit, megszerzi. Tápkapszulát tehetsz 1-1darabot a tövekhez és kábé ennyi. Értelmetlennek tartom a táp locsolását ide.
Cryptocoryne parva,
Sagittaria,
Eleocharis parvulus,
Ezekkel is próbálkoztam már, de mind sárgásbarnán tönkrement.
Azért köszönöm a tanácsokat.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Cryptocoryne parva,
Sagittaria,
Eleocharis parvulus,
Ezekkel is próbálkoztam már, de mind sárgásbarnán tönkrement.
Azért köszönöm a tanácsokat.
A Sagittarianak bírni kellene...
Crypto parva sok sok hisztire képes, elolvadhat az összes levele, mégis utána kihajthat.
Az Eleocharis meg nehéz növény. Még ha azt is mondják sokan, hogy nem az. Sok táp kell neki gyökérről, meg CO2.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére