• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Algaland

csodás fenevad! féltenéém az újjam!
Pár vedlés és visszanő! Ja, várj nálunk nem így működik :D
Ó YEAH! :cool: (képzeld, a nembrigik tök jól kikupálódtak, kár lett volna otthagyni nálad)
Szép színe van.
Ezek a dögök tényleg képesek lennének levágni az ujjadat? Vagy ez csak költői túlzás volt? :oops:
Csak költői túlzás, de sérülést tudnak azért okozni, nézd csak meg Mary egy korábbi képét ;) Bármikor szívesen látunk, ha szeretnéd te is tesztelni :)
 
Megvolt végre egy nagy karbantartás, drasztikus kopasztásokkal, alapos mulmozással, Osmocote talajtápozással, szép hajtások visszaültetésével és pici átrendezéssel.
Az előtérben tonina sp. belemből és egy csinosabb bucéból alakítottunk ki egy kisebb "szigetet" :D
Crypto bokroknak kijött kb. a fele, amiket próbaképp beraktunk 3 rákos akváriumba, bírják-e a kiképzést. Szegény razbórák - főleg a kéksávosak befosik - nem tudtak mit kezdeni a helyzettel, az eddigi sűrű dzsungelfedezék eltűnt, most van egy csomó úszótér. Kicsit stresszelnek még, de látványos ahogy szépen úszkálnak körbe-körbe.
A buce bokrok nagyon szépek, most látszik igazán mekkorák, hogy kiszabadítottuk őket. :love:
IMG_20200802_190608.jpg
Még egy szűrőtakarítás van hátra, de a kb. 2 órás karbantartás miatt nem akartuk még ezzel is terhelni, azt majd jövő héten ejtjük meg.
 
Utoljára módosított:
Osmocote tapozast hogy csinalod? Olyan remhireket olvastam rola hogy brutal ammonia spike-ot produkal.. gondolom ha csinalod te nem tapasztaltal ilyet.
 
Osmocote tapozast hogy csinalod? Olyan remhireket olvastam rola hogy brutal ammonia spike-ot produkal.. gondolom ha csinalod te nem tapasztaltal ilyet.
Több mint 2 éve csak ezzel gyökértápozunk, új akva indításnál is ezt használjuk táptalaj helyett. Nem mindegy melyik fajtát használod, ITT próbáltuk összeszedni a tapasztalatokat, meg ebben ill. a többi naplónkban is olvashatsz (plusz egy pár fórumtag is kipróbálta, ha jól tudjuk, megelégedéssel). Kis odafigyelést igényel, magasabb hőmérsékletnél valóban bedurranhat, mert hőre és nem vízre aktíválódik. Nitrát szintet szokásosnál jobban növeli, de ha megnézed, ez egy 3.5 éves akva, ugyanazzal a talajjal, és 3-4 havonta gyökértápozással, 2 heti vízcserével, minimál algával. :)
 
Hoztunk pár pillanatképet is, növényekről, lakókról, bár csak telefonosak, sokszor lusták vagyunk elővenni a fényképezőgépet. Az egyik Dario Dario pont jó helyen pózolt és a leszelektált sötétzöld garnikból nagyon érdekes színű vadasok jöttek ki mostanra, ebből is látszik, érdemes megtartani a csúnyácskákat is. ;)
IMG_20200802_190707.jpg
IMG_20200802_191531.jpgIMG_20200802_191448.jpgIMG_20200802_191441.jpgIMG_20200802_191250.jpgIMG_20200802_191121.jpg
A kéksávos razbórákról is próbáltunk képet csinálni, de esélytelen volt. :D
 
Osmocote tapozast hogy csinalod? Olyan remhireket olvastam rola hogy brutal ammonia spike-ot produkal.. gondolom ha csinalod te nem tapasztaltal ilyet.
Én is használom @tsokee -éknak köszönhetően és nagyon jó véleménnyel vagyok róla. A kérdésedre csinálhat bummot és túl is lehet tolni. Szóval nem hülyebiztos, de ha ésszel bánik vele az ember, a legjobb gyökértáp.
 
nem hülyebiztos
Szinte az. Én egy héttel azután, hogy belenyomtam 3-4 (lehet, hogy 5) tablettát az amúgy sem túl vastag talajomba (30 liter, 40x22-es alap), gondoltam egyet, és restartoltam az akvát. Ugyanazzal a talajjal, merthogy más nem volt. A táptabik persze már szétestek az apró golyókra, így nagy részük a felszínen landolt. Algabumm nem volt, elhullás nem volt, az úszónövények hihetetlen mértékben elszaporodtak. Az egyetlen negatív a hártyásodás volt, de azt nálam produkálja sokszor az akva, úgyhogy mondhatni általános jelenség. :D
 
Hétvégén összedobtuk a fekete rákok új kecóit. Igyekeztünk úgy berendezni, hogy természetes anyagokból legyen több bujkáló is.
Túrtunk egy nagyon pofás holdkövet, többször vissza kellett menni és megnézni ezt a kavicsot, a nagy mérete miatt először (és másodszor is) ott akartuk hagyni, de túl jól nézett ki :D A trutyi kimosása közben már láttuk, tökéletes választás volt, a víz olyan zegzugos járatokat vájt bele, amire pont szükségük van a rákoknak. 🥰
Két másikba pedig lávakövekből alakítottunk ki egy-egy hegyet, ügyelve arra, hogy legyenek rések. Persze egyik berendezés sem felelt meg a kényes ízlésüknek, mindegyiket muszáj volt rögtön renoválni :D Mint a kotrógépek, úgy hordják ki a talajt. És egy-egy földmozgatás után kipróbálják az üreget, kényelmes-e már.
Az egyikük nagyon érdekesen rendezkedett. Eleve volt egy rés, amibe befért, viszont ő úgy gondolta, oldalról is szeretne ugyanoda egy bejáratot. Először kintről kezdett ásni, majd pár perc után bement az üregbe és pontosan ott túrt tovább, ahogy a másik oldalról elkezdte. Lámpával világítva egyértelműen lehetett látni, sikeresen hajtotta végre a tervet. :oops:
IMG_20200810_174502.jpg
IMG_20200810_174637.jpg
IMG_20200810_174650.jpg
IMG_20200810_174857.jpg
IMG_20200810_174844.jpg
IMG_20200810_174620.jpg

A kis 30-as kocka a fürdőből került le, lassan felszámoljuk az ottani akvatelepet és leköltöztetjük ide. A kis rákokkal teli 120 lityis műanyag ládát is leszállítottuk.
Jogosan merülhet fel a kérdés, hogy 4 új akváriumról írtunk legutóbb és csak 3 van a képeken. Ennek oka egyszerű: az a hülye polc nem olyan teherbírású, mint ami az adatlapján szerepel. 2-2 üveget szerettünk volna 1-1 polcra, alulra pedig a műanyag ládát. A 2 akvával kb 80%-ra lett volna terhelve az adatlaphoz képest. Viszont már kb. 2/3-ra töltve erősen elkezdett meghajlani a polc, emiatt nem mertük így üzemeltetni. Lesz majd középre még egy pár láb függőleges merevítésnek, ill. a polcok hossza is felezve lesz, úgy már jónak kell majd lennie, viszont a nagy láda nem fog beférni alulra, annak más helyet kell találni. Még szerencse hogy van hely bőven. :)
 
ezeknek a polcoknak a teherbírása úgy van írva hogy szépen elterítve legyen rajta az előírt súly. Én is így jártam a salgópolccal. Először farost lemezből lettek plusz lapok vágva, de az sem segített a keresztmerevítő is görbült. A végleges megoldás az lett hogy munkalap lett rá vágva úgy hogy felfeküdjön a két hosszú vízszintes oldallécre. (szerintem két év után már a munkalap is kicsit hasas de még tűrhető (majd egyszer át kell fordítani). 60cm mély polcnál pont megfelelő a munkalap mélysége ehhez.
 
ezeknek a polcoknak a teherbírása úgy van írva hogy szépen elterítve legyen rajta az előírt súly. Én is így jártam a salgópolccal. Először farost lemezből lettek plusz lapok vágva, de az sem segített a keresztmerevítő is görbült. A végleges megoldás az lett hogy munkalap lett rá vágva úgy hogy felfeküdjön a két hosszú vízszintes oldallécre. (szerintem két év után már a munkalap is kicsit hasas de még tűrhető (majd egyszer át kell fordítani). 60cm mély polcnál pont megfelelő a munkalap mélysége ehhez.
Jaja, egyenletesen osztottuk el, direkt a szélére toltuk amennyire lehetett és minden akva alá vágattunk bútorlapot is (üveg: 50x50-es, lap alatta: 51x51) de így sem sikerült. Az átalakítással 60cm-es lesz egy polc a 120 helyett, elvileg a héten megjön a plusz pár láb és a kisebb polcok. :)
 
Jaja, egyenletesen osztottuk el, direkt a szélére toltuk amennyire lehetett és minden akva alá vágattunk bútorlapot is (üveg: 50x50-es, lap alatta: 51x51) de így sem sikerült. Az átalakítással 60cm-es lesz egy polc a 120 helyett, elvileg a héten megjön a plusz pár láb és a kisebb polcok. :)
egy a szerencse hogy ezek a dögök elvannak szárazon is ha nem csapja öket valami agyon! ✌
amugy jó ki hely lett nekik megincsak rittyentve! grat!
 
Back
Oldal tetejére