• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Algaland

mert a rengeteg csírától
Hogy is lesz? Felszínen úszó rácson neveltek csírát, vagy lesz agyaggranulátumban nevelt teljesen kifejlett nővényetek is?
Ha hazaérek, szórok egy kis magot a csíráztatótálunkba. Megjött hozzá az étvágyam. 😀
Nem csííííra! :D Mikrozöldség. Sokkal fincsibb mint a csíra. :)
Ha ezeken a képeken megnézed, a tartályok felett vannak polcok, ott vannak a ledsorok is. Ezeken a polcokon vannak/lesznek tálcák, amikben nevelgetjük a növényeket. A tartály vizével fogunk öntözni, a felesleg meg visszamegy a medencébe. Nem fogunk földet, agyagot használni a visszamosás veszélye miatt, az ültetőközeg 100%-ban komposztálható anyagokból (jutaszövet, kókuszrost) áll.
 
Szia,
Jól időzített kérdés! :) Pont ma jöttek javítani. Nem rég fejezték be, holnap, vagy szombaton fogjuk feltölteni, ma nem maradt energiánk tovább pakolászni és töltögetni. Jönnek még vissza, szóval ha gond lesz, újból javítást kérünk.

Amiért több időt töltöttek nálunk az az, hogy múlt hét végén elkezdtük feltölteni az 1.sz. tartályunkat arra a szintre, amin majd üzemeltetni szeretnénk -> Tidal ne szívjon falsot. Ez kb. 5cm-re lenne a felső peremtől. 7-8 cm környékén viszont a lenti képeken látható mértékű (durván 5cm-es) hasasodást tapasztaltuk.
View attachment 87008
View attachment 87009

Itt megijedtünk, nem töltöttük tovább, felvettük velük a kapcsolatot, hogy normális-e, kiderült, hogy 100cm felett mindenképp merevítést javasolnak, vagy keretet. Az elején beszéltünk ugyan erről, meg mondtuk is, hogy keret biztosan nem fér el az állványok lábai miatt, de akkor azt mondták, önmagában is jó lesz. Most is állították, hogy így sem lenne gond, de azért merevítsünk rajta. Végül 4-et megcsináltak belső merevítéssel, kettőt feltöltöttünk tesztre, így már jónak tűnik. A hibásat utolsónak csinálták, azzal fejezték be a napot, ezért nem azt töltöttük fel másodiknak. Van hasasodás most is, de sokkal kisebb mint előtte (persze erről pont nem csináltunk képet). Itt nincs annyira megtöltve, de látszik, hogy még befele hajlik, nem kifele és eléggé tele van most is:
View attachment 87007
A maradék kettőt majd pár hét múlva merevítik, de most ezzel a 4-gyel is el tudunk végre indulni.
Hétvégén most már tényleg költöztetni szeretnénk a rákokat, óriásira nőtt 1-2 példány. Holnap csepptesztekkel ellenőrizzük a vizet, a kritikus paraméterek okésak-e. :)
Ezt a befelé hajlást hogy csinálták? Csak úgy tudnám elképzelni, hogy a merevítőlapok alsó éle nem merőleges a fenékre, hanem hegyes szöget zár be vele és húzza befelé az oldallapokat. Akkor viszont a merevítők alsó ragasztási felületére eszméletlen nagy erő hat. Úgy érzem, nagyobb a húzóerő, mint bármelyik másik felületen. Lemodellezte ezt valaki?
 
Ezt a befelé hajlást hogy csinálták? Csak úgy tudnám elképzelni, hogy a merevítőlapok alsó éle nem merőleges a fenékre, hanem hegyes szöget zár be vele és húzza befelé az oldallapokat. Akkor viszont a merevítők alsó ragasztási felületére eszméletlen nagy erő hat. Úgy érzem, nagyobb a húzóerő, mint bármelyik másik felületen. Lemodellezte ezt valaki?
Merevites nelkul is befele hajlott, erre rakerdeztunk, hogy direkt ilyen-e, szamitva a feltoltes miatti nagy viznyomasra. Azt mondtak, osszeillesztesnel minden meroleges, a melegites miatt huzodik igy ossze az anyag.
A merevito also ele meroleges a fenekre, es az is oda van ragasztva, csak a sarkoknal van kivagva kis haromszog.
 
8 önként jelentkező ma leköltözött tesztelni a vizet. Sokan nem fértek már bele a nagyobb méretű dobozba, amiben hozzánk kerültek, ezért még annál is nagyobb szállító dobozt kellett keresni. :)
IMG_20200208_102951.jpg

A hőmérséklet kiegyenlítése után be is kerültek és birtokba vették a birodalmat, ami a régi lakhelyüknél 5x nagyobb és a 3 szintes rákhotelnek köszönhetően még ennél is többszöröse a rendelkezésre álló hely. Ez már csak elég lesz, hogy kisebb eséllyel találjanak egymásra vedlés után. Viccesen használják a szinteket, kimásznak a szélére, lenéznek, majd kis habozás után (mintha tériszonyosak lennének :D) a szúnyogháló alján, fejjel lefele másznak tovább. :)
IMG_20200208_114129.jpg

Elkészültünk az automata öntözőrendszer vázával is, ezek után nem mondhatja senki, hogy gerinctelenek vagyunk. ;) Teszt sikeresen lefutott, az X idomoknál van némi csöpögés, de oda tudunk rakni tömlőbilincset.
IMG_20200208_132515.jpg
 
Én örökké csak ámulok és bámulok a kitartásotokon, kreativitásotokon.
Szerintem létezik valami fiatal vállalkozók pályázat, amivel támogatást és elismerést szerezhetnétek talán ehhez a példátlan és páratlan dologhoz, amit létrehoztatok.🏆
Hihetetlen, amit már eddig is végigvittetek, őszinte tiszteletem, elismerésem és drukkolok ezerrel, hogy minden úgy sikerüljön, ahogy elterveztétek!👍
Valami szabadalommal már most levédethetnétek, mégis ti voltatok a legelsők ezen a téren.;)
 
Én örökké csak ámulok és bámulok a kitartásotokon, kreativitásotokon.
Szerintem létezik valami fiatal vállalkozók pályázat, amivel támogatást és elismerést szerezhetnétek talán ehhez a példátlan és páratlan dologhoz, amit létrehoztatok.🏆
Hihetetlen, amit már eddig is végigvittetek, őszinte tiszteletem, elismerésem és drukkolok ezerrel, hogy minden úgy sikerüljön, ahogy elterveztétek!👍
Valami szabadalommal már most levédethetnétek, mégis ti voltatok a legelsők ezen a téren.;)
Köszi Csilla, jól esnek az ilyen biztató szavak, igazából szükségünk is van ezekre a lökésekre néha, hogy a nem várt problémákat sikeresebben meg tudjuk oldani. :) Maga az ötlet nem egyedi, bár akvapóniában nem sokan csinálják, ez igaz.
Utolsó kép mára, nem akarjuk túlságosan fárasztani vele a közösséget. :)
Balról jobbra: mustár, brokkoli, vörös káposzta (nem csírák lesznek, de még azok :D):
IMG_20200208_193053.jpg
 
Utoljára módosított:
Köszi Csilla, jól esnek az ilyen biztató szavak, igazából szükségünk is van ezekre a lökésekre néha, hogy a nem várt problémákat sikeresebben meg tudjuk oldani. :) Maga az ötlet nem egyedi, bár akvapóniában nem sokan csinálják, ez igaz.
Utolsó kép mára, nem akarjuk túlságosan fárasztani vele a közösséget. :)
Balról jobbra: mustár, brokkoli, vörös káposzta (nem csírák lesznek, de még azok :D):
View attachment 87088
Ez nem farasztas! Csodas. Micsoda szinek vannak azokon a talcakon. Tisztara mint egy "holland" akvatalca.
 
Mikrozöldség wabi tálcák!:love:

Anno olvastam valahol azt a bölcsességet, hogy az ember életében millió dolog van, amire hiába vágyik, nem sikerül, de az az egy-két dolog, ami nélkül nem lehetne élni, azt a sors kérés nélkül teljesíti, még csak nem is kér cserébe semmit.
Ennek is sikerülnie kell, meglátjátok!
 
Köszi Csilla, jól esnek az ilyen biztató szavak, igazából szükségünk is van ezekre a lökésekre néha, hogy a nem várt problémákat sikeresebben meg tudjuk oldani. :) Maga az ötlet nem egyedi, bár akvapóniában nem sokan csinálják, ez igaz.
Utolsó kép mára, nem akarjuk túlságosan fárasztani vele a közösséget. :)
Balról jobbra: mustár, brokkoli, vörös káposzta (nem csírák lesznek, de még azok :D):
View attachment 87088
Most már igazán elárulhatnád, hogy mi is ez a projekt. A beavatottak nyilván tisztában vannak vele, de mi, tudatlan fórumozók, csak találgatunk. Igaz, magam részéről azt is rosszul, mert eddig azt hittem, hogy rák tenyészet lesz, most meg kiderül, hogy valami.... még kimondani is borzasztó... brokkoli????!!!
 
Utoljára módosított:
De hát írták: akvapóniás mikrozöldség tenyésztés.🤪
Szerintem, NEM írták!
Bár, az én kíváncsiságomat már csillapították, amikor személyesen találkoztunk. Előtte, viszont nagyon idegesített, hogy nem jövök rá a céljukra :D :D
Remek ötlet, szerintem működni fog!!!! Mármint az üzleti része. (A technikai része nem kétséges, h működni fog, azt jól megtervezték.)
 
Most már igazán elárulhatnád, hogy mi is ez a projekt. A beavatottak nyilván tisztában vannak vele, de mi, tudatlan fórumozók, csak találgatunk. Igaz, magam részéről azt is rosszul, mert eddig azt hittem, hogy rák tenyészet lesz, most meg kiderül, hogy valami....
Csilla mar megelozott :) ha nem is egyertelmuen, de mar emlitettuk az akvaponias zoldsegtermesztest. Meg a teszt talca is utalt ra ;)
A rakokkal nem lottel melle, az a masodlagos profil terv, de ahhoz ido es egyeb dolgok is hianyoznak, szoval nagyon tavlati (evek) dolog, es csak akkor mukodik, ha a zoldseges resz beindul.
De hát írták: akvapóniás mikrozöldség tenyésztés.🤪
Na, kezded megtanulni 🥰 kis korrekcio: termesztes, nem tenyesztes :D
Akkor ezt meg is ünneplem ma egy jó Steak sütéssel :D
Ajanlhatunk hozza esetleg egy kis fincsi friss zoldseget? :D
Szerintem, NEM írták!
Bár, az én kíváncsiságomat már csillapították, amikor személyesen találkoztunk. Előtte, viszont nagyon idegesített, hogy nem jövök rá a céljukra :D :D
Remek ötlet, szerintem működni fog!!!! Mármint az üzleti része. (A technikai része nem kétséges, h működni fog, azt jól megtervezték.)
Koszi, mi is bizunk benne, hogy mukodni fog, foleg igy, hogy mar ennyire beavattuk a kozosseget. :)
 
Hogy ne mindig csak a projektről legyen szó, itt egy friss kép Algalandról is. :) Megint ritkítani kellene, talán hétvégén. Rengeteg blyxa és white fog kijönni belőle, a super red is már kinőtt a vízből. ;)
Nekünk igazából tetszik ez a dzsungeles állapot, kár, hogy a sok növény nagyon árnyékol, meg a stemek alsó részei felkopaszodnak, ezektől eltekintve a többi egész csini. 🥰
IMG_20200211_170513.jpg
 
Ha valaki még nem olvasott utána a mikrozöldségeknek:
"pl. a mikrozöldség-vöröskáposztában a kifejlett káposztához képest 40-szer több E-vitamin, 6-szor több C-vitamin, és 69-szer több K-vitamin van." 😵 ( és 10-szer több rák kaksi )
Aki ezt eszi, 100 éves korában úgy kell majd agyoncsapni... ;)
 
Back
Oldal tetejére