• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Algaland

Seachem ugy tunik segit, a heten ketnaponta volt egy aldozat, a napi sok helyett. Majd ha lesz meg lefenykepezem mi a tunet, mert eleg feltuno. Sajnos tovabbra sem tudjuk mi okozza es honnan jott.
Nem olvastam az elejetol bocs ha valamit nem vettem figyelembe. Ha a homerseklet jo, nincs nitrat felgyulemles, akkor nyomj bele biotopolt az pikk pakk rendbe teszi a vized. Esetleg seachem prime ha mar megvetted. A biotopol stabil es megbizhato vizet eredmenyez.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nem olvastam az elejetol bocs ha valamit nem vettem figyelembe. Ha a homerseklet jo, nincs nitrat felgyulemles, akkor nyomj bele biotopolt az pikk pakk rendbe teszi a vized. Esetleg seachem prime ha mar megvetted. A biotopol stabil es megbizhato vizet eredmenyez.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Köszi, a vízzel a mérések szerint minden rendben van. Seachem primeot nem szeretnénk beletenni, mert full ROval cserélünk mindig. Seachem Paraguard megy bele.

Akik még nem találkoztak volna a "kórral":
Ez a rili, egészségesen, bár fókuszon kívül. A törzse teljesen átlátszó, világos színű szervekkel.
oof_rili.jpg
Ugyanez a rili betegen. A törzsön belül barna/sárga folttal.
sick_rili.jpg
 
Utoljára módosított:
Köszi, a vízzel a mérések szerint minden rendben van. Seachem primeot nem szeretnénk beletenni, mert full ROval cserélünk mindig. Seachem Paraguard megy bele.

Akik még nem találkoztak volna a "kórral":
Ez a rili, egészségesen, bár fókuszon kívül. A törzse teljesen átlátszó, világos színű szervekkel.
View attachment 40334
Ugyanez a rili betegen. A törzsön belül barna/sárga folttal.
View attachment 40335
Mindent kimedtel? A doglesi rata eleg magas. Ha nem vizkemia, akkor valami brutal mikroba garazdalkodik. Vagy az utolsokat rugja.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Az otthoni akik továbbra is betegeskednek, de szerencsére van még egy irodai, amiben kedvünkre garázdálkodhatunk, az esős vasárnapi nap tökéletes alkalom volt arra, hogy a durván 1 éve indított, de az első 8 hónapban brutálisan elhanyagolt állapotokon változtassunk, szóval kicsit átépítettük :)

Maga az akvárium egy standard, állatboltban vásárolt 60 literes (talán 65*30*30), a gyári belső szűrőt már áprilisban lecseréltük egy TetraTec IN 600 plus-ra (meglepően jól működik, ahhoz képest, hogy belső szűrő, csak nagyon gyorsan eldugul). Az aljzat korábban bazalt volt, ezt most cseréltük kicsi kavicsokra és a növények kaptak egy kis általános talajt is (2 liter Colombo Florabase Pro) eddig csak kövek közé voltak ültetve, de így is egész erős és sűrű gyökérzetet növesztettek. A világítás egy chihiros 601-es, tápot pedig Excelt és Florisht kapnak, víz: kb. 1/4 rész kezelt csapvíz és 3/4 rész tecsós ioncserélt)
Féltünk tőle, hogy lesz-e elég bacikultúra az aktív talajhoz, de a csíktesztek és az ÉLŐlények visszajelzése alapján nincs gond. A biztonság kedvéért 1 hétig minden nap kap stability-t meg prime-ot.
Íme pár kép:
IMG_20170918_081759.jpg IMG_20170921_075225.jpg IMG_20170921_075300.jpg IMG_20170921_075326.jpg
 
Utoljára módosított:
Hát, az előző hét sem nyert: 1 db Blue Dream maradt a kicsiben a nagyban -4 Pygmy Cory (egy napon mind, aznap és előtte nem történt semmi, se vízcsere se kajoltatás). A nagyban a vasárnapi vízcsere után, ma délutánra a 10 Brigi 10 Merah és 15 Maculatusból maradt 1 db Brigi és 3 Maculatus. 1-2 halat megtaláltunk, de most túrták szét a lakást, így bárhol lehet a többi. A változtatás annyi volt, hogy kapott Black Water Powdert mindkét akva (immunerősítőnek a rákoknak és a halaknak) és a nagyban előre bekevert 6,5os Phs vízzel cseréltünk. A Ph lehet a ludas, mert amúgy -24 órás CO2 mellett- 6 körül van általában. Hűtést leszereltük, kitakarítottuk a ventiket és elpakoltuk őket. A kicsibe szombaton átraktunk 2 Merahot, mert már kezelhetetlen mennyiségű fehér úszkáló férgecske volt benne. Fűtés mindkettőben bekapcsolva, plusz beszereztünk egy 100Wosat az ROt felfűteni.
Minél jobban próbálunk odafigyelni és mindent jól csinálni, annál rosszabbul sikerül. :cry:
Telefonos képek úszó bucék. Bocs.
IMG_20170925_185456.jpg
IMG_20170925_185404.jpg
 
Sajnálom, hogy nem jöttek még rendbe az akváriumok. :( Nincs esetleg valami ismerősötök, akivel be lehetne vizsgáltatni a vizet bacikra, kórokozókra?
 
És a legbosszantóbb, hogy tényleg igyekszünk mindent optimálisra alakítani, de valami mindig balul sül el :( Hiába, ebből is látszik, hogy nem elég az elméleti részével nagyjából tisztában lenni a dolgoknak, gyakorlatban mutatkozik meg igazán, mi működik és mi nem. Sajnos nincs ilyen ismerősünk, ezért marad a google :) ill. Etele javaslatára kapott mindkét akva black water powdert és 1-1 szép nagy catappa levelet is.
 
És a legbosszantóbb, hogy tényleg igyekszünk mindent optimálisra alakítani, de valami mindig balul sül el :( Hiába, ebből is látszik, hogy nem elég az elméleti részével nagyjából tisztában lenni a dolgoknak, gyakorlatban mutatkozik meg igazán, mi működik és mi nem. Sajnos nincs ilyen ismerősünk, ezért marad a google :) ill. Etele javaslatára kapott mindkét akva black water powdert és 1-1 szép nagy catappa levelet is.
Ezért félek a hightechtől, minél több a tényező, annál nagyobb a hibafaktor. Egy idő után a tapasztalat megmutatná, hogy mit és hogyan kell jól csinálni, de addig el kéne jutni. És én félek a csalódástól. :(
Ezeket a leveleket agyon dicsérik a leírások, kíváncsi vagyok a valóságban is működnek-e.
 
Ezért félek a hightechtől, minél több a tényező, annál nagyobb a hibafaktor. Egy idő után a tapasztalat megmutatná, hogy mit és hogyan kell jól csinálni, de addig el kéne jutni. És én félek a csalódástól. :(
Ezeket a leveleket agyon dicsérik a leírások, kíváncsi vagyok a valóságban is működnek-e.
Nem kell felni a hightol. Sokkal gyorsabban reagal a problemakra igy szemmel lathato a javulas is. En itt egy teljes biologiai restartot csinalnek. Nem olcso de minden tenyezo szinte azonnal javulhat. Ezt a level megoldast nem ismerem de olvasatom szerint a garnélák egeszsegi allapotat javitja, vagy immun rendszeret. Viszont a vizben nem tudom milyen kemiai valtozast okoz. Ilyen problemaknal szerintem komolyabb dolgokhoz kell nyulni, es fontos a co beoldas pontos adagolasat beloni. A 6 ph rengeteg baj okozoja lehet.
Mindentol fuggetlenul kivanom a mihamarabbi javulast.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ezért félek a hightechtől, minél több a tényező, annál nagyobb a hibafaktor. Egy idő után a tapasztalat megmutatná, hogy mit és hogyan kell jól csinálni, de addig el kéne jutni. És én félek a csalódástól. :(
Ezeket a leveleket agyon dicsérik a leírások, kíváncsi vagyok a valóságban is működnek-e.
Szerintem fel kell tenni a kérdést: Kell nekem a high-tech? Minek? Tetszik a jelenlegi akvám vagy nem? Ha egyébként a különleges igényű növények nem indokolják, akkor érdemes a borotva élén táncolni? Ha viszont mindenképpen olyan, és csak olyan növény felel meg, ami speciális technikát igényel, akkor nincs választási lehetőséged. Fel kell vállalni a kockázatot.
 
En itt egy teljes biologiai restartot csinalnek.
Ezt egyelőre még nem szeretnénk, mivel ez az első akváriumunk, ezért tanuló akvának is tekinthetjük. Már eddig is nagyon sok tapasztalatot szereztünk - sajnos volt hogy az élőlények kárára -, de még mindig rengeteget kell tanulnunk. :rolleyes:
A Phval a kezdetektől meggyűlt a bajunk, az elején 5 is volt, mostanáig sem tudjuk mitől: a csapból 7,5 jön, RO is annyit mutat, de amint bekerül az akváriumba mélyrepülésbe kezd (Az tiszta, hogy ROnak nincs bufferkapacitása, viszont több hónapja megy bele Seachem Alkaline Buffer, most tartunk 4-es KHnal, de a Ph nem mocorog felfele. Boldogok vagyunk, ha a 6 feletti értéket tartani tudjuk). Az Amazonia Lightra tippeltünk az elején, de annak 5 hónap alatt ki kellett volna "merülnie".
 
Ezt egyelőre még nem szeretnénk, mivel ez az első akváriumunk, ezért tanuló akvának is tekinthetjük. Már eddig is nagyon sok tapasztalatot szereztünk - sajnos volt hogy az élőlények kárára -, de még mindig rengeteget kell tanulnunk. :rolleyes:
A Phval a kezdetektől meggyűlt a bajunk, az elején 5 is volt, mostanáig sem tudjuk mitől: a csapból 7,5 jön, RO is annyit mutat, de amint bekerül az akváriumba mélyrepülésbe kezd (Az tiszta, hogy ROnak nincs bufferkapacitása, viszont több hónapja megy bele Seachem Alkaline Buffer, most tartunk 4-es KHnal, de a Ph nem mocorog felfele. Boldogok vagyunk, ha a 6 feletti értéket tartani tudjuk). Az Amazonia Lightra tippeltünk az elején, de annak 5 hónap alatt ki kellett volna "merülnie".
Jol gondolkoztok es van kitartasotok ez tiszteletre melto. De a restartot ne ertsetek fere nem egy uj inditast javasoltam, megvan ennek a menete 3 db adalek teljesen helyre razza a dolgokat. Nyilvan ez csak a dogles megszuntetesen alapul, amennyiben nem a ph vag oda.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Hát, az előző hét sem nyert: 1 db Blue Dream maradt a kicsiben a nagyban -4 Pygmy Cory (egy napon mind, aznap és előtte nem történt semmi, se vízcsere se kajoltatás). A nagyban a vasárnapi vízcsere után, ma délutánra a 10 Brigi 10 Merah és 15 Maculatusból maradt 1 db Brigi és 3 Maculatus. 1-2 halat megtaláltunk, de most túrták szét a lakást, így bárhol lehet a többi. A változtatás annyi volt, hogy kapott Black Water Powdert mindkét akva (immunerősítőnek a rákoknak és a halaknak) és a nagyban előre bekevert 6,5os Phs vízzel cseréltünk. A Ph lehet a ludas, mert amúgy -24 órás CO2 mellett- 6 körül van általában. Hűtést leszereltük, kitakarítottuk a ventiket és elpakoltuk őket. A kicsibe szombaton átraktunk 2 Merahot, mert már kezelhetetlen mennyiségű fehér úszkáló férgecske volt benne. Fűtés mindkettőben bekapcsolva, plusz beszereztünk egy 100Wosat az ROt felfűteni.
Minél jobban próbálunk odafigyelni és mindent jól csinálni, annál rosszabbul sikerül. :cry:
Telefonos képek úszó bucék. Bocs.
View attachment 40992
View attachment 40993
Pedig nagyon szepen indult...
A halacsok kiugrottak vagy elpusztultak?
Valami nem stimmel a rendszerrel nalatok.
A 6-os pH alacsony, de szerintem nem extrem. Egy csomo növenyes -garnelas akiban van 6 vagy akar meg alacsonyabb pH, gond nelkül.#
Nekem a nagyban van Amazonia light, 18 kg, es nem volt meg gond a pH-val, nem hiszem, hogy az Amazonia light lenne a ludas. Mindenesetre erdekes, hogy 7,5 vizcserevel ennyire lemegy a pH.
Azt en is elkepzelhetönek tartom, hogy valamilyen uton modon (pygmi coryk) valamilyen bakteriumot behurcoltatok, es mivel ök elpusztultak, utana sorban fertöztek meg a teljes allomanyt nalatok, akar a garnikat is...
De persze csak talalgatunk.
Az, hogy high-tech vagy low-tech, nem fog különbseget jelenteni valamilyen komolyabb fertözesnel. Egy high tech, ahogy @Szabó Henrik is mondta, erzekenyebb, de hamarabb is reagal a valtozasokra, pozitiv-negativ ertelemben egyarant.
A viz vizsgalata meg hat...eleg bajos. Lehetne valamilyen parazitara vizsgalni, vagy taptalajon szeleszteni, hogy milyen bakterium lehet a rendszerben (de ehhez azert komolyabb környezet kell), de meg ha sikerül is, az identifikalas meg akkor is kerdes marad.
Virusrol nem is beszelve...
A legjobbakat nektek!
 
Hát, nem tudtok kölcsönkunyizni valakitől egy UV szűrőt?
Azt járatnátok 4-5 napig szerintem megoldaná a döglés problémát, mert ahogy nézem egyre súlyosabb a dolog.

És igen, sajna ilyen van, hogy minél inkább nagykönyv szerint csinálsz valamit annál inkább elb*szódik minden... :( Kitartást!

RE: laborban meg szerintem nem nagyon lehet minden kórokozóra bevizsgáltatni a vizet. :(
A 6-os pH meg BIZTOSAN nem lehet baj, a pH akkor kavarhat be, ha NAGYON alacsony, 5 alatti de ez kizárva nálatok, vagy pedig vízcserekor nagyon nagy ingadozás van az értékekben, mert az sokkolhatja az élőlényeket, de nálatok ahogy olvasom ez sem sanszos.
 
A halacsok kiugrottak vagy elpusztultak?
Ha a vasárnapi tömeges elhalást kérdezed, azok kiugráltak, a vízcserénél hirtelen változtathattunk (6,5os 3 KHs vizet kaptak a 7,5os 0KHs helyett, a GH is felment 500ra valószínű a blackwater por meg a KH porok miatt, pedig 200 körülire állítjuk be, másnap reggelre vissza is ment 170re, de akkor már mindegy volt sajnos).

valamilyen uton modon (pygmi coryk) valamilyen bakteriumot behurcoltatok
Ezt szinte teljesen ki lehet zárni, azok a coryk a GA-ból jöttek, szerintünk akkor legalább itt a fórumon hallottunk volna hasonlóról mástól is, vagy a GA-s akvákban is lenne gond.

A legjobbakat nektek!
És igen, sajna ilyen van, hogy minél inkább nagykönyv szerint csinálsz valamit annál inkább elb*szódik minden... Kitartást!
Köszönjük, nem adjuk fel, csak hirtelen rosszul esik az embernek, hogy igyekszik mindent jól csinálni, de vmi gebasz mindig van :)

Hát, nem tudtok kölcsönkunyizni valakitől egy UV szűrőt?
Pont a napokban beszéltünk erről, hogy be kellene egyet szerezni, kölcsönkérni nem nagyon szeretünk, főleg nem műszaki dolgokat, amilyen szerencsétlenek vagyunk, tuti akkor lenne valami baja, amikor nálunk van. :)

Köszönjük mindenikek a biztatást és az ötleteket!
 
Ha a vasárnapi tömeges elhalást kérdezed, azok kiugráltak, a vízcserénél hirtelen változtathattunk (6,5os 3 KHs vizet kaptak a 7,5os 0KHs helyett, a GH is felment 500ra valószínű a blackwater por meg a KH porok miatt, pedig 200 körülire állítjuk be, másnap reggelre vissza is ment 170re, de akkor már mindegy volt sajnos).


Ezt szinte teljesen ki lehet zárni, azok a coryk a GA-ból jöttek, szerintünk akkor legalább itt a fórumon hallottunk volna hasonlóról mástól is, vagy a GA-s akvákban is lenne gond.



Köszönjük, nem adjuk fel, csak hirtelen rosszul esik az embernek, hogy igyekszik mindent jól csinálni, de vmi gebasz mindig van :)


Pont a napokban beszéltünk erről, hogy be kellene egyet szerezni, kölcsönkérni nem nagyon szeretünk, főleg nem műszaki dolgokat, amilyen szerencsétlenek vagyunk, tuti akkor lenne valami baja, amikor nálunk van. :)

Köszönjük mindenikek a biztatást és az ötleteket!
Azt nem tudhattam honnan vannak a coryk...
De ez nem zárja ki, bár nem feltételezem, hogy azokkal jött be valami.
A corykat példànak írtam, azért mert ők nemrég kerültek hozzátok, ahogy mondtad.
Máshonnan esetleg szereztetek valami jószágot?
 
Azt nem tudhattam honnan vannak a coryk...
De ez nem zárja ki, bár nem feltételezem, hogy azokkal jött be valami.
A corykat példànak írtam, azért mert ők nemrég kerültek hozzátok, ahogy mondtad.
Máshonnan esetleg szereztetek valami jószágot?
Ne értsd félre, nem okoskodásnak szántuk, sőt, köszi az ötletelést. (y)
A.depóból is vettünk pár coryt, de azokat már azután, miután a fertőzést felfedeztük (azért kockáztattuk meg, mert nagyon tetszenek a coryk és nem tudtunk nekik ellenállni, ill. csak a garnikon lehetett látni egyértelműen, hogy valami megtámadta őket). A garnikat Etelétől szereztük be, onnan sem gondoljuk, hogy bármi átjöhetett.
Növények is lettek újak, de azok is megbízható forrásból (Luigiék, GA). Amire még talán lehet gyanakodni, néha a kertből szoktak kapni növényeket kajálni, azon lehetett valami. De mi is csak találgatunk, az UV szűrő beszerzése viszont a lista elejére került közben :)
 
... A garnikat Etelétől szereztük be, onnan sem gondoljuk, hogy bármi átjöhetett.
...

Nálam semmi betegség, pusztulás nem volt, se hal, se garnéla fronton. Okosabbak lennénk ha igen, mert akkor ki lehetne matekolni könnyebben az okokat is két rendszerből.
Blue Dreamek azóta kétszer költöztek mert akva átalakítások voltak, meg sem kottyant nekik, ha valami lappangó betegség lett volna, akkor lett volna elhullásom. De nem.

Egyébként elég egy hal ami hordoz valami nyavaját ami monjuk bujkál benne egy-két hete, látszatra semmi baja, berakod a többihez és pár hét múlva kész a baj. Ezért mondja mindenki a karanténozást, jelzem én sem szoktam karanténozni. :(
 
Ne értsd félre, nem okoskodásnak szántuk, sőt, köszi az ötletelést. (y)
A.depóból is vettünk pár coryt, de azokat már azután, miután a fertőzést felfedeztük (azért kockáztattuk meg, mert nagyon tetszenek a coryk és nem tudtunk nekik ellenállni, ill. csak a garnikon lehetett látni egyértelműen, hogy valami megtámadta őket). A garnikat Etelétől szereztük be, onnan sem gondoljuk, hogy bármi átjöhetett.
Növények is lettek újak, de azok is megbízható forrásból (Luigiék, GA). Amire még talán lehet gyanakodni, néha a kertből szoktak kapni növényeket kajálni, azon lehetett valami. De mi is csak találgatunk, az UV szűrő beszerzése viszont a lista elejére került közben :)
Itt lehet a válasz "néha a kertből szoktak kapni növényeket kajálni, azon lehetett valami" ha nem ti permeteztetek, akkor valahol a szomszédba, és mivel a múlt hetekben elég szelős volt az idő, elképzelhető hogy leszállt a permet a ti kertetekbe is. Én még erre tudok tipelni.
 
Back
Oldal tetejére