• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Algaland

Még egy lépéssel közelebb kerültünk, az egyik legkritikusabb rész, a rákok beszerzése végre kipipálva. :)
Itt is köszi @Keinrath Adrian ,még nem tudjuk hogyan, de megpróbáljuk meghálálni valahogy. :)

Német tenyésztőtől érkeztek és kevesebb mint 24 órát utaztak, mindenki szerencsésen átvészelte. A dobozt kinyitva meglepődtünk, hogy egyesével voltak csomagolva, de aztán rájöttünk, hogy logikus, a habitusukból és az elég eltérő méretekből kiindulva. A 2-3 centistől a 10 centisig volt minden. Erre nem voltunk előre felkészülve, csak egy 150 lityis ládát rendeztünk be hónapokkal ezelőtt, szóval rögtönöznünk kellett. A nagyokat minél jobban elkülönítve, lehetőleg 1-1 külön akvába raktuk, a közepesek mentek a 150-es ládába, a legkisebbeknek pedig beüzemeltünk egy 120-as ládát és legalább kipróbálhattuk a Tidal 110-est (vadállat :D).
Fullra megpakolt matrixot Algaland szűrőjéből kapott, bujkálókat pedig az itthon még fellelhető csődarabokból csináltunk.

Az az igazság, hogy a nekik szánt tartályoknak már el kellett volna készülni múlt hét végére, de az emberünkkel beszélve kiderült, hogy el sem kezdték még a gyártást. :(

Néhány pillanatkép a csapatról, beszoktatásról és az ideiglenes helyükről. ;)
IMG_20191209_082142.jpg
IMG_20191209_082131.jpg
IMG_20191209_153445.jpg
IMG_20191209_080353.jpg
IMG_20191209_082102.jpg
IMG_20191210_183756.jpg
IMG_20191210_183552.jpg
 
Még egy lépéssel közelebb kerültünk, az egyik legkritikusabb rész, a rákok beszerzése végre kipipálva. :)
Itt is köszi @Keinrath Adrian ,még nem tudjuk hogyan, de megpróbáljuk meghálálni valahogy. :)

Német tenyésztőtől érkeztek és kevesebb mint 24 órát utaztak, mindenki szerencsésen átvészelte. A dobozt kinyitva meglepődtünk, hogy egyesével voltak csomagolva, de aztán rájöttünk, hogy logikus, a habitusukból és az elég eltérő méretekből kiindulva. A 2-3 centistől a 10 centisig volt minden. Erre nem voltunk előre felkészülve, csak egy 150 lityis ládát rendeztünk be hónapokkal ezelőtt, szóval rögtönöznünk kellett. A nagyokat minél jobban elkülönítve, lehetőleg 1-1 külön akvába raktuk, a közepesek mentek a 150-es ládába, a legkisebbeknek pedig beüzemeltünk egy 120-as ládát és legalább kipróbálhattuk a Tidal 110-est (vadállat :D).
Fullra megpakolt matrixot Algaland szűrőjéből kapott, bujkálókat pedig az itthon még fellelhető csődarabokból csináltunk.

Az az igazság, hogy a nekik szánt tartályoknak már el kellett volna készülni múlt hét végére, de az emberünkkel beszélve kiderült, hogy el sem kezdték még a gyártást. :(

Néhány pillanatkép a csapatról, beszoktatásról és az ideiglenes helyükről. ;)
View attachment 84669
View attachment 84668
View attachment 84665
View attachment 84666
View attachment 84667
View attachment 84670
View attachment 84671
uh ez nagyon tutkó! azért van köztük már most egykét fenevad!
azért tennék fel majd egy két képet amit én fényképeztem a tenyésztőnél ha nem gond!!?
 
Még egy lépéssel közelebb kerültünk, az egyik legkritikusabb rész, a rákok beszerzése végre kipipálva. :)
Itt is köszi @Keinrath Adrian ,még nem tudjuk hogyan, de megpróbáljuk meghálálni valahogy. :)

Német tenyésztőtől érkeztek és kevesebb mint 24 órát utaztak, mindenki szerencsésen átvészelte. A dobozt kinyitva meglepődtünk, hogy egyesével voltak csomagolva, de aztán rájöttünk, hogy logikus, a habitusukból és az elég eltérő méretekből kiindulva. A 2-3 centistől a 10 centisig volt minden. Erre nem voltunk előre felkészülve, csak egy 150 lityis ládát rendeztünk be hónapokkal ezelőtt, szóval rögtönöznünk kellett. A nagyokat minél jobban elkülönítve, lehetőleg 1-1 külön akvába raktuk, a közepesek mentek a 150-es ládába, a legkisebbeknek pedig beüzemeltünk egy 120-as ládát és legalább kipróbálhattuk a Tidal 110-est (vadállat :D).
Fullra megpakolt matrixot Algaland szűrőjéből kapott, bujkálókat pedig az itthon még fellelhető csődarabokból csináltunk.

Az az igazság, hogy a nekik szánt tartályoknak már el kellett volna készülni múlt hét végére, de az emberünkkel beszélve kiderült, hogy el sem kezdték még a gyártást. :(

Néhány pillanatkép a csapatról, beszoktatásról és az ideiglenes helyükről. ;)
View attachment 84669
View attachment 84668
View attachment 84665
View attachment 84666
View attachment 84667
View attachment 84670
View attachment 84671

Azta, ez már ipari mennyiség! Az a kék ollójú példányocska kimondottan csini!
Gratu hozzájuk!
 
Szòval a szülőkről egy-két kép!
Anyuka egészben látható,
Apuka sajnos már csak darabban
Vedlés után nőstény kettéhasította a hímet ami egyébként a srác is furcsált mivel a rákok örökre választanak párt maguknak!
De ez nem volt ilyen egyszerű!
A srác a hímet elvitte egy kiállításra majd utánna történt a vedlés és a szabotázs! Nem ismerte fel a nőstény többé a hímet!
Vedlés után a rákok páncélja olyan mint a kocsonya, hamar végeznek egymással ,DBEF4385-762F-4B79-B220-965763089F85.jpeg2D66A24B-6435-4067-8C02-92E25F3EA58C.jpeg161A7863-346B-4622-9F38-FA857E9EA72A.jpegha egymáshoz férnek és nincs elég fehérjebevitel!
 
Érik a dolog, ma jött azzemail, hogy elindultak a cseppek, úgyhogy, ha itt a csomag, megdumcsizzuk. Nagyon kíváncsi vagyok rájuk!
Tényleg, be mertek hozzájuk nyúlni? Elég komoly fegyverzettel rendelkeznek.
A kisebbekhez be merünk, a 10 centisekhez inkább hálóval vagy flakonból készített csapdával. Majd kitapasztaljuk, meddig mehetünk el, egyelőre még bekaksi van. ;)
Ja, és várjuk az értesítőt, mikor indulsz. :)
 
Érik a dolog, ma jött azzemail, hogy elindultak a cseppek, úgyhogy, ha itt a csomag, megdumcsizzuk. Nagyon kíváncsi vagyok rájuk!
Tényleg, be mertek hozzájuk nyúlni? Elég komoly fegyverzettel rendelkeznek.
Tapasztalatból tudom, hogy @tsokee is hamar meg fogja tanulni egy életre.
Egyszer úgyis minden rákos átesik az ollókeresztségen. Aztán majd mutogatjuk egymásnak a szexi hegeinket. 😬
 
Mert megígértük, @meleagris kedvéért csináltunk pár képet. ;)
View attachment 84502
View attachment 84500
View attachment 84501
Még minden darabokban van, holnap kezdjük festeni az egyik helyiséget, amiben a Tidalos képek készültek. Ha minden jól megy, jövő hétvégén egy másik, kb ugyanekkora "szoba" festése következik, ott még glettelni kell pár helyen. Azután kezdünk szerelgetni és jöhet a villanyász mester feltuningolni (vagyis teljesen kicserélni) a jelenlegi elektromos hálózatot. :cool:
Köszi!!!
Már csak azt nem értem, hogy költöztetek?🤔😯
Valahonnan rémlik, hogy említettétek, hogy nincs már semmi helyetek akváriumoknak...
Meg most megjöttek a rákok is...
Ők jönnek ide?
De ha a projekt nincs kész, hol vannak most a rákok?🤔
...most olvastam a többi hozzászólást...így már tiszta!
Izgi lesz!
Mi a cél/tervek a rákokkal?
 
Köszi!!!
Már csak azt nem értem, hogy költöztetek?🤔😯
Valahonnan rémlik, hogy említettétek, hogy nincs már semmi helyetek akváriumoknak...
Meg most megjöttek a rákok is...
Ők jönnek ide?
De ha a projekt nincs kész, hol vannak most a rákok?🤔
...most olvastam a többi hozzászólást...így már tiszta!
A lakásunk még mindig 35nm (ebben a fürdőszoba is benne van) :D Jelenleg úgy nézünk ki, hogy kis túlzással több vízzel teli akvárium, doboz, tartály, hordó, vödör stb. van mindenhol, mint ahány nm a lakás. :) De tudjuk, hogy ez csak átmeneti, ha egy "normál" ember ellátogat hozzánk, tuti betegnek tartana minket, de szerencsére ilyenekkel ritkán találkozunk. :D
Izgi lesz!
Mi a cél/tervek a rákokkal?
A kakájuk kell, az első kb. 2 évben csak az a lényeg, mennyit és milyen minőségűt kaksiznak. ;)
 
A lakásunk még mindig 35nm (ebben a fürdőszoba is benne van) :D Jelenleg úgy nézünk ki, hogy kis túlzással több vízzel teli akvárium, doboz, tartály, hordó, vödör stb. van mindenhol, mint ahány nm a lakás. :) De tudjuk, hogy ez csak átmeneti, ha egy "normál" ember ellátogat hozzánk, tuti betegnek tartana minket, de szerencsére ilyenekkel ritkán találkozunk. :D

A kakájuk kell, az első kb. 2 évben csak az a lényeg, mennyit és milyen minőségűt kaksiznak. ;)
Ezzel nem jutottam előrébb...nagyon titkolóztok...
Két évig kakagyűjtés?
Mi ez, vmi titkos kísérlet??!🤔😲😀
 
80 db rák??? Ez ipari mennyiség. Egyáltalán mire jók ezek? Ok, hogy szép, de gyönyörködni, hobbiból az ember nem kezd rögtön 80 db-al. Az látszik, hogy ez már nem játék. Mit tudnak ami milliókat ér? Szerintem sokan olvassák, követik velem együtt értetlenül, hogy mit történik nálatok???
 
Ezzel nem jutottam előrébb...nagyon titkolóztok...
80 db rák??? Ez ipari mennyiség. Egyáltalán mire jók ezek? Ok, hogy szép, de gyönyörködni, hobbiból az ember nem kezd rögtön 80 db-al. Az látszik, hogy ez már nem játék. Mit tudnak ami milliókat ér? Szerintem sokan olvassák, követik velem együtt értetlenül, hogy mit történik nálatok???
Akvapóniás rendszerbe kellenek, ők fogják a tápanyagot szolgáltatni. Egy saját bizniszt szeretnénk elindítani, azért nem árulunk el addig több részletet, amíg teljesen össze nem állt a rendszer. Sajnos rajtunk kívül álló okok miatt kicsit húzódik a dolog, eredetileg már mennie kellene a tesztüzemnek, de a jelenlegi állás szerint ez januárra tolódik. Jövő hét végén kapjuk meg a rákoknak szánt tartályokat, az állványokat akkor tudjuk mellé összeszerelni és azzal már talán előállhatunk, hogy lássátok kb. hogyan áll össze a rendszer.

Bocs, tényleg volt benne egy tudatos hangulatkeltés, de amikor elkezdtük szórni a morzsákat, még nem tudtuk, hogy ennyire megcsúszik az egész. :)
 
Akvapóniás rendszerbe kellenek, ők fogják a tápanyagot szolgáltatni. Egy saját bizniszt szeretnénk elindítani, azért nem árulunk el addig több részletet, amíg teljesen össze nem állt a rendszer. Sajnos rajtunk kívül álló okok miatt kicsit húzódik a dolog, eredetileg már mennie kellene a tesztüzemnek, de a jelenlegi állás szerint ez januárra tolódik. Jövő hét végén kapjuk meg a rákoknak szánt tartályokat, az állványokat akkor tudjuk mellé összeszerelni és azzal már talán előállhatunk, hogy lássátok kb. hogyan áll össze a rendszer.

Bocs, tényleg volt benne egy tudatos hangulatkeltés, de amikor elkezdtük szórni a morzsákat, még nem tudtuk, hogy ennyire megcsúszik az egész. :)
Ha aláírás hiányzik, szóljatok...😉
 
Back
Oldal tetejére