• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Algaland

Azért ez nem ugyanolyan, mint élőben. Főleg a palacsintázós része.😕
És akinek nincs gyepe, csak talaj vagy kavics, azt nem rántja fel?
Kb. mennyi vizet szív ki a porszívózás közben?
Gábor azért nyomkodja közben, hogy ne szívja örökké a vizet?
Nekem azért még mindig nem tiszta ez a technika.
Bérporszívózást is vállaltok nálam? Közben kaptok goffrit nutellával.🆒
 
Azért ez nem ugyanolyan, mint élőben. Főleg a palacsintázós része.😕
És akinek nincs gyepe, csak talaj vagy kavics, azt nem rántja fel?
Kb. mennyi vizet szív ki a porszívózás közben?
Gábor azért nyomkodja közben, hogy ne szívja örökké a vizet?
Nekem azért még mindig nem tiszta ez a technika.
Bérporszívózást is vállaltok nálam? Közben kaptok goffrit nutellával.🆒
Bocs, megígérjük, hogy megmutatjuk egyszer élőben, a mai nappal viszont egyáltalán nem tudtunk tervezni, mikor melyik akvára kerül sor. Ti kértétek a videót, az akksi meg persze lemerült, mire Algalandhoz jutottunk akkor töltött fel. De amúgy is ezen szerettük volna megmutatni, mert itt látható a gyepes és a talajos használat is. :)
Csak talajjal is működik, azt a közeli felvételen látod, kb. 1:40-től.
Az a lényeg, hogy amikor elszorítod a csövet azzal a műanyag szüttyel, nem szív tovább és a csőben lévő cucc elkezd visszaesni. A talajszemcsék gyorsabban esnek mint a mulm, ezért ha már kiért a talaj a cső végén, mehet tovább a szívás. Közben felszívhatod azt a mulmot is, amit a visszaeső talaj még felkavar. Teljesen az akva aljáig is lenyomjuk, ahol lehet, persze vigyázni kell a táptalajra ha van, hogy azt ne kavard fel (jó, ha tudod, hogy az akváriumod mely részén van, ha nem a teljes területet fedted le).
Elég vékony a cső, egy 10 literes vödör kb. 10-15 perc alatt lesz tele.

A palacsinta most nem lett olyan jó, túl egészségesre akartuk csinálni, full zabpehelylisztből, de rá kellett jönnünk, hogy a legjobb a sima finomliszt. 🍯
 
A videóval nincs is baj, kértük és örülünk is neki.
Becs szóra végignéztem, láttam 1:40-től is, de mindenhol van gyepetek. Nálam full üres a talaj, táptalaj nincs alatta, csak mulm és ugráló fehér izék.
A Dennerle promo vidin csak simán, kütyü nélkül meghajtja/töri a csövet a záráshoz.
Ha nem zárom időben, akkor kiszippant mindent, ami a csövön kifér, igaz?

Én mindent Nagyi extra süteményes lisztjével készítek, laktózmentes tej és vaj. Német nutella. Akkor jöttök?
 
láttam 1:40-től is, de mindenhol van gyepetek. Nálam full üres a talaj,
Van gyep, de a videoban azon a reszen pont a kopaszitott reszt latod es az is latszik, ahogy a csobe elindulnak felfele a talajszemcsek. A cso elszoritasa miatt viszont elkezd visszaesni.
simán, kütyü nélkül meghajtja/töri a csövet a záráshoz.
Akkor lehet hogy nekunk mar egy 2.0 verzionk van, ennyire nem neztunk utana, de ugyanaz a funkcio igy is ugy is. ;)
nem zárom időben, akkor kiszippant mindent, ami a csövön kifér, igaz?
Igen is meg nem is. :) okos a cucc, mert a nagyobb meretu (ertsd, a talajszemcse mar annak szamit) elakad a cso vegen, mert van ott egy szelep/szuro szeru kutyu (lasd a kepen). A cso lehuzhato ez a feher szuro ize alkatresz kulon kiszedheto a tisztitashoz. Ha sok novenyt, talajt akarmit szivsz ami eljut eddig, eldugul es nem sziv tovabb.
73194

73195
Akkor jöttök?
Csabito, koszonjuk, de magunkat ismerve hamarabb probaljuk meg videon, kepen keresztul elmagyarazni, vagy te hamarabb szanod ra magad, hogy elugorj hozzank. :)

Meg valami: homokhoz nem jo, legalabbis a telben hasznalt feheret siman felszivja. De ott eddig sem talaltunk megfelelo megoldast, a kakaval mindig jott nemi honok a leszivasnal.
 
Kicseréltük a beszívó ágat a Hydra gyári csöveire. Ez a csővastagság nagyon furcsa, viszont látványosan nőtt a flow a csere után. Pedig még a beszívó kosárba is nyomtunk nagy lukú szivacsot garnivédelemnek, meg a nagyobb szennyeződés felfogásának, legalább ennyivel kevesebb jut a szűrőbe. Majd meglátjuk, mennyire fog gyorsan eltömődni, illetve hogy mennyire lesz macera a tisztítása. Akváriumon kívül elég egyszerűen szét tudtuk szedni. :)
73285

Még egy ötletes megoldásra lettünk figyelmesek ennél a gyártónál. A csövön feltüntették a folyásirányt, ezért ha szétszeded tisztításra, nem kell találgatni, melyik ág melyik. :) A nyilazós megoldást már alkalmaztuk a többi szűrőnél, alkoholos filccel rárajzoltuk a szűrő felőli és az akváriumnál lévő oldalakra is, hogy meg tudjuk különböztetni. Valakinek a videójában láttuk egyszer és megtetszett az egyszerűsége és mert mi előtte mindig szívtunk vele. :D
73284

@Kiskoru79 -nek hála beköltözött 17 méretes amano és 14 pygmy cory kb. 1,5 órás beszoktatás után. Még fakók, az amanók egyből elkezdtek túrni, a coryk meg inkább bujkálnak. :)
Köszönjük még egyszer a lehetőséget és sok sikert a sügér vonalhoz! ;)
 
Utoljára módosított:
Pedig még a beszívó kosárba is nyomtunk nagy lukú szivacsot garnivédelemnek, meg a nagyobb szennyeződés felfogásának, legalább ennyivel kevesebb jut a szűrőbe. Majd meglátjuk, mennyire fog gyorsan eltömődni, illetve hogy mennyire lesz macera a tisztítása. Akváriumon kívül elég egyszerűen szét tudtuk szedni. :)
Nekem így van megcsinálva a kicsibe, és még szabályozható skimmer-ként is funkcionál. Tudom a vízfelszíniről is mozgatni/tekerni, lejjebb engedni vagy feljebb húzni. Elég hamar eltömődik, még akkor is ha nem sűrű a szivacs.
 
Nekem így van megcsinálva a kicsibe, és még szabályozható skimmer-ként is funkcionál. Tudom a vízfelszíniről is mozgatni/tekerni, lejjebb engedni vagy feljebb húzni. Elég hamar eltömődik, még akkor is ha nem sűrű a szivacs.
A skimmerről jut eszünkbe: a gyári szett ugye olyan, hogy a beszívó ágra lehet dugni egy skimmert. Ezt is kipróbáltuk, de folyamatosan levegőt szívott, ezért inkább vakdugóztuk. :) lehet, hogy a betömött szivacs miatt volt, hogy hiába állítgattuk, mennyire szívjon a skimmer felőli részen, a fojtás miatt máshogy funkcionált mint ahogy tervezték.

Ami még tetszi a szűrőben, hogy a csőcsatlakozásoknál legalább 2 tömítőgyűrű van, de pl. a beszívó csőre tolható toldó, amivel teleszkópos lesz, hosszabbítható és erre csatlakozik a beszívó kosár is, 3 ilyen gyűrű is van. :)
 
A skimmerről jut eszünkbe: a gyári szett ugye olyan, hogy a beszívó ágra lehet dugni egy skimmert. Ezt is kipróbáltuk, de folyamatosan levegőt szívott, ezért inkább vakdugóztuk. :) lehet, hogy a betömött szivacs miatt volt, hogy hiába állítgattuk, mennyire szívjon a skimmer felőli részen, a fojtás miatt máshogy funkcionált mint ahogy tervezték.

Ami még tetszi a szűrőben, hogy a csőcsatlakozásoknál legalább 2 tömítőgyűrű van, de pl. a beszívó csőre tolható toldó, amivel teleszkópos lesz, hosszabbítható és erre csatlakozik a beszívó kosár is, 3 ilyen gyűrű is van. :)
Én úgy csináltam meg, hogy a szivacs kisebb/rövidebb mint a kosár. Valóban elkezd szívni levegőt, de olyankor , tolom lejjebb a szivacsot. Amúgy is minden este piszkálom, mikor ettetek.
73296 73297
 
Én úgy csináltam meg, hogy a szivacs kisebb/rövidebb mint a kosár. Valóban elkezd szívni levegőt, de olyankor , tolom lejjebb a szivacsot. Amúgy is minden este piszkálom, mikor ettetek.
View attachment 73296View attachment 73297
Köszi, valószínűleg fogunk még vele próbálkozni, de sok időt most nem tudtunk rászánni, fontosabb volt, hogy működjön a rendszer. :)
Az átépítésnél úgyis szét kell szedni mindent, akkor megnézzük újra.
 
Back
Oldal tetejére