• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algairtás vegyszerekkel

Üdvözlök mindenkit!

Kérdésem a következő:
Vegyszeres algairtás mellett érdemes a növénytápozás is hogy a növények gyorsabb növekedésével is segítsem az alga irtást, vagy ezzel az algákat táplálom?

Előre is köszi:
Bene
 
Üdv! Neptun algagátlót vettem és tettem a kis akváriumomba. Régebben semmit nem rontott el ez a márka, leginkább megfékezte az algát, nem csinált többet. Most viszont tejfehér lett a víz néhány nappal a beöntés után. Az előírt adagolást alkalmaztam.
Eddig az üveg falán volt ilyen barnás-zöldes algásodásom, gondoltam ideje újabb neptun adagolásnak a régi "sikerek" alapján. Mi a fene lett most vele? Ennyi alga elpusztult volna és attól lett fehér? Megaztán most hogyan tovább?
 
Sziasztok!

Nem tudom, hogy van-e összefüggés, de a pár napja öntöttem a medencébe Tetra Algumint, és azóta a növények egyáltalán nem bubiznak. Lehetséges, hogy az algaölő miatt?
 
Milyen vegyszert ajánlanátok algaölő fürdőhöz?

Anubiasokat kikapnám az akváriumból - úgyis mindegyik kőre van kötözve - és egy külön edényben kiírtanám róluk az algát. Csak azt nem tudom, mivel álljak neki.
A vegyszer és emellé elsötétítés szerintem kinyírna minden algát.

Ha kell, ezt megismételném akár rendszeresen is. Sajnos sok a fény, és az anubiasokon elszaporodik az alga. :(
 
Re: Algaírtás vegyszerekkel

Én azt mondanám, hogy nem. Kivéve az ADA Phyton Git, Carbo használható szerintem növényesben (és néha a blackout kúra).
Mindig a kiváltó okot kell megszüntetni.
A növények egyébként nem csipázzák az algaölő szereket, tapasztalatból mondom. Hónapokig regenerálódnak használatuk után.
Én is azt mondanám hogy tényleg a kiváltó okot keresd,én se díjazom az algaölő szereket.De kinek a pap,kinek a papné.
 
Segítséget kérnék attól aki már használt Algin Regulart, a dobozra 12,5ml/ 100L van írva,de a netes ajánlás 20-25ml/100L. Most akkor melyik? Illetve van-e valami káros hatása a garnikra?
 
Az lenne a nagy kérdésem, hogy növényes akváriumok esetén szabad-e ill. egyáltalán van-e értelme használni algaölő szereket pl. JBL Algol és társai. Amennyit megtudtam az az, hogy vannak érzékeny növények amik nem komázzák de a többség immunis rá és a halakat sincs káros hatással, a garnélákról nem ír semmit, lehet itt van elásva a dolog.
Miért nem használ egyik algaolo sem?
 
Easy carbo ecsetelést mindenki vágja, tiszta sor.
Viszont most felmerült bennem a kérdés, hogy már gyártók folyékony szénforrásai is alkalmasak az alga elleni ecsetelésre, vagy ez csak az EC kiváltsága? :)
 
Easy carbo ecsetelést mindenki vágja, tiszta sor.
Viszont most felmerült bennem a kérdés, hogy már gyártók folyékony szénforrásai is alkalmasak az alga elleni ecsetelésre, vagy ez csak az EC kiváltsága? :)
A neptunos liqui carbo-ról tudok nyilatkozni, teljesen jó erre a célra.


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Vettem neptunt 2 flakont, mert most nincs keret 1 literes easy carbora.

Majd ha elfogy, akkor szerintem megint beruházok egy literes EC-ra... az nagyon sokáig elég, bár ugye itt voltak olyan infók, hogy megbontás után fokozatosan veszít az "erejéből"...
 
Sziasztok!

Nem tudom, hogy van-e összefüggés, de a pár napja öntöttem a medencébe Tetra Algumint, és azóta a növények egyáltalán nem bubiznak. Lehetséges, hogy az algaölő miatt?

Nem sárgulnak a növény levelek?

Ha jól emlékszem Algumin Monolinuron-t tartalmaz. Lehet, hogy tévedek. Monolinuron egy rovar, gyomírtó és algaírtó hatású szer. Nem csodálkoznék, ha a növények nem örülnének neki.

Amúgy nagyon érdemes megnézni, mit tartalmaz a szer. Szerintem algaírtónak árult termékek többsége több gondot okoz, mint megold.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére