• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algairtás vegyszerekkel

Nigro said:
Bár a kiindulótermék anno valóban a glutaraldehid volt, azonban a mai Easy Carbo (és a Seachem Flourish Excel) már a glutaraldehid egy polimerizált izotópja.
Inkább izomerje. Kivétel, ha forgalmaznának radioaktív anyaggal dúsított terméket például Easy-tóp néven. Itt egy értekezés az anyagról (9245-9248), továbbá az adatlapja (12. ökológiai adatok).
 
Az izotópért elnézést... nem tudom miért írtam :oops:
A mohák a megengedett dózist és a duplát is elviselik (legalább is nálam), de mint tudjuk, a mohák az alacsonyabb rendű növényekhez tartoznak. Könnyen elképzelhető, hogy a növények közt ők az elsők, akik megsínylik a túladagolást.
Zsotyi: ezzel a Carbo vs moha dologgal bogarat ültettél a fülembe. Lassan végképp legyűrni készül a riccia. Éppen ezért tervezek egy kényszerű újrarendezést. Azonban előtte kipróbálom a Carbo-t mint gyomirtó. Hátha ;)
 
Easy Life carbo mint gyomirtó:

Két napja átrendeztem a kis akváriumomat és a már úgyis a növényeket takarítottam akkor az anubias nanát kicsit leecseteltem carboval. (sajnos nekem sötét zöld pontok jelennek meg rajta (valami alga) és ezt kívántam eltávolítani.
Szóval beecseteltem, aztán kb: 2 perc száradás után ment az akiba vissza.

Tegnapra már ilyen látvány fogadott:



Mondjuk az algát eltüntette arra egy szavam sem lehet. :D

Szerintetek ebből az állapotból még helyre fog jönni a kis drágám, vagy teljesen kicsináltam???

Ugyan ezt tettem egy másik növénnyel is, az is így járt (bár belőle van több is, így pótolni tudom):

 
Valamiért van egy kis félreértés a Carbo használatával.

1. Normál használat. Ekkor az előírt dózist az akvárium vizébe löttyintjük.
2. Megemelt adagolás. Ekkor az előírt dózisnál többet adagolunk (max. dupla mennyiséget). Szintén az akváriumba löttyintjük. High Tech növényes akváriumoknál alkalmazzuk
3. Algairtás direktben. Ekkor a dekorációra fecskendővel direktbe juttatjuk az előírt napi adagolás max dupláját. Arra nagyon kell vigyázni, hogy a növényekre és egyéb élőlényekre ne menjen a tömény dózis.

Tarakos: vágd le a sérült leveleket. A növény valószínűleg még megmenekül. Az Anubiason zöld pontalga volt. Ez a legkevésbé káros alga. A lassan növő növényekre és a dekorációra telepszik. Egyesek még kedvelik is, mert természetessé teszik a dekorációt. Csökkentsd a világítás idejét és lassan el fog tűnni.
 
Tarakos said:
Mondjuk az algát eltüntette arra egy szavam sem lehet. :D
Hát azt el :ugeek: , vágd le a leveleket fog majd egészségeseket hajtani. Legközelebb phyton gittet használj az nem csinál ilyen dolgokat, nekem is volt múltkor zöld szeplő az anubiason egyszer átkentem másnapra eltünt :thumbup:
 
Szia,

Sajnálom a növénykéidet. Az Easy Carbo nagyon jó alga ellen, DE be kell tartani az adagolást. Arra tudok gondolni, hogy nagyobb mennyiséget használtál az ecseteléshez, hogy úgy sem számít ha már vizen kívül van. Sajnos a Carbo nagy mennyiségben a növényekre is ártalmas. Van olyan szer amivel bátran lehet ecsetelni, ADA Phyton Git-nek hívják, de sajnos a Carboval nem.

Alga kezelésnél sosem raknám rá a növényre közvetlen. Egy fecskendőben leállított szűrőnél maximum a javasolt minimum adagolás dupláját fecskendezném a növény közelébe a vízoszlopba. Kicsit később vissza lehet kapcsolni a szűrőt.

Ahogy látom Nigro is írt közben. :thumbup:

A pontalgára nem Carbozni érdemes, mivel ez a fajta alga nem reagál nagyon a CO2 szint emelésére. Sok fény és foszfát hiány miatt lehet. Nálad a fényre voksolok, mert nincs sűrű energiazabáló növényzeted még. Sok a fény, természetes vagy mesterséges.
 
Mindenkinek köszi a gyors választ!

Most már nem fogom közvetlenül nyomni a növényekre, ez tuti.
Szegény növénynek az összes levele ilyen(némelyik már mállik szét). Ha mindet lenyesem, akkor sanszos, hogy ki is nyírom végleg. Nem?

A hátsókat levagdostam az előbb, és cseréltem kb: 30% vizet is. (majd visszatápoztam)

A világítás napi 4 órát megy ( 17:00-21:00-ig) közben világos ugyan van a szobában, de rá nem süt a nap az akira. Meddig vehetem vissza, hogy a Lilaeopsis-ok ne kezdjenek el besárgulni?
 
Az olyan kemény levelű növényeknél, mint az anubiasok vagy echinodorusok, közvetlenül is használható a carbo. A lényeg, hogy 5-10x-es hígításban használjuk és ne töményen. Nálam legalább is ez a tapasztalat, persze nem magamtól találtam ki, külföldi fórumokon olvastam a procedúrát.
én úgy csináltam (amikor kellett, a pontalga ellen), hogy egy 50ml-is fecskendőbe szívtam föl a napi ajánlott carbo-t aztán a a maradék részre vizet, majd rá a levélre, nem okozott semmiféle gondot.
 
viktorlantos said:
Egy fecskendőben leállított szűrőnél maximum a javasolt minimum adagolás dupláját fecskendezném a növény közelébe a vízoszlopba. Kicsit később vissza lehet kapcsolni a szűrőt.

A napi maxi adagolás nyugodtan mehet, DE csak a vízben!
Én is így juttatom be a Carbo-t. Leállítom a szűrőket, és mehet közvetlenül a növényekre az algás részeken egy injekciós tűvel fecskendezve. Nyomhatod így töményen, semmi bajuk nem lesz, KIVÉVE a moháknál. Érdemes 3-5 percet várni, majd visszakapcsolni a szűrést.
 
Sziasztok!

Ma megjött a GA Wellness csomag, úgyhogy gyorsan ki ir próbáltam 1-2 akkut helyen a Nigro féle Carbos BBA irtást. Reggel ahogy megjött a csomag, megkináltam őket 20ml tömény Carboval, és most ahogy este elkezdtem a gyep ültetését, észre vettem hogy valami megváltozott... az ecsetalga beLILULT. Létezik ez? Ez már a haláltusa? :twisted:
 
A napokban hallottam az egyik ismerőstől +1 pozitív véleményt az Algin Regular jótékony hatásáról. Régebben még én javasoltam neki, miután megannyi próbálkozása is hasztalan volt.
Eredmény: 0 halhullás, 0 alga, növények szépen növekednek. Nála is bevált. :thumbup:
 
Algin Regulart használok aki indításhoz, 3-4 hete üzemel a rendszer. Alga nincs! Ami volt a beszerzett növényeken (pl. fonálalga), az is mind elpusztult. Viszont az akvárium hátterén megjelent és egyre terjed egy rozsda barna színű valami, vékony réteg, könnyen letörölhető, a csiga előszeretettel eszi.
Nem tudom mi lehet. Szerintetek? Képet sajnos most nem tudok mutatni.
 
vegh810319 said:
Algin Regulart használok aki indításhoz, 3-4 hete üzemel a rendszer. Alga nincs! Ami volt a beszerzett növényeken (pl. fonálalga), az is mind elpusztult. Viszont az akvárium hátterén megjelent és egyre terjed egy rozsda barna színű valami, vékony réteg, könnyen letörölhető, a csiga előszeretettel eszi.
Nem tudom mi lehet. Szerintetek? Képet sajnos most nem tudok mutatni.

Barna alga? :roll:
 
inadsz said:
vegh810319 said:
Algin Regulart használok aki indításhoz, 3-4 hete üzemel a rendszer. Alga nincs! Ami volt a beszerzett növényeken (pl. fonálalga), az is mind elpusztult. Viszont az akvárium hátterén megjelent és egyre terjed egy rozsda barna színű valami, vékony réteg, könnyen letörölhető, a csiga előszeretettel eszi.
Nem tudom mi lehet. Szerintetek? Képet sajnos most nem tudok mutatni.

Barna alga? :roll:

Arra tippelek, hogy ez is egy alga, amivel a vegyszer kivételt tesz. Olyan nagy gondot nem okoz, főleg, hogy nemsokára telepítek egy kisebb takarító személyzetet.
Hát igen, kellene egy jó mikroszkóp.. :geek:
 
Hali!

Nem takarító személyzet kell ide, a barna alga ellen (igazán ez ellen nem is igen találsz) hanem rendes fény.

A Happy L.Algin R. nem kifejezetten barna alga ellen van.


Nem mikroszkóp kell ide , hanem visszanézni a topikokat.

A tüneti kezelés nem megoldás--most jön a közhely ---az okokat kell megszüntetni.
 
jojo said:
Nem takarító személyzet kell ide, a barna alga ellen (igazán ez ellen nem is igen találsz) hanem rendes fény.

Köszi a választ! Az érdekes, hogy csak ott jelent meg, ahova a legtöbb fény jut el. Az előző világításom 2x ennyi fényt biztosított és 2x ennyi barna izé jelent meg :thumbdown:
Az aki pár hete indult, lehet, hogy még be sem állt rendesen - türelmesen várok.
 
Gondoltam megosztom, hogy hogyan tüntetem el az algát az akiból, ha nagyon tulburjánzik.
Kiveszem a köveket és Clorox-os (fehérítős)vizben áztatom egy darabig. Ezután az összes alga elhal rajta, jól átmosom és megy vissza az akiba.
Ugyanezt megcsináltam növényekkel is, amelyik növényem leveleit belepte az alga kiveszem és beáztatom. A gond az, hogy nem mindegyik növény bírja ki, legutóbb fordult elő hogy túl sokáig hagytam a vödörben és elpusztult a növény. Viszont van amelyiknek meg se kottyan, nem kell levágdosni a hajtásokat és leveleket hogy eltünjön az alga. Kiveszed áztatod visszateszed ennyi...
A növényes dologgal mégegszer mondom vigyázni kell, mert tuti nem tesz jót a növénynek. Amit tudok hogy bírja az a bacopa monierri, meg az anubiasok.
Ezekben semmiféle kárt nem okozott szerintem.. látszólag. nyílván megkérdezni nem tudom őket hogy milyen volt :)
 
hmm ez kissé drasztikus dolognak tűnik. semmiképp nem javasolnám, mert garnélák és érzékenyebb halak simán lefordulnak tőle, a növények csak simán tönkremennek.

ha be is áztatod a köveidet ugyanannyira áztatni kellene tömény vízkezelős vízben, hogy ne szivárogjon belőle a klór. Gondolom lemosni sem tudod annyira, hogy lemenjen róla a clorox szaga.
növényeket tuti károsítja.

szóval most lenapalmoztad az akit. hatott meg minden, de léteznek ennél szofisztikáltabb módszerek is, ami kíméletes az élővilággal.
 
Back
Oldal tetejére