• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algairtás vegyszerekkel

Nálunk nagyon ritka vendég az ecsetalga. Szerintem ideális körülmények között nem jelentkezik.
Túl sok áramlás, gyér telepítés az aljzaton, elhanyagolt koszos akvárium. Túl sok szennyeződés a talajon. Sűrű növényzet ami nincs takarítva. Az ecsetnél a legkönnyebb megtalálni az okot.





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nálunk nagyon ritka vendég az ecsetalga. Szerintem ideális körülmények között nem jelentkezik.
Túl sok áramlás, gyér telepítés az aljzaton, elhanyagolt koszos akvárium. Túl sok szennyeződés a talajon. Sűrű növényzet ami nincs takarítva. Az ecsetnél a legkönnyebb megtalálni az okot.
Két igazság van:
1) Valóban nehéz jól megszűrni, ahogy @Molroth is mondja.
2) A víz áramlását is nehéz visszafogni, mert a keskeny akváriumban még a befolyótól 50cm-re is erős sodrása van. Egyelőre úgy variáltam át, hogy legalább ne a növények közelében legyen a befolyó...
 
Sziasztok ismeri valaki ezt a cuccot ?
Ultralife Blue Green Slime Stain Remover

Visszajött a cyano a restart után?

Ultralife Blue Green Slime Stain Remover-re nem írják rá, hogy mit tartalmaz. Biztonsági adatlapot sem találtam. Jelenlegi leírása ultralife honlapon elég zavaros és értelmezhetetlen szerintem. Megint egy "csodaszer"?

Leírásában ez szerepel: "No need for Water changes or Removal of Carbon Filtration." Ha tényleg nagyon hatásos lenne és cyano-t gyorsan elintézné, mint mondjuk bizonyos antibiotikumok, akkor valószínűleg ezt nem írták volna rá. Ha sok BGA hirtelen elpusztul, akkor jobb, ha vizet cserélsz utána.
 
Visszajött a cyano a restart után?

Ultralife Blue Green Slime Stain Remover-re nem írják rá, hogy mit tartalmaz. Biztonsági adatlapot sem találtam. Leírása elég zavaros és értelmezhetetlen szerintem. Megint egy "csodaszer"?

Leírásában ez szerepel: "No need for Water changes or Removal of Carbon Filtration." Ha tényleg nagyon hatásos lenne és cyano-t gyorsan elintézné, mint mondjuk bizonyos antibiotikumok, akkor valószínűleg ezt nem írták volna rá. Ha sok BGA hirtelen elpusztul, akkor jobb, ha vizet cserélsz utána.
Szia
Igen két nap után megint látok kis foltokat.
Pedig bíztam benne :S
Erre cuccra nem írnak rosszakat.
Most már mindent kipróbálok hogy tűnjön el ez a dög ..
 
Sziasztok!

Van egy 300 literes növényes akváriumom CO2-vel.
Valószínűleg túladagoltam a JBL Algolt. Előtte a növények ezerrel bubiztak, most meg egyáltalán nem.
A használata után másnap vettem észre, hogy valami nem stimmel, a halak is pipáltak egy kicsit.
3-4 nap alatt kétszer csináltam 50%-os vízcserét, de a növények még mindig nem bubiznak.

Tudok még valamit csinálni azon kívül, hogy várok?
 
Tudok még valamit csinálni azon kívül, hogy várok?
Nem. Figyelj oda a gazokra, mert ha elkezdenek bomlani, akkor ammóniamérgezéssel fognak pusztulni a halak. Nem ismerem ezt a szert, de egy biztos, nem tesz jót a túladagolás egyik alga elleni szerrel sem. Nem szoktunk a "folyékony CO2" -n kívül mást, azt is csak mértékkel. Ha valamit azzal nem oldasz meg, akkor valamit eleve rosszul állítottál be. Azt kellene feltárni.
 
Nem. Figyelj oda a gazokra, mert ha elkezdenek bomlani, akkor ammóniamérgezéssel fognak pusztulni a halak. Nem ismerem ezt a szert, de egy biztos, nem tesz jót a túladagolás egyik alga elleni szerrel sem. Nem szoktunk a "folyékony CO2" -n kívül mást, azt is csak mértékkel. Ha valamit azzal nem oldasz meg, akkor valamit eleve rosszul állítottál be. Azt kellene feltárni.
Szerencsére csak néhány levél sínylette meg, azokat levágom, illetve úgy látom, hogy a talajtakaró növénynek egy része kuka.
Úgy látszik, hogy tényleg csak várni kellett, mert tegnap este már elkezdtek bubizni a növények.
 
Back
Oldal tetejére