• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Algaevők hatékonysága

Nagy létszámban jelentős mennyiségű algat esznek meg, pár darab nem fog látható változást okozni.
Én itt például egy 60l-es akira gondolok es 20-30 tigrisre. Ok mar fognak szépen algat pusztítani. De minél több annál jobb.
 
Nem tudom mennyire nézegettétek, de a kiállítási újdonságok mellett új Tropica oldal is van. És ha már van új információk is vannak, amit érdemes átolvasni még egy harcedzett kertésznek is.

itt van pl egy érdekes teszt:
Tropica.com

Ki a legjobb algaevő.

A boltban nagyjából hasonló ajánlásokat szoktunk megfogalmazni. Én kb 10x hatékonyabbnak mondtam mindig az Amano garnélákat.
Egy 130 literes akváriumba 2 sziámi algaevő mellé mennyit lenne érdemes beszerezni, hogy nagyon hatékonyak legyenek?
 
Sugeres akvariumba lehet amanot tartani?
Sok szikla homokos talaj 2-3 noveny, viszont sok buvo hely van :)
 
Sugeres akvariumba lehet amanot tartani?
Sok szikla homokos talaj 2-3 noveny, viszont sok buvo hely van :)

Attól függ milyen sügerekről van szó. Nálam homoksügérek és lazacsügérek mellett gond nélkül elvoltak. A halak nem foglalkoztak a garnélákkal és az amanok sem féltek.

Korábban nagyobb testű csigasügéreknél is voltak bent, ott ikrázáskor felhajtották őket az egyik sarokba. Igaz konkrétan nem támadtak rájuk (nem haraptak rájuk), de inkább kimentettem őket.
Vadászokhoz... biztosan nem tennék még amanot sem, és a Malawi sügérekkel sem próbálkoznék. Üdv.
 
Én amanót nem tennék a helyedben. /bár erősen függ a sügér fajtájától !!!!!!/
Sziámi algaevő jó választás lehet, ha jól eteted a sügéreidet. /nálam remekül megvannak a sügér nemzet összes fajával :)/
Amennyiben sügérkaja lekerül az aki talajára, akkor első kőrben az algaevők lakmároznak belőle és attól kezdve eszük ágában sem lesz algát enni.
 
Hmmm van benne ráció.
Amúgy 18db Malawi sugérről beszélünk, most vettem melléjük Ancit,nem bántják őket csak az első nap volt húzós azóta megvannak és nem piszkálják.
Csak annyi jót írtak az amanokrol hogy gondoltam kipróbálom, de ezek szerint nem jó ötlet
 
Sziasztok! 250 liter, viti, rami, lazac, cory mellé tudok valamit rakni? Haverjaim az algák, szépen féken tartom őket, de egy kis belső segítség jól jönne azért :)
 
Back
Oldal tetejére