• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziasztok. 5-6mm-es üveghez tudnátok olyan mágneses algakaparót ajanlani, ami mar tapasztalatból bevált nektek?
Többfélét próbáltam 10mm-es üveghez, de egyik sem jött be. Működési elvénél fogva "ugrál". Nem lehet vele pontosan dolgozni. Ez különösen a sarkokban kellemetlen.
Hagyományos nyeles kaprókat is próbáltam. Olyat is aminek cserélhető a feje (bársonyos vagy műanyag pengés). Az sem volt az igazi.
Ami bejött, az a DIY borotvapengés kaparóm. ;)
 
Többfélét próbáltam 10mm-es üveghez, de egyik sem jött be. Működési elvénél fogva "ugrál". Nem lehet vele pontosan dolgozni. Ez különösen a sarkokban kellemetlen.
Hagyományos nyeles kaprókat is próbáltam. Olyat is aminek cserélhető a feje (bársonyos vagy műanyag pengés). Az sem volt az igazi.
Ami bejött, az a DIY borotvapengés kaparóm. ;)
Nekem a pengés kaparó bejött, de tető van rajta és polc is van felette, szóval a napi takarításhoz macera.
A hétkőznapokra keresnék megoldást arra, ha valahol látok egy foltot
 
Sziasztok. 5-6mm-es üveghez tudnátok olyan mágneses algakaparót ajanlani, ami mar tapasztalatból bevált nektek?
Én Neritina és Vittina csigákat használok.
Nagyon alaposan lehet velük takaritani, és nagy elönyük a hagyományos mágneses kaparókkal szemben, hogy egyáltalàn nem karcolják meg az üveget. További pluszpont, hogy ezzel a termékkel, az akvárium minden felületére használható: legyen szó kavicsokról, fáról vagy akár vastagabb levelü növényekröl.

15-20 literenként egy darab untig-fertig elég, s nagyjából 5-7 évente kell lecserélni öket.
(Hátrányuk, hogy a berendezésre, az üveg szilikonjára, egymás hátára, s néha a frontüveg kozepére feltojnak egy petét -amely azonban egy idö után magától eltünik.)
 
Nekem a pengés kaparó bejött, de tető van rajta és polc is van felette, szóval a napi takarításhoz macera.
A hétkőznapokra keresnék megoldást arra, ha valahol látok egy foltot
ha nem bika algásodásod van akkor én ezt ajánlanám...
 
Sziasztok!
Használ valaki chihiros pengés algakaparót, érdemes kipróbálni? Nekem ADA razor-om van, de már kezdem megelégelni, hogy ha új pengét teszek bele, 2-3 használat után már nem szed egyenletesen, csak csíkozódva.
 
Sziasztok!
Használ valaki chihiros pengés algakaparót, érdemes kipróbálni? Nekem ADA razor-om van, de már kezdem megelégelni, hogy ha új pengét teszek bele, 2-3 használat után már nem szed egyenletesen, csak csíkozódva.
Az van nekem, és meg vagyok elégedve vele. Igaz, ritkán kell használnom, amióta sisak-süni-koopa trió puceválja az üveget.

Azért 2-3 alkalom után nem csíkoz a Chihi, viszont minden használat után alaposan letörlöm a pengét. Lassan egy éve tán, hogy vettem, de pengét még nem kellett cserélnem.
 
Az van nekem, és meg vagyok elégedve vele. Igaz, ritkán kell használnom, amióta sisak-süni-koopa trió puceválja az üveget.

Azért 2-3 alkalom után nem csíkoz a Chihi, viszont minden használat után alaposan letörlöm a pengét. Lassan egy éve tán, hogy vettem, de pengét még nem kellett cserélnem.
Köszönöm, akkor lehet kipróbálom. 😊
 
Használ valaki chihiros pengés algakaparót, érdemes kipróbálni? Nekem ADA razor-om van, de már kezdem megelégelni, hogy ha új pengét teszek bele, 2-3 használat után már nem szed egyenletesen, csak csíkozódva.

Ezt a 2-3 használatot nem értem. Brutál hosszú ideig használható a penge.
De pl olyan alga ami levakarhatatlan GDA pl, arra ez sem segítség.

Sima zöld por, fonal stb ami miatt használjuk ezeket a tisztítókat nem okozhat gondot hosszabb távon sem.

Szal én itt valami másra tippelnék első körben :)
 
Ezt a 2-3 használatot nem értem. Brutál hosszú ideig használható a penge.
De pl olyan alga ami levakarhatatlan GDA pl, arra ez sem segítség.

Sima zöld por, fonal stb ami miatt használjuk ezeket a tisztítókat nem okozhat gondot hosszabb távon sem.

Szal én itt valami másra tippelnék első körben :)
Hát nem tudom, hogy pont, vagy por, nagyon finom az üvegen és a dekoron, pikk-pakk lejön erölködés nélkül, az üvegen halványan látható. A talajig nem megyek le vele, és a pengén nem látok barázdákat sem, még sem egyenletesen szed már a harmadik alkalomnál.
 
Szia! Kipróbáltad? Szeretnék én is venni, de még a szivacsos-mag floatos megoldást használtam eddig. Megkarcolni nem szeretném az üveget, de sokkal effektívebbnek tűnik mint a szivacs.
Szia! Egyenlőre ADA-használom, még nem vettem rá magam.
 
Ha esetleg kipróbálod és bevált, szívesen meghallgatom a véleményed! :D
Nem Chihi, hanem random Amazonos pengés algakaparóm van (7EUR-tól látok most hasonlót) - gond nélkül működik, 3 darabból van ez is így lehet csak a fejet külön használni, vagy rövid nyéllel, vagy hosszú nyéllel. Azért ez nem egy űrrakéta, annyi fontos hogy stabilan tartsa a pengét, ne lötyögjön össze-vissza, onnantól működni fog. Ha csak minimális vízkő van azt is ezzel takarítom az üvegről.

Chihi annyiban még jobb is lehet, hogy annak fém a feje, nem műanyag mint az enyémnek. A penge viszont 100% ugyanaz benne.
 
Hát az nem mostanában lesz, de mit előttam írták, használják. De nem egy összeg, nyugodtan vedd meg.
Nem az összeggel ban bajom, félek hogy megsértem vele az üveget. De kipróbálom, homoknál óvatosan, és csak lefele irányba. Ez lesz a mantrám. :ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére