• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Algae grower

raggacs

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Ha megengeditek bemutatom azt, amire most még nem vagyok valami büszke, de egyszer az leszek :roll: . A cél az, hogy sorvadó, fehéredő stb alga képe táruljon elém.
Nehezíti a helyzetet(mert mazo :mrgreen: vagyok), hogy egy olyan akváriumról beszélek amiben kb 1 évig 10db vörös neon, 4db fekete fantom, 3db anci, 4db C. sterbai volt a "hagyományos" módon tartva. Ebből kifolyólag a hagyományos 1-2mm sóder azokon a helyeken ahol nem nagyon volt mozgatva szépen telítődött khhhmm :oops: mulmmal :sick: .
54l-ről beszélve befogtam a 2224 típust gyári töltettel(alul mech pro, felül substrat pro), gondolván ez elég lesz. Hát szerintem a fentiek miatt határeset, ezért gondolkozok az egyik 2222 vagy 2036 hadrendbe allításán.
Világítás egy DIY 2x24W t5 osram 865 csövekkel refik nélkül napi 9 óra(ezen gondolkozok, hogy megpróbálom 8, 7 vagy 6 órával, hátha...) .
A carbon dioxid-ot élesztőgombák segítségével nyerem cukorból. :geek: Beoldásról nem beszélnék. :silent:
Tápozás a Green Aqua Micro-Macro 3-3/nap kombó, na meg egy kis Carbo fröccs( :crazy: ) az előírás szerint.
Táptalaj nincs csak 2-3 cm sima kavics.

Zöldség lista: Rotala R., Pogostemon Helferi, Pogostemon Stellata, Microsorium Pteropus Narrow, Eleocharis Parvula, Cyperus Helferi és egy nem Tropica-s kisnövésű Crypto

Az ellenség neve fonálalga és GDA (szerintem).
Kép folyamatban

Gázpalack vásárlás előtt állok mert ha hamarosan nem lesz nagynyomású rendszer akkor annyira kitérek a hitemből hogy...
Szóval az még a jövő zenéje de rövid időn belül várom és az még rengeteget fog segíteni.

19-01-10_1821_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Addig is várom mindenféle kritikádat...
Tessék:
 
Hajrá,hajrá!
Én akkor tettem pontot a fonalalga ügyre mikor a belső reaktoromat diffuzorra cseréltem,és kis kísérletezgetés után,egy powerhead segítségével eltaláltam a megfelelő beoldást és elkeveredést.Innentől fogva két hét alatt eltűnt nyom nélkül.
 
Tényleg jó a diffim!!! :cool: :lol:
Sajnálhatod... :twisted:

Egyébként köszi fiúk, de szerencsére azért annyira mégsem szép szóval neki is állok tanulni, tanulni és egyelni... :mrgreen:
 
Tényleg szépen alakul. Látom, nem csak nálam fehéres színű néhány pogo közepe. Az az érdekes, hogy nem mindegyik, csak 2-3 tő ilyen :roll:
 
N-dee said:
Tényleg szépen alakul. Látom, nem csak nálam fehéres színű néhány pogo közepe. Az az érdekes, hogy nem mindegyik, csak 2-3 tő ilyen :roll:

lehet összefüggésben van a vashiánnyal?
 
N-dee said:
Tényleg szépen alakul. Látom, nem csak nálam fehéres színű néhány pogo közepe. Az az érdekes, hogy nem mindegyik, csak 2-3 tő ilyen :roll:


Nemrég feldobtam itt ezt a témát a tápanyaghiány topikban... volt is szó róla, hogy nem vagunk egyedül de egyenlőre megoldás nincs.
 
viktorlantos said:
N-dee said:
Tényleg szépen alakul. Látom, nem csak nálam fehéres színű néhány pogo közepe. Az az érdekes, hogy nem mindegyik, csak 2-3 tő ilyen :roll:

lehet összefüggésben van a vashiánnyal?

Valószínű, csak azt az egyet furcsálom, hogy van kb. 20-25 tő az akimban és csak 2-3 tőnél jelentkezett :?:
 
Gondoltam szerzek egy kis előnyt az algákkal szemben és szétkaptam az egészet kitakarítottam és vissza az egész egy kis Tropica táptalajjal kiegészítve...
Idáig kicsit hitetlenkedve álltam a táptalajok előtt de mostmár megtértem :angel:

jajaja_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére