• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alga

CrazyPig

Nézelődő
Sziasztok!
Van egy 20 l es nanom, alacsonyabb igenyu novenyekkel. A problemam az, hogy szinte mostmar az osszes novenyen agancsalga van es ilyen zold, szalas alga is. Es annyi lenne a kerdesem, hogy hogy tuntessem el?
Vilagitas: 6W, 8 ora
CO2: Tropica Plant Growth System 60 80 ml naponta
Tapozas: Green Aqua Micro es Macro 0,5ml naponta, Profito 2 ml vizcserenkent (hetente), Neptun Liqui carbo 0,5ml naponta<-Az lehet problema, hogy a Carbo 2 eve lejart?:/
 
Egyreszt, ha alacsonyabb igenyu novenyeid vannak, akkor nem kell nekik. Sok a carbo, tul is van tapozva, meg ha nagynyomasu CO rendszer lenne alatta akkor sem kell egy pikoliter profito sem a GA tapok melle. Alacsony igenyu novenyekhez, meg kevesebb kell mint a gyari adagolas. Szuresrol nem tudunk semmit, taptalajrol/talajrol sem, vilagitas 6W mi?, azt sem tudjuk mikor indult, milyen gyakran van aljzatporszivozas, szurotakaritas. Igy nem sok ember fog tudni segiteni.
 
Na.
Igazabol rajottem, hogy valoszinuleg nagyon gyenge a szures(atman hf 300, 100l/h) pedig ezt ajanlottak a boltosok... :/ A vilagitasra igazabol annyi van irva, hogy 6W mast nem tudok rola csak a nevet: Aquael Leddy Tube(szetthez jart), talaj az Tropica Active Soil, szurotakaritas hetente, aljzat porzivozas kb. 2 hetente. Kb. 2 honapja indult. Ja es amugy vannak medium novenyek is. Remelem ez mar segit!
 
Na.
Igazabol rajottem, hogy valoszinuleg nagyon gyenge a szures(atman hf 300, 100l/h) pedig ezt ajanlottak a boltosok... :/ A vilagitasra igazabol annyi van irva, hogy 6W mast nem tudok rola csak a nevet: Aquael Leddy Tube(szetthez jart), talaj az Tropica Active Soil, szurotakaritas hetente, aljzat porzivozas kb. 2 hetente. Kb. 2 honapja indult. Ja es amugy vannak medium novenyek is. Remelem ez mar segit!
Kezdésnek szerintem csökkents a tápon is és a világítási időn is, cserélj hetente 2x vizet. A szűrő valóban nem jó. Szerezz be úszónövényt az is segít kis akváriumoknál.
 
Szűrővel semmi baj nincs. Ekkora méretben szűrés nélkül is mennie kellene a dolognak. Első kritikám: iszonyatosan kevés növénnyel indítottàl.
Második kritika: ennyi táp akkor kellene, ha totál tele lenne az üveg növényekkel. Kb úgy képzeld magad elé az akit, hogy annyi növény van benne, hogy át sem látsz rajta. Na akkor kell ennyi táp.

Egyébként csatlakozom @Ricsi273 hozzászólásához. Az úszó növények mindig segítenek a felesleges tápanyagot elvenni az algák elől. Salviniát javaslom a méretei miatt. Én a River Bank Pico-ban, ami tíz literes hetente dobom ki a salvinia 2/3-át mert annyira sok tápanyagot vesz ki a vízből. Mondjuk én ott nem is tápozok, csak a 80-100 garnélát etetem minden nap... :ROFLMAO:

Én a helyedben az egészet újraindítanám. Ebbe az akiba kb. 10 doboz növény kell indításkor.
 
Szűrővel semmi baj nincs. Ekkora méretben szűrés nélkül is mennie kellene a dolognak. Első kritikám: iszonyatosan kevés növénnyel indítottàl.
Második kritika: ennyi táp akkor kellene, ha totál tele lenne az üveg növényekkel. Kb úgy képzeld magad elé az akit, hogy annyi növény van benne, hogy át sem látsz rajta. Na akkor kell ennyi táp.

Egyébként csatlakozom @Ricsi273 hozzászólásához. Az úszó növények mindig segítenek a felesleges tápanyagot elvenni az algák elől. Salviniát javaslom a méretei miatt. Én a River Bank Pico-ban, ami tíz literes hetente dobom ki a salvinia 2/3-át mert annyira sok tápanyagot vesz ki a vízből. Mondjuk én ott nem is tápozok, csak a 80-100 garnélát etetem minden nap...

Én a helyedben az egészet újraindítanám. Ebbe az akiba kb. 10 doboz növény kell indításkor.
Koszi a tanacsokat, hat nem tudom most ujrainditani, mert nincs penzem (gyerek vagyok meg). De kesobb lehet megprobalom...
A tapozason mit csokkentsek?
 
Leírtam. Gondold át józan paraszti ésszel (anyám mindig ezt mondta nekem ilyen esetekben). Ha egy fullra benőtt low tech 20 l-es akváriumba elég a gyári adagolás szerint 0,5 ml m&m, akkor mennyi kell egy olyan akváriumba amiben alig van növény?
 
Tegyél bele sürgősen salviniát. És pucold ki az algát vagy úgy hogy kiveszed a növényeket és koncentrált fertőtlenítőszerben beáztatod rövid ideig, vagy szűrő leállítása mellett fecskendővel a fertőzött területre carbózol.
 
Koszi a tanacsokat, hat nem tudom most ujrainditani, mert nincs penzem (gyerek vagyok meg). De kesobb lehet megprobalom...
A tapozason mit csokkentsek?
Figyeld a csoportot, szoktak felajánlani növényeket illetve kérhetsz is. Nem baj ha nem tetszik a növény tedd bele az akváriumba, később ha beáll a víz tudsz rajta variálni. Remélem halat nem szeretnél bele.
 
Figyeld a csoportot, szoktak felajánlani növényeket illetve kérhetsz is. Nem baj ha nem tetszik a növény tedd bele az akváriumba, később ha beáll a víz tudsz rajta variálni. Remélem halat nem szeretnél bele.
A képek alapján már vannak benne halak.
 
A kep elkeszitese elott metszettem le oket. Bar valoigaz lassan nonek. Ez ellen mit tehetek?
Azt láttam, hogy metszetted a stemeket, de ennek ellenére sem igazán látok új hajtásokat a növényeken.... CO2 és mic-mac kombinációval illene elég gyors növekedést a növényeken látnod mégha alga is nőne. Mivel cserélsz vizet? CO2 jól működik?
 
Back
Oldal tetejére