• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alga

Ahha köszi
Nem is nagyon fejlődik
Ki is kell szednem akkor szerinted?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Tehát ki kell szednem, oda nem való ezek szerint..

Sajnos ez sokszor előfordul, hogy olyan növényt adnak el víz alá, aminek víz alatti formája nincs. Ezek sokszor nagyon sokáig kibírják víz alatt, de előbb utóbb elpusztulnak.
Esetleg az is előfordulhat, hogyha nem megfelelőek a körülmények, sokkal lassabban pusztulnak ki a víz alatt, mint a víz alá való növények...
 
Úgyis veszek ma növényeket veszek az helyett is egyet
Ez meg jó lesz a vázába hihi


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sajnos ez sokszor előfordul, hogy olyan növényt adnak el víz alá, aminek víz alatti formája nincs. Ezek sokszor nagyon sokáig kibírják víz alatt, de előbb utóbb elpusztulnak.
Esetleg az is előfordulhat, hogyha nem megfelelőek a körülmények, sokkal lassabban pusztulnak ki a víz alatt, mint a víz alá való növények...

Persze ezentúl mindig megfogom kérdezni hogy víz alatt élő növény e


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Persze ezentúl mindig megfogom kérdezni hogy víz alatt élő növény e


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Szerintem a tengeri csigaházak sem igazán oda valók. A mész kioldódhat belőle, ami szintén nem kívánatosan keményíti a vizet. Persze csak akkor, ha nem műanyag... (Bár ennek a jelenlegi algásodáshoz valószínűleg nincs köze...)
 
Persze ezentúl mindig megfogom kérdezni hogy víz alatt élő növény e


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Lehet, hogy azzal sem mész többre, nem feltétlen értenek hozzá. A kezdetek kezdetén én is megkérdeztem pár gyanús növény miatt, és minden gondolkodás nélkül rávágta, hogy persze. Nem vettem meg, utánanéztem.
Vagy keress növényes akvarisztikával foglalkozó boltot, és/vagy tájékozódj előre, tervezd meg, hová milyen növényt akarsz, s közben meg is ismered azokat, az igényeiket stb.
Javaslom böngészd a GA oldalát, a növényeket több szempont alapján szűrheted is. www.greenaqua.hu
 
Egész szépen kitisztult az aki, látod, nem szabad feladni. Változott a fényed, vagy csak simán elkopott a barna algaréteg? Vagy más géppel, beállítással fotóztad?

Nincsen alga szerencsère csak az indítás volt kissè nehèzkes[emoji16]
Nap közben ki kapcsol a világítás 3óra hosszára utána ismèt felkapcsolódik így tökèletes, mert a LED nagyon erős lenne egèsz nappalra!
Hetente 10 liter vízcsere 5-6 hetente szűrő takarítás ès megy minden frankón tovább!!
Növènyeket szinte hetente nyírni kell olyan gyorsan fejlődnek!!
Köszönöm a [emoji1303]okat
Ezek szerint csak jól össze hoztam!!!
Jó akvázást mindenkinek
 
Nincsen alga szerencsère csak az indítás volt kissè nehèzkes[emoji16]
Nap közben ki kapcsol a világítás 3óra hosszára utána ismèt felkapcsolódik így tökèletes, mert a LED nagyon erős lenne egèsz nappalra!
Hetente 10 liter vízcsere 5-6 hetente szűrő takarítás ès megy minden frankón tovább!!
Növènyeket szinte hetente nyírni kell olyan gyorsan fejlődnek!!
Köszönöm a [emoji1303]okat
Ezek szerint csak jól össze hoztam!!!
Jó akvázást mindenkinek
Fura, hogy két adagban világítasz, ez nem zavarja meg a növények napi ritmusát? Valaki már próbált ilyet, nem emlékszem, hogy ki volt, de arra jutott végül, hogy jobb egyben, kevesebb ideig világítani.
 
Fura, hogy két adagban világítasz, ez nem zavarja meg a növények napi ritmusát? Valaki már próbált ilyet, nem emlékszem, hogy ki volt, de arra jutott végül, hogy jobb egyben, kevesebb ideig világítani.

Nem úgy tűnik, hogy gond lenne mert ki nőnek az akiból, győzöm visszavágni!
Nálam így működik már 2 hónapja ès láthatod az eredmènyt, szerintem szèp!
 
Nem úgy tűnik, hogy gond lenne mert ki nőnek az akiból, győzöm visszavágni!
Nálam így működik már 2 hónapja ès láthatod az eredmènyt, szerintem szèp!
Tényleg szép egészségesek, s mivel minden akvárium más, sikeres is lehet hosszú távon.
Csak algamentesen! (y)
 
Back
Oldal tetejére