• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alga vagy taphiany?

Status
Not open for further replies.

barbus

Kertész szaki
Egy rovid ideje az anubiason ( barteri) barna pottyoket figyeltem meg amelyek az oregebb es fiatalabb leveleken jelentek meg.
Eloszor algara tippeltem , de kesobb rajottem hogy nem az mivel kilyukadtak sorra a levelek, a lyukak kb 4-5 mm atmerojuk es sokszor hasonlit mintha vonalba kiharaptak volna belole.Hozza kell tennem, a levelek nagyon enyhen sargasak, es heleyenkent a lyukak es a level szelei barnasak Sajnos a novenytaphiany katalogusban sehol sem talaltam , egy jo magyarazatot szivesen meghalgatnek :).
nehany szo az akirol: 300L, konnyu novenyekkel ultetve, megvilagitas 0.5w/L W, tapozas: pps-pro, jbl ferropol es jbl ferropol 24, co2 jbl bomba.
kosz elore is a valaszt.
 
barbus said:
tapozas: pps-pro, jbl ferropol es jbl ferropol 24, co2 jbl bomba
Magas labda... ;) Azt javasolom kezdj el normális tápokat használni... Ebből ember meg nem mondja, hogy melyik összetevő hiányzik.
 
normalisabb tap mint a pps-pro ami minden macrot tartalmaz , plusz adagolom a ferropolt nem tudom mi lehet , de azert kosz.
Talan egy konkretabb valaszt:)
 
barbus said:
normalisabb tap mint a pps-pro ami minden macrot tartalmaz , plusz adagolom a ferropolt nem tudom mi lehet , de azert kosz.
Talan egy konkretabb valaszt:)
Talán több segítséget. Például képek a tünetekről, pps-pro ismertetése. Utóbbira már nincs szükség, rákerestem szorgalomból. Mivel nem tudtam, hogy módszer vagy táp (gyári vagy saját). Szerintem ezzel nem vagyok egyedül.
Mindenesetre a sárgulás és a levél széli barnulás nitrogén-, a foltosodás és a lyukak foszfor- vagy káliumhiányra utalnak.
 
zsotyi, azokat a kepeket nezd amelyeket linkeltem , az altalad elovett noveny mar nem letezik az akimban.( regi felvetel).
Mindemellett keptelensegnek hiszem hogy az a kis csiga akkora ragasnyomokat hagyna egy kemenylevelu anubiason.
 
barbus said:
Mindemellett keptelensegnek hiszem hogy az a kis csiga akkora ragasnyomokat hagyna egy kemenylevelu anubiason.
Azon nem, de egy tápanyaghiány miatt felpuhult levélen igen. A csigák dögevők, eltakarítják az elhalt szöveteket. Az első képen jól látszik a folyamat, ahogy a különálló foltok kilyukadnak, majd egybenyílnak. Mindez végbemehet csiga közreműködésével vagy anélkül.
Adagolsz keserűsót is a pps-pro alapján? Csapvizet vagy lágyvizet használsz?
 
A zöld pontalga miatt, továbbá a sárguló levél miatt, foszfáthiányra gyanakszom. A berágást pedig én is a csiga rovására írom. Nálam is van ilyen csiga, de csak az elhaló/elhalt leveleket eszi.
 
koszi a kepet , sokat megtudtam belole,
remelem kis KH2PO4 adagolasal jobbul a helyzet, jovok majd ujabb infoval, addig is kosz.
 
valaszolva keszeg kerdesere ( amugy jo a tipp , valoszinuleg sok kis lyuk egybelyukadt ami utana vonalszeru nyilassa alakult) de szerintem ehez csiga nem jatszott kozre. Csapvizet hasznalok ( 48 h-t all) , pps pro mellet kiegyenlitem a vizet a redfield ratio elmeleten KNO3 illetve KH2PO4 el.
Mindemellett micronak a jbl line- ot hasznalom.
udv.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére