• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alga okának keresése.

Haraszti Márkó

Új regisztrált
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az akváriumom algásodásának okának megtalálására.
Egy 54 literes akváriumom van 30x60x30
A szűrésem aquael Turbo Filter 500.
Talaj: jbl dark madano.
Több fajta növényem van benne sajnos a leveleikre rá telepedett fonálalga egyre nagyobb.
Általános növény tápot használok bele heti 2ml és macro tápot napi 2 nyomást.
Tanácsokat előre is köszönöm
 
co2-őt használsz?
milyen világításod van és mennyit világítasz?
milyen gyakran és mennyi vizet cserélsz?
mennyi és milyen élőlényeid vannak?
 
A világításom odyssea compact 36W
Co2 egy tropica system 60 kis rendszert használok.
3 páncélos harcsám van benne és black moly 2 felnőtt és 8 kisebb ( nálam született példányok) + csigák amik talán a növényeken lettek behozva.
A vízcseréket igyekszem heti rendszerességgel végezni 30% kb
 
akkor íme a fanalalgásodás elleni receptem:
1. ezentúl ro vizet használ vízcserekor a megfelelő keménységre visszasózva
2. heti 50% vízcserét csinálj, csalni nem ér, plusz minusz 1 nap még belefér
3. co2 beoldásod legyen stabil, amikorra felkapcsol a lámpa, már legyen világoszöld a dc!
4. használj Green Aqua Micro macro tápokat plusz seachem excelt az előírt mennyiségben
5. napi 8-9 óránál többet ne világíts
6. ha még van kérdésed, kérdezz bátran!

amíg ezeket betartod, fonal algád nem lesz... 😊
 
érdemes lehet majd még a szűrődet lecserélni egy kb 600 liter/órás teljesítményű külső szűrőre (eheim vagy oase preferált), a szűrőanyagot kicserélni seachem matrixra és tenni a perlonvattára még egy zacskó purigent... 😊
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az akváriumom algásodásának okának megtalálására.
Egy 54 literes akváriumom van 30x60x30
A szűrésem aquael Turbo Filter 500.
Talaj: jbl dark madano.
Több fajta növényem van benne sajnos a leveleikre rá telepedett fonálalga egyre nagyobb.
Általános növény tápot használok bele heti 2ml és macro tápot napi 2 nyomást.
Tanácsokat előre is köszönöm
Isten hozott a fórumon. :)
Szerintem kár volt ennek topikot nyitni, kicsit olvasgass, van elég infó csokorba gyűjtve ITT, és a megfelelő topikban tedd fel kérdéseidet. ;)
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az akváriumom algásodásának okának megtalálására.
Egy 54 literes akváriumom van 30x60x30
A szűrésem aquael Turbo Filter 500.
Talaj: jbl dark madano.
Több fajta növényem van benne sajnos a leveleikre rá telepedett fonálalga egyre nagyobb.
Általános növény tápot használok bele heti 2ml és macro tápot napi 2 nyomást.
Tanácsokat előre is köszönöm
Szerintem általányos táp helyett használj micro tápot. Ezzel, és a makroval könnyebb beállítani a megfelelő szintet. Valamint én ajánlom a napi tápozást heti helyett.
 
A manado dark talaj nagyon sok vasat tartalmaz, ezért óvatosan kell bánni a micro táppal. Inkább a makrót adagolnám. A belső szűrőt is érdemes lenne lecserélned külsőre. Előbb-utóbb a világítást is...
 
Valamint én ajánlom a napi tápozást heti helyett.
Még mielőtt ezt kijelenteném, azért megfigyelném a növényeket(1 - 2 hétig)hogyan is viselkednek,mert minden akvárium különbözik,(növény, élőlény, fény, milyen tápot használunk, stb.)
Ezt azért írom, mert nem fejezted ki hogy mennyit is tápozon a napi lebontási szintén, és a fentebb említett dolgokhoz.

Neki kell ki tapasztalni hogy mi a jó.

Nekem is volt berendezés, ami naponta kellet tápozni, de azt is a ajánlottnak a fele, hogy ne legyen alga bumm. Volt ami 2 naponta tápoztam, és annak sem a ajánlottatt. Most is van amiben csak heti egyszer tápozok. Volt amiben egy tápozás szisztéma bevált, de a következő berendezés él, már nem.
A mondó vagyok hogy mindenkinek ki kell tapasztalnia a saját akváriumát.
 
Back
Oldal tetejére