• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Aldebaran's AquaWorld - 375L

Köszi.

Koi vitorlás
sima neon-vörös neon
Törpe üveglazac
apró anci
albínó páncélosharcsa
zebradánió rózsaszín-zöld
Márványgurámi
Azt a kékest az nem tudom, milyen. Valamilyen lazac lehet.
 
Köszi.

Koi vitorlás
sima neon-vörös neon
Törpe üveglazac
apró anci
albínó páncélosharcsa
zebradánió rózsaszín-zöld
Márványgurámi
Azt a kékest az nem tudom, milyen. Valamilyen lazac lehet.
Köszi!

A kékre peru- vagy ibolyalazacot mondanék talán.
 
Tápozásban és növényhatározásban/szaporításban kérnék segítséget.

Ez egy 150x50x50-es akva, amiben van 60kg talaj és nincs benne táptalaj. Én jelenleg úgy számoltam, hogy naponta így kell adagolnom: 6 fújás TF macro 3 fújás TF planter és 6 fújás liquiCarbo. Szerintetek ez jó? A világításom Odyssea D-1150, nem tudom, hány lumen, azt tudom, hogy 54w.
A képen a jobb oldali növény az micsoda? Hozza az oldalhajtásokat, pirosas levelet felül (a képen elég haloványka, de élőben nem olyan). A keresztmerevítés alatt van, úgy tűnik, jól érzi magát. Azokat az oldalhajtásokat szedjem le és ültessem át? Vagy hagyjam így? A régi levelek mennek tönkre, azokat szedjem le?
50329600181_afa09fa603_k.jpg
 
Tápozásban és növényhatározásban/szaporításban kérnék segítséget.

Ez egy 150x50x50-es akva, amiben van 60kg talaj és nincs benne táptalaj. Én jelenleg úgy számoltam, hogy naponta így kell adagolnom: 6 fújás TF macro 3 fújás TF planter és 6 fújás liquiCarbo. Szerintetek ez jó? A világításom Odyssea D-1150, nem tudom, hány lumen, azt tudom, hogy 54w.
A képen a jobb oldali növény az micsoda? Hozza az oldalhajtásokat, pirosas levelet felül (a képen elég haloványka, de élőben nem olyan). A keresztmerevítés alatt van, úgy tűnik, jól érzi magát. Azokat az oldalhajtásokat szedjem le és ültessem át? Vagy hagyjam így? A régi levelek mennek tönkre, azokat szedjem le?
View attachment 95795

A növényed szerintem Hygrophila corymbosa
 
Köszönöm
bamboocha46
és
Nigro
Már csak az a kérdés, hogy a márványom meddig fogja szikesíteni a vizem, vagy tudok -e tenni valamit, hogy a KH-t ne emelje. Jelenleg a GH 14, KH 12 és minden vízcserénél RO vizet használok egy kevés csapvízzel (15L RO 5L csapvíz). A csapvizem GH 28 KH 20.
 
Köszönöm
bamboocha46
és
Nigro
Már csak az a kérdés, hogy a márványom meddig fogja szikesíteni a vizem, vagy tudok -e tenni valamit, hogy a KH-t ne emelje. Jelenleg a GH 14, KH 12 és minden vízcserénél RO vizet használok egy kevés csapvízzel (15L RO 5L csapvíz). A csapvizem GH 28 KH 20.
Amíg a GH a KH felett van, addig nincs baj.
 
Egy rövid kérdés azzal kapcsolatban, hogy szűrt víz bevezetését módosítottad. Mi a tapasztalatod az áramlással kapcsolatban? Ilyen hosszú medencéknél nem előnyösebb az átellenes rövid oldalra helyezni a befolyót?
 
Egy rövid kérdés azzal kapcsolatban, hogy szűrt víz bevezetését módosítottad. Mi a tapasztalatod az áramlással kapcsolatban? Ilyen hosszú medencéknél nem előnyösebb az átellenes rövid oldalra helyezni a befolyót?
Nem. Pont, hogy ez az ajánlás, hogy a ki és a befolyó egy oldalon legyen és így az áramlás jobb. Valamint kisebb a cső is így, illetve jobban is néz ki így.
 
Nem. Pont, hogy ez az ajánlás, hogy a ki és a befolyó egy oldalon legyen és így az áramlás jobb. Valamint kisebb a cső is így, illetve jobban is néz ki így.
Köszönöm a válaszod. Az ajánlást ismerem, amihez mindig elfelejtik hozzá tenni a medence hosszát, vagyis, hogy az elv minden méretre igaz-e. Ezért érdekelt volna a tapasztalatod, hogy ennél a méretnél kialakul-e olyan terület, ahol az áramlás nem megfelelő és összegyűlik némi szerves anyag.
 
Back
Oldal tetejére