• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Aldebaran's AquaWorld - 375L

Na, elkezdődik egy új időszak az új akváriummal.
Ebből kell kihoznom valamit:

Akva: 150x50x50 10mm üvegből.
Bútor: 150x50x80

Szűrő: JBL 1502
Világítás: D-1150/1200L LED

Egyéb :sneaky:


View attachment 94905
-
View attachment 94906
-
View attachment 94907
Hello! Egy kérdés: a keresztmerevítő az oldalüvegek tetejére vagy a két oldalüveg közé van ragasztva? Sajnos, a képen nem látszik. Az akváriumragasztás gyakorlata alapján számomra a két oldal közé ragasztott merevítő lenne a logikus vagy tévedek?
 
Hello! Egy kérdés: a keresztmerevítő az oldalüvegek tetejére vagy a két oldalüveg közé van ragasztva? Sajnos, a képen nem látszik. Az akváriumragasztás gyakorlata alapján számomra a két oldal közé ragasztott merevítő lenne a logikus vagy tévedek?
A masodik kepen egyertelmuen latszik, hogy a keresztmerevito a hosszantiakra van fektetve az oldaluvegek kozott.
 
És mi a koncepció? Nem növényes, tehát gondolom halasnak szánod. Mikor kerülnek majd bele? Az otthon elfekvő dekorokat használtad fel hozzá? Növény megy még bele? A homokot pl.a coryk imádnák!
 
Halas, növényes. A növények közül amik megmaradnak, azok lesznek majd. A halak azok hááát, nem tudom. Lehet, majd csak a jövőhéten. A redmoor fákat, a talajt és a szűrőt újonnan vettem, a dragonkövek, valamint a márvány alatti kövek már megvoltak. Még jön bele pár növény, majd teszek fel képeket. :)
 
Halas, növényes. A növények közül amik megmaradnak, azok lesznek majd. A halak azok hááát, nem tudom. Lehet, majd csak a jövőhéten. A redmoor fákat, a talajt és a szűrőt újonnan vettem, a dragonkövek, valamint a márvány alatti kövek már megvoltak. Még jön bele pár növény, majd teszek fel képeket. :)
Mondjuk ekkora akvába már lehet bőven ötletelni, milyen és mennyi hal menjen bele 🙂
Két-három nagyobb csapat pontylazac, akár még pár vitorlás is, van sok lehetőség.
 
Halas, növényes. A növények közül amik megmaradnak, azok lesznek majd. A halak azok hááát, nem tudom. Lehet, majd csak a jövőhéten. A redmoor fákat, a talajt és a szűrőt újonnan vettem, a dragonkövek, valamint a márvány alatti kövek már megvoltak. Még jön bele pár növény, majd teszek fel képeket. :)
Jó az akva mérete, csak nem használod ki.
Mehetne bele két oldalra két nagy red moor gyökér...sokkal jobban mutatna. Középen egy átjáró vagy úszótér.
Ilyesmi:
1598372032630.jpeg
 
??
Hogy-hogy átvertek?
Ez nem játék...ha 375 liter víz megindul...
Sztem ide 10-es üveg dukálna.
Hát igen, én is 10-est akartam, de így jártam. Már több, mint egy hete fel van töltve, nem hasasodik, jól tartja magát. Remélem, így is marad. Másik fórumon írták, hogy van, akinek 250 hosszú akvája van 8-as üvegből, hasasodik, de kitart.

Jó az akva mérete, csak nem használod ki.
Mehetne bele két oldalra két nagy red moor gyökér...sokkal jobban mutatna. Középen egy átjáró vagy úszótér.
Ilyesmi:
Igen, hasonló volt a terv, de az enyémbe hatalmas red moor kellene, hogy így nézzen ki. Most egyelőre parkolópályán van, a növények nőjenek. Most volt kis változás is, majd holnap fényképezek.
 
Hát igen, én is 10-est akartam, de így jártam. Már több, mint egy hete fel van töltve, nem hasasodik, jól tartja magát. Remélem, így is marad. Másik fórumon írták, hogy van, akinek 250 hosszú akvája van 8-as üvegből, hasasodik, de kitart.


Igen, hasonló volt a terv, de az enyémbe hatalmas red moor kellene, hogy így nézzen ki. Most egyelőre parkolópályán van, a növények nőjenek. Most volt kis változás is, majd holnap fényképezek.
Reméljük nem lesz gond. Ha jól van merevítve, ki kell bírnia.
Olyan óriási red moor azért nem kellene, de nagy, az biztos.
De gyűjthetsz is magad az erdőben.
 
Hát igen, én is 10-est akartam, de így jártam. Már több, mint egy hete fel van töltve, nem hasasodik, jól tartja magát. Remélem, így is marad. Másik fórumon írták, hogy van, akinek 250 hosszú akvája van 8-as üvegből, hasasodik, de kitart.


Igen, hasonló volt a terv, de az enyémbe hatalmas red moor kellene, hogy így nézzen ki. Most egyelőre parkolópályán van, a növények nőjenek. Most volt kis változás is, majd holnap fényképezek.
Nem is a hasasodás lehet a probléma, hanem ragasztási felületek csökkenése.
... de reméljük, nem lesz gond.
 
Pff... Azért áthajtanék az üvegesen, aki ilyen pitiáner és ekkora rizikónak teszi ki a megrendelőt néhány ezer forintnyi üveg elcsalásáért. Nem szóltál vissza amúgy azonnal, hogy ez mégis most mi?
 
Pff... Azért áthajtanék az üvegesen, aki ilyen pitiáner és ekkora rizikónak teszi ki a megrendelőt néhány ezer forintnyi üveg elcsalásáért. Nem szóltál vissza amúgy azonnal, hogy ez mégis most mi?
Dehogynem. fb-on is letiltott. De hagyjuk a témát. Ez van, ezt kell szeretni.
 
Van pár észrevételem, de most az lényegtelen... Annyi, hogy homokba nem igazán ültetünk növényt, az dekor elem. Kínlódni fogsz a berohadó gyökerekkel, és a vegetáló növényzettel.
De látom, hogy legalább a rizómásokat fára meg kőre kötözgetted, az jó.
 
Én úgy vagyok vele, hogy amelyik megmarad, az lesz a befutó. Most azért van sok növény, mert tesztelem, hogy adott körülmények között melyek azok, amik túlélnek. Azt szeretem, ha az akvámban összesen 2-3 fajta növény van és jó sok hal. :) Csak beakasztottam az anubiasokat a fákba, nincs lekötve, de úgy tűnik, így is ott maradnak. :)
 
Akvárium indítva: 2020.08.18-án és most, 30-án csináltam először vízcserét. 10l RO víz, 20L csapvíz easy life filter medium-al.
Valahogy eddig nem jöttek az algák, a fekete szőr alga kivételével, de az azért, mert erős volt a szűrő sodrása, aminek a kimenő ágát most lecseréltem.
Hát, egyik növény sem akarta eddig bedobni a kulcsot, valamiért új hajtásokat és új leveleket hoznak. Tudom, co2 nélkül nem lesz gyors a növekedés, de lassú víz partot mos alapon, ej ráérünk. :)
Tápozás: Érzésre TF planter, TF macro, LIQUI CARBO, Tropical BactoActive (heti 20ml)
(A képre kattintva részletesebben meg lehet nézni a növényeket.)
50285594492_c6df9362e2_o.jpg
 
Back
Oldal tetejére