• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Álca-Kaméleon" hatású akvárium a fogászati váróban.

Sziasztok!

Most csak pár kép!
Szöveg este!

IMG


IMG


IMG


IMG


IMG


IMG


A.ttila
 
Izgi (y)

2 dolog van amin javítanék szerintem.
1. a hydro nem illik bele az akváriumba. túlságosan világos levelei nagy kontrasztot csinálnak az egyébként közép és sötétzöld növényekkel. emiatt kicsit idegenül hat. szerintem ki vele! :)
2. az anubiasok így elszórva nem adják a megfelelő hatást. gondolom a "körbejárhatóság" miatt raktál mindenhova, de talán hatásosabb lenne a dolog, ha egy csokorban lenne a nagy része. és elég lenne, ha csak a kis anubiasok maradnának.

Még egy apróság. Elől a középső ágon lévő Bolbitist próbáld meg újra kötözni és úgy forgatni, hogy szemből lefelé bukjanak a levelei. Így lenne természetesebb a hatása. Nagyon szép a bolbitis, de nagyon el lehet rontani, ha a rizomát nem megfelően rakod rá a gyökérre. Ilyenkor a növény megpróbál esetlenül megfelelő irányba fordulni, de a lassúsága miatt ez borzalmasan körülményes és a végeredményben sosem lesz olyan szép, mintha megfelelően rögzítetted volna. Forgasd úgy hogy szépen előre bukjanak a levelek.

Példa: All sizes | Green Aqua Showroom | Flickr - Photo Sharing!
 
Sziasztok!

Kicseréltem a beszívókat.
Rövidebbek lettek, mert láttam hogy a vízből a szennyeződés a felső két nyílásonmegy be, a többi elkerüli még fentebb.
Ezért levágtam ott ahol az utolsó rés volt korábban, oda ragasztottam a plexi ragasztóval a kupakot és utána vágtam centinként 8 új nyílást, csak kissebbeket mint a múltkor, mert azokkal nagyon elgyengítettem az anyagot.

Jelentősen kevesebb alga volt mindenhol!
A Sziámi és az Ottocinklusok jó munkát végeznek!
Lehet a szűrőtakarítás és a kövek számának csökkentése is besegített!

Minden hal meg van.

Az időkapcsoló 13 percel jár előrébb.

Viktor!

Izgi (y)

2 dolog van amin javítanék szerintem.
1. a hydro nem illik bele az akváriumba. túlságosan világos levelei nagy kontrasztot csinálnak az egyébként közép és sötétzöld növényekkel. emiatt kicsit idegenül hat. szerintem ki vele! :)
2. az anubiasok így elszórva nem adják a megfelelő hatást. gondolom a "körbejárhatóság" miatt raktál mindenhova, de talán hatásosabb lenne a dolog, ha egy csokorban lenne a nagy része. és elég lenne, ha csak a kis anubiasok maradnának.

Még egy apróság. Elől a középső ágon lévő Bolbitist próbáld meg újra kötözni és úgy forgatni, hogy szemből lefelé bukjanak a levelei. Így lenne természetesebb a hatása. Nagyon szép a bolbitis, de nagyon el lehet rontani, ha a rizomát nem megfelően rakod rá a gyökérre. Ilyenkor a növény megpróbál esetlenül megfelelő irányba fordulni, de a lassúsága miatt ez borzalmasan körülményes és a végeredményben sosem lesz olyan szép, mintha megfelelően rögzítetted volna. Forgasd úgy hogy szépen előre bukjanak a levelek.

Példa: All sizes | Green Aqua Showroom | Flickr - Photo Sharing!


Köszönöm, az észrevételeid helytállóak!

Kevés volt sajnos az időm, az a Bolbitis tényleg fordítva került oda!
A nagy Anubiasokat legközelebb kiszedem (csak Klári Néni akváriumából valók és nincs szívem elajándékozni (pedig valószínű az lesz a vége))!
A Hydrót még meglátom, csak most dugdostam le, az sem biztos hogy meg marad.

A JBL Sansibár érdekes!
A szűrő áramlása dűnéket alkot belőle.
Amikor meg a csiga evő csiga mászik rajta akkor meg a nyálkacsík gurigázik rajta (mondjuk az nem túl gusztusos látvány).
Egyébbként a fekete sem teljesen fekete, inkább sötét szürke (de ezt már írtam valahol).
Mindegy, a fekete köveim közül sem mind igazán fekete.

Lecseréltem 40l vizet, utána tápoztam.

A jövő héten azért rá pislantok!

A.ttila
 
Sziasztok!

Csak két hét eltelt megint, mire bejutottam (összekötve egy kis családi fogászkodással)!

Biztos hogy valami csúnyán megfogja a tápokat!!!

Két dolog lehet: a vörös lávakő, vagy a Filterlith (vagy mindkettő)!

A Hydro összes levele elment.
Az Anubiasok új levelei fehéresek, világos zöld erezettel!
A Bolbitisen nem látszik semmi különös, de az nagyon strapa bíró növény, ezért nem mérvadó.
A Lomariopsisból meg inkább kopott mint nőtt az elmúlt két hétben!

Azt hiszem lesz hamarosan egy nagyobb átalakítás.
Táptalajjal, agyagos aljzattal, előtéri növényekkel, lávakő cserével, gyorsabb növésű háttér gyomokkal, amik hamarabb jelzik ha hiányzik valami!

A halak, garnélák jól vanak.
Az algák mennyisége csökkent.
8-8 pumpálásnyi GA tápot nyomtam bele, kíváncsi leszek mi történik (a Hydro talán megmutatja)!

IMG


IMG


IMG


A.ttila
 
Sziasztok!

Ha nem lesz jelentkező rá a jövő hétig akkor szoros felügyelet alá veszem, átalakítom, átnevezem és rá sem fogtok ismerni!

A.ttila
 
Sziasztok!

Átköltöztettem a rendelői akváriumot is magamhoz.
Egyenlőre még üresen áll, élőlények vödrökben, hordókban.
A terv már összeállt a fejemben (a szétszedett akváriumok növényeiből telepítve (kivéve nagyobb Cryptók)).
Remélem a héten a valóságban is elkészül!
3x45 néven láhatjátok majd a itt naplók között .

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére