• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alacsony akváriumok

Annyira egyszerunek tunik :))
es megis amikor ott allsz egy ures akvarium elott, meg vagy love, hogy mit, merre hogyan....
Egyebkent az emers mohak hogy nem szaradnak ki a lampak alatt?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Most komolyan, ezt akkor kellett feltenni, miUTÁN már leadtam nektek egy rendelést? :LOL:

Több mint érdekes egy-egy ilyen videó. Amikor itt többen 30-40-60 centi széles alacsony akváriumok berendezését fontolgatjuk, jön egy profi egy 120-assal. (y)
http://www.thegreenmachineonline.co...low-120-f-aquarium-display-planting-complete/

Egyebkent az emers mohak hogy nem szaradnak ki a lampak alatt?
Ha jó olvasom a linkelt oldalon, terráriumba való mohát használt.
 
Utoljára módosított:
Tudjátok hogy kell nyulat ugrasztani...
Enyém lesz a 70x30x25-ös opti gyöngyszem. 23.-ára van kiírva azt az infót kaptam, aztán 1 hétig gyesen leszek vele, hogy összehozzak valamit.
Pont ilyesmire gondoltam Viktor, köszönöm! Addig még persze fel kell számolnom 2kisebb poharat. Egy 25L-es diwersa-t és egy 18L-es nano kocka tubot.
 
Most fel lettem csigázva. Elfekvőben van egy 100x35 alapon 32 magas régi medence, amiből még 2 centit biztosan levesz az üvegtető sínrendszere. Sajnos feketével van ragasztva.
Azt tudtam, hogy valamit kezdeni akarok vele, de nem voltam benne biztos mit. Most már úgy néz ki nyitott akvárium lesz belőle... :)
 
A fekete lapokat gondolom azokra a helyekre tömködi, ahol vélhetően elmozdulna később az aljzat, ugye? Mi az az anyag?
Velhetöen azert helyezi oda. Ugy latom talan tapetavagoval szelte kisebb darabokra, szerintem valamilyen müanyag lap lehet. De elkepzelhetö, hogy kifejezetten erre a celra is gyartanak mar ilyesmit.
Akvariumi, talajelmozdulast gatlo müanyag lap...:D
 
Ők ezt kifejezetten erre a célra használják, gyártják, és árulják is, TGM Substrate Support néven. A videóban azt magyarázza, hogy így a dombos kialakítások jobban megmaradnak, és a talaj masszívabb lesz.
Az viszont engem is érdekelne, hogy itthon használ-e valaki ilyet/ilyesmit, kapható-e ilyen itthon?
 
Ilyen célra tökéletesen megfelelnek azok a műanyag lapok, melyeknek kellő merevsége, tartása van.
Használtam már a csomagolásból kibontott ingek nyakát merevítő lapokat, spirálozáshoz kapható hát-fedlapokat, stb.
 
Sztirollap. Bármelyik makett boltban lehet kapni, barkácsboltban szétnézve is jó eséllyel lehet találni.
 
Ilyen célra tökéletesen megfelelnek azok a műanyag lapok, melyeknek kellő merevsége, tartása van.
Használtam már a csomagolásból kibontott ingek nyakát merevítő lapokat, spirálozáshoz kapható hát-fedlapokat, stb.
Na Te vagy az én emberem.:D Hamarabb veszek egy inget, mikor kell, és használom fel onnan a műanyagot egy scape-hez, mint sem vegyek egy erre a célra gyártott lapot érdekes összegekért... Persze kicsit paraszt, de én így tudom megoldani.:shame:
Sztirollap
Na ez is tetszik.(y)
 
Na Te vagy az én emberem.:D Hamarabb veszek egy inget, mikor kell, és használom fel onnan a műanyagot egy scape-hez, mint sem vegyek egy erre a célra gyártott lapot érdekes összegekért... Persze kicsit paraszt, de én így tudom megoldani.:shame:

Na ez is tetszik.(y)

Lehet, hogy "paraszt", de olcsó, maximálisan ellátja funkcióját, illetve azokra a területekre ahol használod nagy valószínűséggel teszel valamilyen dekor elemet (kő, fa, fakő :D vagy növényesíted).
 
Back
Oldal tetejére