• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Akváriumok

Elmúlt 6 hetes az akvárium.
Világítás 7,5 órát megy.
Kivettem a belső szűrőt, most már csak a külső szűrő üzemel.
Tápozást emeltem, jelenleg 6 csepp / nap, pár Crypto levél lyukacsos.
Foszfát 0,3 ml /nap de egyenlőre ez is kevésnek bizonyul.
A Cryptocoryne flmaingo-ként kapott Wendtii brown-okat kiszedtem és bekerültek a valódi flamingok. :)
A növények elég hideg időben érkeztek, ültetés után szépen lassan el is dobálták a levelüket, egyik tő teljesen csupasz.
Elképzelhető, hogy ennek hatására jelent meg a surface scum, ami eddig elkerült.
Ami jó hír, hogy az összes CRS és CBS nőstény petés.
 
Hogyan teljesitett a Flamingo?
Most akarok beszerezni egyet belőle,de eléggé parázok tőle... 06,W/L fényem van...
 
Nem túl rég írtam a naplóba, majdnem 2 éve 😆
Az akvárium tavaly nyáron elköltözött, óvodai felajánlás lett belőle. Teljes felszereléssel, leszámítva a külső szűrőt.
Az emlékére töltök fel két képet az első félúton készült a második pedig a megszűnés előtti állapot.
Nulla tápozás, 2-3 heti vízcsere mellett ezt sikerült kihozni belőle...
 

Attachments

  • IMG_4530.JPG
    IMG_4530.JPG
    391.1 KB · Megtekintések: 64
  • IMG_4531.JPG
    IMG_4531.JPG
    323.2 KB · Megtekintések: 62
Sziasztok! Rég írtam a naplóba, folyamatosan voltak kis akváriumok, amiket nem jegyeztem fel ide. De most újra indítom őket és naplózni is fogok. Az elmúlt időben sikerült sokféle növényt kipróbálni és tartani low-techben. Természetesen a garnélák sem maradtak el, CRS, CBS, Red Sakura. Fokozatosan tértem át csapvízről lágy vízre. RO készüléket nem használok, mert 20 és 10 L-ben nem igazán volt indokolt, de lassan lehet beszerzek egyet. Az akváriumok mini akasztós szűrőkkel üzemeltek, Substrat Pro-val megtöltve. Fűtésre sosem volt szükség, hűtésre már igen :D
A következő garnélás nanot szeretném bemutatni:

Indítás: 2019.02.11
Akvárium: Dennerle Nano Cube 10L
Világítás: Fish Led Clip Lamp 3W (kínai csoda, hamarosan csere lesz a kékes fény miatt)
Fűtő: nincs
Hűtő: Dennerle Nano CoolAir
Szűrő: Dennerle Nano sarokszűrő
Aljzat: Dennerle Nano garnéla aljzat 2kg
Dekoráció: Dragon kő, Red Moor fa
Tápozás: egyenlőre nincs
Halak: egyenlőre nincs, később 2 Oto
Garnélák: Taiwan Bee Panda, Red Sakura
Növények: Anubias Nana Petite, Buce Velvet Leaf és egy másik, Microsorium West Kalimantan, Taxiphyllum Taiwan moss

73232
73233
 
Utoljára módosított:
Mértem PH-t igaz csak csepegtetős tesztem van, abból is a széles skálájú és lejárt a szavatossága. Tehát minden ok 😆
7,5 a PH, a csere víz PH-ja 5,5. Lágy vízzel indult és azzal is cserélek visszasózva. A másik akvárium PH-ja rendben van, ez viszont nem.
Nem jövök rá miért magas, már amennyire lehet hinni a tesztnek...
 
Mértem PH-t igaz csak csepegtetős tesztem van, abból is a széles skálájú és lejárt a szavatossága. Tehát minden ok [emoji38]
7,5 a PH, a csere víz PH-ja 5,5. Lágy vízzel indult és azzal is cserélek visszasózva. A másik akvárium PH-ja rendben van, ez viszont nem.
Nem jövök rá miért magas, már amennyire lehet hinni a tesztnek...
Es a CBS-ek birjak ezt a magas pH-t? :O
 
Ja már látom az a régi nanokban volt. Nem tudom ez az aljzat mennyire tartja lenn. Nálam a bio rio-amazonia kombó stabil 6,2-t tartja.
A másikban nekem matrix és amazonia volt, probléma mentesen. Ebben ugye sima Dennerle garnéla talaj van, az adatlapján azt írták nem befolyásolja a PH-t. Ezek szerint mégis?
 
A másikban nekem matrix és amazonia volt, probléma mentesen. Ebben ugye sima Dennerle garnéla talaj van, az adatlapján azt írták nem befolyásolja a PH-t. Ezek szerint mégis?
Nem. Ha nincs ami levigye nem is fog lejjebb menni. Az amazonia csökkenti. A nagyban nekem 7 felett van ugyanúgy ro val és amazoniával. De abban mátrix van. A régi aksidban elég volt úgy néz ki az amazonia magában hogy levigye. Itt nincs semmi ami csökkentené a ph-t.
Legalábbis én így tudom. Ha hülyeséget írok javítsatok ki legyetek szívesek.
@Etele -t érdemes megkérdezni a témában.
 
Melyik Dennerle talajról beszélünk?

Ha aktív aljzat, az mindegyik leviszi a pH-t...
A nano "dekorhomok" aljzatok nem piszkálják.
 
Melyik Dennerle talajról beszélünk?

Ha aktív aljzat, az mindegyik leviszi a pH-t...
A nano "dekorhomok" aljzatok nem piszkálják.
Dennerle Nano garnéla aljzat, nem aktív. Ez elvileg nem befolyásolja a PH-t. Eddig csak aktív talajokat használtam, ez az első ami nem az. Csak az nem tiszta miért megy fel a PH. 5 L beállt és 5 L lágy vízzel indítottam.
 
3 hete bent vannak... Még arra gondoltam, lehet a probléma az, hogy a Red Moor csapvízben ázott és 10 L-ben már befolyásolja a PH-t??

Lehetséges hogy a fa megszívta magát csapvízzel és ez egy hangyányit tolja fel a pH-t, amin egy aktív talaj segíthetne. Ha lejjebb akarod vinni a pH-t akkor mindenképp érdemes lenne egy talajcserében gondolkodnod, szűrőanyaggal is rá tudsz dobni, de nekem pl a CRS-eknél amazonia van és siporax ami köztudottan emeli a pH-t de még így is 6.4 fölé nem megy. Bár az igaz hogy rég mértem... :D
 
Lehetséges hogy a fa megszívta magát csapvízzel és ez egy hangyányit tolja fel a pH-t, amin egy aktív talaj segíthetne. Ha lejjebb akarod vinni a pH-t akkor mindenképp érdemes lenne egy talajcserében gondolkodnod, szűrőanyaggal is rá tudsz dobni, de nekem pl a CRS-eknél amazonia van és siporax ami köztudottan emeli a pH-t de még így is 6.4 fölé nem megy. Bár az igaz hogy rég mértem... :D
Talajt azért nem cserélek. Néhányszor csinálok egy 50%-os vagy nagyobb vízcserét és meglátjuk mennyire megy vissza a PH. Ha nem akkor a Pandák mennek a CRS-ek és a CBS-ek közé. Bár egyenlőre vígan elvannak...
 
Talajt azért nem cserélek. Néhányszor csinálok egy 50%-os vagy nagyobb vízcserét és meglátjuk mennyire megy vissza a PH. Ha nem akkor a Pandák mennek a CRS-ek és a CBS-ek közé. Bár egyenlőre vígan elvannak...
Ez max. rovidtavu megoldasnak lesz jo sajnos. Amig van valami ami emeli a pH-t addig nem fog lejjebb menni... :/
 
Holnap egy hónapos az akvárium. Világítás már 6 órát megy. Eddig a visszasózás érzésre ment, vagy GH-t mértem, amíg volt tesztem, de most már tudok TDS-t mérni.
TDS: 200, GH: 9, még lejjebb vinnem, de a Pandák ezeken az értékeken is vígan elvannak. Alga egyenlőre semmi.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére