• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Akváriumok

Vegyem ki a co2t?:)
Meg a szures is zavarhatja oket?

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről

Egyáltalán nem javasolnám a szűrés, levegőztetés nélküli kis gömb és 8 literes csodákban garnélázást.
Technikából minimum egy levegős szivacsszűrő legyen bent. Ilyen játéküvegek meg inkább tesztre jók, de garnélázásra nem nagyon mint ami a linken volt.

A szűrés biztos nem zavarhatja őket, ahogy a CO2 sem ha megfelelően beállítod. Ha viszont nincs beállítva akkor bármi okozhat gondot.

Teszteld a vized, hogy tudd mi a szitu. CO2 ne lime zöld DC-vel mejen. Elég ha épp zöld.
 
Ma 3 hetes a 20 L-es.
Tápozás továbbra is napi 4 csepp EL Profito, valamint 2 napja lenyomtam 3 fél JBL tápgolyót hátra.
Algám továbbra sincs, világítás már 6,5 órát megy, amit emelek még 7 órára.
A Reineckii Mintit több helyen is kipróbáltam, de valahogy nem illett a képbe, ezért kivettem.
A Cryptok beindultak, tele vannak kis levelekkel, amiket egyenlőre még szemből nem látni.
A Flamingonak barnás a levele, még nem mutatta meg az igazi színét, gondolom a fény is kevés hozzá.
 
Ma 3 hetes a 20 L-es.
Tápozás továbbra is napi 4 csepp EL Profito, valamint 2 napja lenyomtam 3 fél JBL tápgolyót hátra.
Algám továbbra sincs, világítás már 6,5 órát megy, amit emelek még 7 órára.
A Reineckii Mintit több helyen is kipróbáltam, de valahogy nem illett a képbe, ezért kivettem.
A Cryptok beindultak, tele vannak kis levelekkel, amiket egyenlőre még szemből nem látni.
A Flamingonak barnás a levele, még nem mutatta meg az igazi színét, gondolom a fény is kevés hozzá.

A JBL tápgolyó az a Kugeln nevű? Hogy tudtad félbe vágni? :D Én nekiestem egy nagyobb késsel de csak porladt szét az agyag.
 
A JBL tápgolyó az a Kugeln nevű? Hogy tudtad félbe vágni? :D Én nekiestem egy nagyobb késsel de csak porladt szét az agyag.
akkor már csak egy szívószál kell meg egy nagy lélegzetvétel és egész jól benyomhatod az aljzatba :p
 
akkor már csak egy szívószál kell meg egy nagy lélegzetvétel és egész jól benyomhatod az aljzatba :p

Nem tudom a tüdőm mennyire tolerálta volna a vassal dúsított agyagport. :D Garnélás akváriumban nem okozhat gondot a vas és egyéb tartalma ezeknek a golyóknak egyébként?
 
Nem tudom a tüdőm mennyire tolerálta volna a vassal dúsított agyagport. :D Garnélás akváriumban nem okozhat gondot a vas és egyéb tartalma ezeknek a golyóknak egyébként?
Nekem hátul közel 8 cm vastag az aljzat, eléggé lent vannak.
A vas nem árt nekik szerintem, régebben JBL Ferropolt használtam tápozásra.
 
Nekem hátul közel 8 cm vastag az aljzat, eléggé lent vannak.
A vas nem árt nekik szerintem, régebben JBL Ferropolt használtam tápozásra.

Nálam mondjuk csak 3-4 centi lesz. :/ De a garnélák miatt se carbozni se tápozni nem szeretnék, de a gyökértáp még szóba jöhetne.
 
Próbáld meg azt, hogy egy vágódeszkára teszed és egy vastagabb hegyes kést függőlegesen ráállítasz, aminek a nyelére rácsapsz.

Így próbáltam. :) Lehet hogy beteszem majd két vágódeszka közé és úgy kap egy taslit. Így darabokra törik, igaz nagy része teljesen elporosodik, de max akkor azt is beöntöm a kavicsok alá az üvegre.
 
4 hetes a 20 L-es.
Tápozást emeltem, 5 csepp EL Profito/nap.
Algám továbbra sincs, világítás már 7 órát megy, amit még tovább növelek.
Sagittaria kikerült, mivel csak egy tövem volt, Tenellus került a helyére bal oldalt.
Elkezdtem lágyítani a vizet. GH: 4, KH: 3, PH: 7,5 továbbra is, be kell szereznem egy pontosabb tesztet.
A hétvégén beköltözött 3 CRS és 3 CBS, valamint korábban 6 Amanda lazac.
 
Utoljára módosított:
A hétévgén beüzemeltem egy Eheim 2211-es külső szűrőt, Matrix-al töltve.
Egyenlőre mindkét szűrő ketyeg, később a belső szűrőt kiveszem, új feladta lesz :D
Valamint a lámpa kapott egy Dennerle 9W-os kompakt fénycsövet, szebb a fénye, mint a gyárinak...
Úgy tűnik, mintha a lágy vízben jobban nőnének a növények, vagy csak elérték a tápgolyókat.
Tegnap láttam egy petés CBS mamát is :)
 
Back
Oldal tetejére