• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Akváriumok

A következő low-tech is többnyire garnélák számára készült, de néhány nano hal is kerül majd bele.

Indítás: 2016.12.10.
Akvárium: 40x19,5x20,5 20 L
Aljzat: Dennerle Shrimp King Active Soil 4 L
Dekoráció: Mangrove gyökér
Szűrés: Dennerle Eckfilter, 2 W
Világítás: Power Compact, 9 W (egyenlőre napi 6 óra)
Fűtés: nincs
Növények:
Cryptocoryne Parva
Cryptocoryne Wendtii Green
Cryptocoryne Flamingo
Alternanthera Reineckii Mini
Sagittaria Subulata
Rotala Bonsai
Pogostemon Helferi
Anubias Nana Mini
Marsilea Hirsuta
Fissidens Fontanus
Vízcsere: 2 hétig heti 3x, majd heti 1x (5 L)
Indító baktérium: Sera Bio Nitrivec
Tápozás: Easy Life Profito 4 csepp/nap

Az Alternanthera Reineckii Mini és a Rotala Bonsai teszt jelleggel kerültek be.
Az akvárium kicsit több, mint egy hete üzemel, egyenlőre minimális pontalgával.
A foszfát szint 0, a teszt szerint.
Eredetileg kifejezetten garnélás akváriumnak készült, némi kis növénnyel, de egy kicsit több került bele a tervezettnél.
Ha kevésnek bizonyulna a szűrés, akkor van itthon egy Eheim 2211, Matrixal töltve, startra készen.
 
Szia Gabesz! Gratulálok az új akváriumodhoz! Én is most tervezek egy 35 literes garnélásat,még nem állt össze teljesen a felszerelés és növényzet,de a tervek már megvannak. A víz már áll az akváriumban. Technika és a garnélák, néhány nano hallal még hiányzik.
 
Most sikerült abszolút buborék mentesen felragasztanom a fóliát, a vizes megoldással.
Néztem egy oktató videót róla. Igaz ezt most a gagyi telefonos képek nem adják vissza :)
 
Ma 2 hetes a 20 L-es.
A növényeken nem sok változást látni, mivel nincs stem. A Cryptok dobtak el néhány levelet, de már az új hajtások is jönnek.
Talán a Marsilean venni észre, hogy kezd beindulni.
Bekerült 4 Amano, 1 Oto és 2 Cory Pygmaeus.
Ha beállt az akvárium, 2 Amano biztosan megy és vagy 4 Oto marad vagy 4 Cory Pygmaeus.
A Mangrove gyökér mögött Cryptocoryne Wendtii Green van és leghátul Cryptocoryne Parva.
Szerintem meg kellene a cserélnem a két növényt, a Wendtii nagyobbra fog nőni.
 
Ma 2 hetes a 20 L-es.
A növényeken nem sok változást látni, mivel nincs stem. A Cryptok dobtak el néhány levelet, de már az új hajtások is jönnek.
Talán a Marsilean venni észre, hogy kezd beindulni.
Bekerült 4 Amano, 1 Oto és 2 Cory Pygmaeus.
Ha beállt az akvárium, 2 Amano biztosan megy és vagy 4 Oto marad vagy 4 Cory Pygmaeus.
A Mangrove gyökér mögött Cryptocoryne Wendtii Green van és leghátul Cryptocoryne Parva.
Szerintem meg kellene a cserélnem a két növényt, a Wendtii nagyobbra fog nőni.
A coryk egesz biztosan jobban ereznek magukat ha tobben lennenek. :)
 
A coryk egesz biztosan jobban ereznek magukat ha tobben lennenek. :)
Igen. Valamelyikből 4 lesz, csak még nem tudom melyikből. Az a baj, hogy az Otokat és a Pygmakat is szeretem. :)
De mindkét faj nem maradhat 20 L-ben...
 
Igen. Valamelyikből 4 lesz, csak még nem tudom melyikből. Az a baj, hogy az Otokat és a Pygmakat is szeretem. :)
De mindkét faj nem maradhat 20 L-ben...
Hat igen, az otok viszont hasznos szolgalatot tehetnek 4-en algak teren.
 
Hat igen, az otok viszont hasznos szolgalatot tehetnek 4-en algak teren.
Ahogy mondod! A Pygmakban pedig az tetszik, hogy állandó mozgásban vannak és egyáltalán nem félősek.
De valószínű, hogy 4 Oto marad majd 6 Amanda lazac társaságában.
 
Ahogy mondod! A Pygmakban pedig az tetszik, hogy állandó mozgásban vannak és egyáltalán nem félősek.
De valószínű, hogy 4 Oto marad majd 6 Amanda lazac társaságában.
Nekem nanus-ok vannak, de mintha nem is lennenek. Ritkan latni oket, mindig elbujnak a dzsungelben. Csak eteteskor jonnek elo.
 
A napi 6 óra világítás csak az első 2 héten lesz. Azután emelni fogom, ha szükséges. Carbózást nem tervezek, kifejezetten garnélás akvárium lesz. Az 54 L-es hig-tech akvárumomban korábban ment a tápozás, Micro, Macro, Carbo, Co2.
6 db Sakurát és 4 db Amanot vettem bele. Mikor szétszedtem 160 db Sakurát számoltam meg.
Valamint 25 L-es low-tech-ben is tápoztam garnélák mellet JBL Ferropol-al, (abban is van vas) mindnen probléma nélkül.
A Profito-val még nincs tapasztalatom, majd ezek után :)
A két hetet min. megvárom a garnélák betelepítésével, vagy legalább addig, míg a Manado keményíti a vízet.
Egyébként korábban már használtam ezt az akváriumot garnéláknak, szűrővel, szűrő nélkül is. Minden további nélkül szaporodtak, igaz nem tápoztam.
Ha a Helferi nem válik be, jön a Riccia és/vagy Karácsony moha.
Szia!
Nekem eddig mindig ugrottak vagy pusztultak a garnelaim..tudnal segiteni hogy mit csinalok rosszul? Rc es amanoim voltak es eddigi mind3 akvambol tavoztak. Volt egy 45l egy 16l es a mostani 4l. Mindegyikbe ment co2 es easy carbo, tropica taptalaj es denerle altalanos az utolso kettobe. Most kezdtem el vizkezelot hasznalni de az sem hasznalt..ja es csak hetek alatt dobbantanak a garnélák, nemis tudom meg milyen info kene..vizparametereket csak egy jbl 6in1el merek, lehet az nem eleg?

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Szia!
Nekem eddig mindig ugrottak vagy pusztultak a garnelaim..tudnal segiteni hogy mit csinalok rosszul? Rc es amanoim voltak es eddigi mind3 akvambol tavoztak. Volt egy 45l egy 16l es a mostani 4l. Mindegyikbe ment co2 es easy carbo, tropica taptalaj es denerle altalanos az utolso kettobe. Most kezdtem el vizkezelot hasznalni de az sem hasznalt..ja es csak hetek alatt dobbantanak a garnélák, nemis tudom meg milyen info kene..vizparametereket csak egy jbl 6in1el merek, lehet az nem eleg?

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről

A kérdés @szgabesz -nek ment, de ha nem gond, bedobnék két linket.

http://www.bookmasters.com/marktplc/00388Shrimp.pdf

Ilyen akváriumok elég jó körülményeket teremthetnek a garnéláknak. Növények és a föld elég sok mérgezéstől megvédheti a garnélákat (pl nehézfémek), és carbo nélkül is algamentes lehet. (Számos carbo termék túladagolva megmérgezheti a garnélákat, felnőtt halak kevésbé érzékenyek?) A lehetséges növényválaszték sem kicsi, a fenti linken van példa HC Cubás Low Tech-re. A nem túl sűrű vízcsere is stabilabb állapotokat teremthet.

Ezzel a módszerrel naplózott nano garnélás, halivadékos:

https://akvakertesz.hu/threads/15-literes-el-natural-nano-akvarium-inditasa.6610/

Bár nálam csak Red Cherry Shrimp-ek és Amanok vannak ilyen körülmények között, sosem láttam őket menekülni vagy pusztulni. Évek óta.
 
Utoljára módosított:
A kérdés @szgabesz -nek ment, de ha nem gond, bedobnék két linket.

http://www.bookmasters.com/marktplc/00388Shrimp.pdf

Ilyen akváriumok elég jó körülményeket teremthetnek a garnéláknak. Növények és a föld elég sok mérgezéstől megvédheti a garnélákat (pl nehézfémek), és carbo nélkül is algamentes lehet. (Számos carbo termék túladagolva megmérgezheti a garnélákat, felnőtt halak kevésbé érzékenyek?) A lehetséges növényválaszték sem kicsi, a fenti linken van példa HC Cubás Low Tech-re. A nem túl sűrű vízcsere is stabilabb állapotokat teremthet.

Ezzel a módszerrel naplózott nano garnélás, halivadékos:

https://akvakertesz.hu/threads/15-literes-el-natural-nano-akvarium-inditasa.6610/

Bár nálam csak Red Cherry Shrimp-ek és Amanok vannak ilyen körülmények között, sosem láttam őket menekülni vagy pusztulni. Évek óta.
Vegyem ki a co2t?:)
Meg a szures is zavarhatja oket?

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
 
Szia!
Nekem eddig mindig ugrottak vagy pusztultak a garnelaim..tudnal segiteni hogy mit csinalok rosszul? Rc es amanoim voltak es eddigi mind3 akvambol tavoztak. Volt egy 45l egy 16l es a mostani 4l. Mindegyikbe ment co2 es easy carbo, tropica taptalaj es denerle altalanos az utolso kettobe. Most kezdtem el vizkezelot hasznalni de az sem hasznalt..ja es csak hetek alatt dobbantanak a garnélák, nemis tudom meg milyen info kene..vizparametereket csak egy jbl 6in1el merek, lehet az nem eleg?

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
Amanoknál a beszoktatásra kell figyelni, az első 4 napban én le szoktam takarni szúnyoghálóval az akváriumot.
De a későbbiek során is szöknek, ha nem stimmel valami a vízzel.
Akkoriban vízelőkészítőt nem is használtam, csak 2-3 napot pihentettem a csapvizet.
Az akvárium indítástól számítva mindig vártam 3 hetet.
Tele volt növényekkel az akvárium, pl rengeteg Parvula. Mindig csak 10-20 garnélát láttam, bezzeg amikor szétszedtem :)
A vízcserét általában 10 perc alatt szoktam lebonyolítani, visszatöltést hagytam lassabbra.
A hőmérséklet sosem ment 26 fok fölé.
A Carbot sosem nyomtam direktbe az akváriumba, mindig csak hígítva.
A tesztcsíkok nem annyira megbízhatóak, mint a csepegtetős tesztek.
Ennyi jutott eszembe hirtelen..
 
Amanoknál a beszoktatásra kell figyelni, az első 4 napban én le szoktam takarni szúnyoghálóval az akváriumot.
De a későbbiek során is szöknek, ha nem stimmel valami a vízzel.
Akkoriban vízelőkészítőt nem is használtam, csak 2-3 napot pihentettem a csapvizet.
Az akvárium indítástól számítva mindig vártam 3 hetet.
Tele volt növényekkel az akvárium, pl rengeteg Parvula. Mindig csak 10-20 garnélát láttam, bezzeg amikor szétszedtem :)
A vízcserét általában 10 perc alatt szoktam lebonyolítani, visszatöltést hagytam lassabbra.
A hőmérséklet sosem ment 26 fok fölé.
A Carbot sosem nyomtam direktbe az akváriumba, mindig csak hígítva.
A tesztcsíkok nem annyira megbízhatóak, mint a csepegtetős tesztek.
Ennyi jutott eszembe hirtelen..
Vegyem ki a co2t?:)
Meg a szures is zavarhatja oket?

Tapatalkkal küldve az én MotoG3 eszközömről
Még esetleg annyi, hogy sosem cserélek 30%-nál több vizet egyszerre.
 
Back
Oldal tetejére