• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

Amint olyan sokan mondják (és igazuk van), az egész hobbiból az üveg a legolcsóbb.
Igen, ezt már volt szerencsém megérezni. A jelenlegi wishlisten is az üveg szinte a legkisebb tétel :D
Ugyanakkor ha ez bevállalható lenne (60x30x36, 5mm), akkor a GA akvárium árából meglenne az üveg és a Tropica talaj. Ami azért elég jelentős spórolás.
Tökéletesen értem, hogy a prémium minőségnek ára van, egy nagyon ismert világmárkának dolgozom, ami kimondottan nem olcsó. Viszont ahhoz képest, hogy 3 hónapja kezdtem, már elég sokat sikerült elköltenem.
A mostani tervem az, hogy összehozom az "álomszettet" és elkezdek még egy akváriumot. Pl. itt már saját állvány terveztünk és az már készül is. De azért tök jó lenne úgy megoldani mindezt, hogy reális szinten maradjon a költés. :)
 
Igen, ezt már volt szerencsém megérezni. A jelenlegi wishlisten is az üveg szinte a legkisebb tétel :D
Ugyanakkor ha ez bevállalható lenne (60x30x36, 5mm), akkor a GA akvárium árából meglenne az üveg és a Tropica talaj. Ami azért elég jelentős spórolás.
Tökéletesen értem, hogy a prémium minőségnek ára van, egy nagyon ismert világmárkának dolgozom, ami kimondottan nem olcsó. Viszont ahhoz képest, hogy 3 hónapja kezdtem, már elég sokat sikerült elköltenem.
A mostani tervem az, hogy összehozom az "álomszettet" és elkezdek még egy akváriumot. Pl. itt már saját állvány terveztünk és az már készül is. De azért tök jó lenne úgy megoldani mindezt, hogy reális szinten maradjon a költés. :)
Hát, nem toom, mit néztél, de az alábbi linken 19.980,- 6mm-es üvegből.
G.A.
Remélem, nem törli ki a fórummotor a linket. :ROFLMAO:
A 19k és a 19,980 között egy ezres a különbség. Egy ezresért max. egy marék Tropica talajt kapsz. :cool:
No, én be is fejeztem az okoskodást. ;)
 
Hát, nem toom, mit néztél, de az alábbi linken 19.980,- 6mm-es üvegből.
G.
Remélem, nem törli ki a fórummotor a linket. :ROFLMAO:
A 19k és a 19,980 között egy ezres a különbség. Egy ezresért max. egy marék Tropica talajt kapsz. :cool:
No, én be is fejeztem az okoskodást. ;)
De ez sima üveg. Én OptiWhite üveget írtam. :)
 
Az akváriumok között meg hogy opti vagy nem opti!

Nézd meg a rostlinna-akvaria oldalát. Elvileg ugyanaz, vannak review-k.
Nézem, köszönöm! :)
Az ő hazai leányválalatuktól venném, igen. A translatelt reviewk szerint senki sem elégedetlen.
Akkor már csak egy-két véleményt kell kivárnom, hogy ki-mit gondol az 5mm-ről. :)

Köszi! :)
 
Utoljára módosított:
GA akvárium árából meglenne az üveg és a Tropica talaj. Ami azért elég jelentős spórolás.
A mostani tervem az, hogy összehozom az "álomszettet" és elkezdek még egy akváriumot.
Mindenki azon spórol, amin tud. 😁Azt azért sose felejtsd el, hogy az üveg fog legtovább megmaradni. Ha spórolni akarsz, akkor inkább az opti white üveget hanyagold, ne a 6mm vastagságot. Nincs annál nagyobb bosszúság, amikor elreped a frontüveg és rövid fórumtagságom alatt már láttam átlósan elhasadt akvát itt, start után egy kis idővel. Nem szép látvány. Ugye @Coller ?
 
Mindenki azon spórol, amin tud. 😁Azt azért sose felejtsd el, hogy az üveg fog legtovább megmaradni. Ha spórolni akarsz, akkor inkább az opti white üveget hanyagold, ne a 6mm vastagságot. Nincs annál nagyobb bosszúság, amikor elreped a frontüveg és rövid fórumtagságom alatt már láttam átlósan elhasadt akvát itt, start után egy kis idővel. Nem szép látvány. Ugye @Coller ?
Nem, en olyan mertekben szerelmesedtem bele az Opti latvanyaba, hogy mindenkeppen azt szeretnek. Akkor inkabb varok tobbet, hogy egyben legyen a szett. :)

Az a repedes nagyon durva. Ez 5mm volt? Vagy 6mm csak nem volt jo minoseg? Kiderult mi volt a gond vele?
 
Nem
Nem, en olyan mertekben szerelmesedtem bele az Opti latvanyaba, hogy mindenkeppen azt szeretnek. Akkor inkabb varok tobbet, hogy egyben legyen a szett. :)

Az a repedes nagyon durva. Ez 5mm volt? Vagy 6mm csak nem volt jo minoseg? Kiderult mi volt a gond vele?
Igaziból nem derült ki. Ment vagy másfél évet minden gond nélkül, újratelepítés után megadta magát. De vékony volt az üveg, mikor az opti 60p-t mellé tettem, baromi látványos volt a különbség. Meg nem mondom, hány mm, rég kivágtam a francba. De mikor így egymagában láttam, nem volt szembetűnő hogy vékony, csak a másik mellett, amibe végül átkerült a scape. Nem tudom miért pont ott és akkor adta meg magát, de valószínűleg olyan láthatatlan feszültség lehetett benne, vagy a pakolászáskor lett vele valami, amit ez a vékony üveg nem bírt el.
 
Nem

Igaziból nem derült ki. Ment vagy másfél évet minden gond nélkül, újratelepítés után megadta magát. De vékony volt az üveg, mikor az opti 60p-t mellé tettem, baromi látványos volt a különbség. Meg nem mondom, hány mm, rég kivágtam a francba. De mikor így egymagában láttam, nem volt szembetűnő hogy vékony, csak a másik mellett, amibe végül átkerült a scape. Nem tudom miért pont ott és akkor adta meg magát, de valószínűleg olyan láthatatlan feszültség lehetett benne, vagy a pakolászáskor lett vele valami, amit ez a vékony üveg nem bírt el.
Lehet, hogy akkor biztosra kellene mennem a GA 6mm-el?
 
Lehet, hogy akkor biztosra kellene mennem a GA 6mm-el?
Én csak annyit mondok: spórolj bármin, vegyél használtan bármit, de az üveg legyen szép és erős. Most az én "katasztrófámtól" eltekintve (ami miatt amúgy kapásból kellett venni egy új ágymatracot, 50ezerért, az üveget csakis @star67 Csillának köszönhetem, hogy megúsztam, mert ő segített ki így SOS-ben), van egy másik akváriumom, még gyerekkoromból maradt, csupa karc, de beüzemeltem, mert hát, kéznél volt, és hajtott a lelkesedés - így most van egy tök szép akváriumom, eszembe nem jutna szétszedni, de kábé minden nap bánom, hogy a frontüveg olyan, amilyen, mert spúr voltam (miközben nem is merem kiszámolni, mennyi pénz ment bele a hobbiba "csak úgy").
Szóval, egy szó, mint száz: menj biztosra, és legyen szép az az üveg!
 
Lehet, hogy akkor biztosra kellene mennem a GA 6mm-el?
Szerintem ebbe a topikba háromféle okból írnak az emberek:
1. amikor van egy veszélyes méretezése, de ő simán bevállalná, csak előbb rákérdez (biztos ami biztos) -> ebben az esetben szólnak a fórumtársak, hogy véletlenül se!
2. amikor teljesen biztonságos a méretezése, de biztosra akar menni -> ilyenkor megerősítenek a fórumtársak
és van a 3. lehetőség, amikor nem teljesen egyértelmű a válasz. Lehet, hogy 98%-os biztonságú a méretezés, de az a 2% már pont elég arra, hogy mindenki bölcsen hallgasson -> ebben az esetben legfeljebb ilyen válaszok érkezhetnek, mint fentebb Colleré, azaz hogy menj inkább biztosra. Én is EZT mondtam, mikor valaki hasonló kérdést boncolgatott mint a tiéd ;)
 
Persze, simán. A 120x50x50 is abból készül. A 45-ös magasság miatt én a 8-as üveget is megkockáztatnám, de ha neked nem gond a 10-es, az biztosabb.
Köszi a megerősítést. Már a 100x40x40 est is abból csináltattam. Szeretek biztosra menni. Most egy kicsit nagyobb mélységben plusz egy kis magasság növelésben gondolkodom. Szélesebb amúgy sem fér be.
 
Sziasztok!

Alsó ki- és befolyóval (megfúrt alsó üveg) próbálkozott már valaki?
Tapasztalatok érdekelnének.

Köszönöm,
István
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére