• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

Na most Ők priviben éppen azt mondták, hogy nem volt 2 mm a kihajlása a próbafeltöltéskor. Itt meg 1,5 mm szerepel oldalanként(!), amit értelmezhetek úgy is, hogy összesen 3 mm. Nálam 2 mm a lélektani határ
Basszus, hát akkor merevítsd :) Ha ez 2 mm a határ - amit már 70% feltöltésnél elért - akkor nincs is kérdés.
Az előbbi keresés során láttam Szabolcstól olyan bejegyzéseket is, ahol 6 mm üveg volt meg 6-10 mm hasasodás (nem emlékszem az üveg méretre). De ha nem ez a kérdés, hogy bírja-e, hanem hogy fog-e tovább hasasodni akár 1 mm-t ha feltöltöd, akkor hát.... szerintem te is tudod a választ :) Szerintem 3-4 mm hasasodás se a világ vége, sőt. De hát különbözőek vagyunk.
 
Basszus, hát akkor merevítsd :) Ha ez 2 mm a határ - amit már 70% feltöltésnél elért - akkor nincs is kérdés.
Az előbbi keresés során láttam Szabolcstól olyan bejegyzéseket is, ahol 6 mm üveg volt meg 6-10 mm hasasodás (nem emlékszem az üveg méretre). De ha nem ez a kérdés, hogy bírja-e, hanem hogy fog-e tovább hasasodni akár 1 mm-t ha feltöltöd, akkor hát.... szerintem te is tudod a választ :) Szerintem 3-4 mm hasasodás se a világ vége, sőt. De hát különbözőek vagyunk.

Ezen hangosan felnevettem :D Mondjuk úgy, hogy képes vagyok befogadni új tapasztalatokat, és tágítani a mozgásteremet.
 
Ezen hangosan felnevettem :D Mondjuk úgy, hogy képes vagyok befogadni új tapasztalatokat, és tágítani a mozgásteremet.
Nekem 130x50x50-es az akva, merevítés nélkül.
12-es üvegből, középen 4 mm-t hasasodik, de szinte színig van töltve.
120x50x50-est 10-esből én merevítenék, ha csak minimálisat is.
 
Gyors kérdés: 80 lityis akvát (60széles x 35magas x 40 mély) 6mm-es üvegből csináltathatom, vagy necces?
Szerintem elvinné simán mert nem magas annyira...
 
Konkrét akvám: 62,5 x 40 x 40 cm / 6 mm üveg. 2 mm kihajlás.
Nem tudom, mennyire helyes az alkalmasságot a kihajlással jellemezni?
A gyenge pontot nem az üveg közepén látom, ahol a kihajlást mérjük, nem ott lehet probléma, hanem a ragasztásnál. Minél vastagabb az üveg, annál nagyobb a ragasztási felület. Ez persze szín tiszta okoskodás, mert ragasztott akváriumot sosem csináltam. Azért meghallgatnék olyanoktól esettanulmányt, akinél "eresztett" az akvárium. Hol, melyik ponton volt a hiba?
Ezzel persze nem válaszoltam az eredeti kérdésre, csupán egy gondolatébresztő hozzászólás volt.
 
Most én is küzdök a 140x60x50(magas)-es (10-es üveg) akva gyártójával, mert nem csak középre, hanem a szélekre is tett üveg merevítőt, ami miatt nem tudom betenni a lilly-t. :(
Bár előre megbeszéltük, hogy olyat szeretnék amiben nincs, mégis lett..

Nagy dilemma, hogy leszedhető-e, bírja-e a ragasztás ? (az üveg biztos, a középső merevítő nem engedi hasasodni), de talán nem is az a szűk keresztmetszet.
Igaza van @viktorlantos nak, itthon nincsenek erre ráállva a (szak)emberek sajnos.
 
Most én is küzdök a 140x60x50(magas)-es (10-es üveg) akva gyártójával, mert nem csak középre, hanem a szélekre is tett üveg merevítőt, ami miatt nem tudom betenni a lilly-t. :(
Bár előre megbeszéltük, hogy olyat szeretnék amiben nincs, mégis lett..

Nagy dilemma, hogy leszedhető-e, bírja-e a ragasztás ? (az üveg biztos, a középső merevítő nem engedi hasasodni), de talán nem is az a szűk keresztmetszet.
Igaza van @viktorlantos nak, itthon nincsenek erre ráállva a (szak)emberek sajnos.

Nem ezt kérted, csinálja újra...
 
Sziasztok!
Visszaolvasva pár oldalt azt hiszem választ kaptam a kérdésemre, de a biztonság kedvéért mégis felteszem. Ha egy 80*40*40 akváriumot szeretnék merevítés nélkül csináltatni, aminek a front és oldal üvegei optiwhite-ból készülnének akkor ahhoz elég a 8 mm-es üvegvastagság igaz?
 
Sziasztok!
Új vagyok még a fórumon, így néhány szót rólam röviden. 42 éves vagyok és gyerekkorom óta akvarisztikázom. A növényes vonal kb. másfél éve szippantott be, azóta vagyok a rabja. Az első scape természetesen nem olyan lett amilyet szerettem volna, bár sokaknak ez is nagyon tesztszik. (képet még nem tudok küldeni, de hamarosan igyekszem) Az akvárium mérete kb. 360 liter 120 * 60 *50 cm (hossz, magasság, szélesség) Üvegvastagság 1cm. Szóval nagyon közeleg egy teljes átalakítás szárazon már hetek óta próbálgatom az új elrendezést. Viszont az akváriumban középen van egy 20 cm-es kereszt merevítés, ami sem esztétikailag sem pedig a bent végzett munkákhoz nem passzol. Kérdésem ha a restart előtt kivetetném ezt a merevítést nagy hasasodás lenne, vagy itt már rezeg a léc nagyon és legalább hosszanti merevítést kellene belerakatnom a két hosszanti oldalra? Nagyon köszönöm a segítségeket javaslatokat. Üdv, S. Tomi :)
 
Íme az akvárium és egy mostani kép, (bocs ez most telós) a hamarosan közelgő bontás előtti állapot. Kérdésem hogy a 60 cm-es magasságnál a középen lévő csúnya keresztmerevítő nélkül működhetne az akvárium, köszönöm! View attachment 69598
Szép!
Tehát 60 cm a magasság...
Ez esetben én hosszanti merevítőt betennék, ha keresztet kiveszed.
Nekem 130x50x50, merevítés nélkül...de csak 50 magas, és 12-es üveg.
Hosszanti merevítés esetében azt majd úgy kellene beragasztani, hogy fotózásnák ne zavarjon, de a vízszint is még jól passzoljon...
Üdv itt egyébként!!
@Pecás, Szabolcs, neked mi a véleményed?
 
Szép!
Tehát 60 cm a magasság...
Ez esetben én hosszanti merevítőt betennék, ha keresztet kiveszed.
Nekem 130x50x50, merevítés nélkül...de csak 50 magas, és 12-es üveg.
Hosszanti merevítés esetében azt majd úgy kellene beragasztani, hogy fotózásnák ne zavarjon, de a vízszint is még jól passzoljon...
Üdv itt egyébként!!
@Pecás, Szabolcs, neked mi a véleményed?
Nagyon köszi a választ! A széptől azért messze van ez nagyon, na de majd az új! ;) Háttér is kuka lesz, mert abszolút nem való egy szép növényesbe szerintem. Esetleg pontos ötlet, hogy a hosszanti merevítők milyen szélesnek legyenek? A vízszint el kell, hogy lepje pont vagy inkább felette legyen? Csak hogy az üvegesnek tudjam mondani. Köszönöm előre is!
 
Íme az akvárium és egy mostani kép, (bocs ez most telós) a hamarosan közelgő bontás előtti állapot. Kérdésem hogy a 60 cm-es magasságnál a középen lévő csúnya keresztmerevítő nélkül működhetne az akvárium, köszönöm! View attachment 69598
Pedig nekem is nagyon tetszik. Jó ránézni.(y)
Szerintem add el! Sokkal egyszerűbb. Majd csináltass egy ugyanekkorát 50cm magassággal, és akkor nem kell merevítés 12-es üvegnél, de talán 10-esnél sem. Ez enyém 120*45*45, 10-es üvegből merevítés nélüln. Csak e magasság és a hossz számít. Valószínű az 50-es magasságot még elbírja a 10-es.
Milyen lámpád van? 60-as magasságnál gyönyörű a stau és a parvula is.
 
Nagyon köszi a választ! A széptől azért messze van ez nagyon, na de majd az új! ;) Háttér is kuka lesz, mert abszolút nem való egy szép növényesbe szerintem. Esetleg pontos ötlet, hogy a hosszanti merevítők milyen szélesnek legyenek? A vízszint el kell, hogy lepje pont vagy inkább felette legyen? Csak hogy az üvegesnek tudjam mondani. Köszönöm előre is!
Amit Imre mond, az sem rossz ötlet...ha megteheted, jobban járnál egy újjal, amit kényed-kedved szerint alakíttatsz..,
De ha marad, szerintem elég lehet 5 cm széles, ami 100 cm hosszú, de nem vagyok akváriumkészítő. Szabolcs hátha jelentkezik...neki nagy tapasztalata van.
Szerintem vízszint felett legyen.
Akkor a scapet majd úgy alakítod, ahhoz a vízszinthez.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére