• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

Üdvözletem, érdeklődni szeretnék, hogy tudna-e valaki Budapest környékén megbízható akvárium építőket ajánlani? vagy átirányítani az erre való topikba :)
 
Nagyon jó lenne, de 12mm vastag, merevítéses 160*60*60 cm-es optiwhite akváriumra nettó 220-től 340 ezerig kaptam eddig ajánlatokat, ugyanez a greenaquanál 690 ezer ft (15mm merevítés nélkül)

Az ajánlatok közül legalább 2-nek biztosan van tapasztalata ezzel az üveggel, de árat és nevet nem mondanék (nem lenne fair az ajánlattevőkkel szemben)

Maga az üveg biztosan nem több 200 ezernél (12mm), 490 ezer Ft-os munkadíj kifizetéséhez még aludnom kellene párat :)
 
Nagyon jó lenne, de 12mm vastag, merevítéses 160*60*60 cm-es optiwhite akváriumra nettó 220-től 340 ezerig kaptam eddig ajánlatokat, ugyanez a greenaquanál 690 ezer ft (15mm merevítés nélkül)

Az ajánlatok közül legalább 2-nek biztosan van tapasztalata ezzel az üveggel, de árat és nevet nem mondanék (nem lenne fair az ajánlattevőkkel szemben)

Maga az üveg biztosan nem több 200 ezernél (12mm), 490 ezer Ft-os munkadíj kifizetéséhez még aludnom kellene párat :)

Érthető...:)
 
160*60*60 cm-es optiwhite akváriumra nettó 220-től 340 ezerig kaptam eddig ajánlatokat, ugyanez a greenaquanál 690 ezer ft
Ekkora méretnél - és árkülönbségeknél - esetleg megfontolandó lehet az is, hogy ne a teljes akvárium készüljön opti üvegből, hanem mondjuk csak a frontüveg. Persze ezt neked kell tudnod, elhelyezés/berendezés/bánásmód tekintetésben. Utolsó tényezőt azért írtam, mert az opti üveg könnyebben karcolódik..
 
Ekkora méretnél - és árkülönbségeknél - esetleg megfontolandó lehet az is, hogy ne a teljes akvárium készüljön opti üvegből, hanem mondjuk csak a frontüveg. Persze ezt neked kell tudnod, elhelyezés/berendezés/bánásmód tekintetésben. Utolsó tényezőt azért írtam, mert az opti üveg könnyebben karcolódik..

Köszönöm a tanácsot, ez megfontolandó. Nem növényes akváriumom lesz, hátulra pedig matt vagy fekete fólia kerül majd, így legrosszabb esetben is eleje és két oldala kell csak :)

A kérdésem továbbra is fenn áll, ha van valaki, aki Budapest környékén készítetett 600 literes méretben optiwhite (vagy normáls üveges) akváriumot, és legalább 3-5 éve rendben üzemel, az segítsen ki, ha tud :)
 
Nagyon jó lenne, de 12mm vastag, merevítéses 160*60*60 cm-es optiwhite akváriumra nettó 220-től 340 ezerig kaptam eddig ajánlatokat, ugyanez a greenaquanál 690 ezer ft (15mm merevítés nélkül)

Az ajánlatok közül legalább 2-nek biztosan van tapasztalata ezzel az üveggel, de árat és nevet nem mondanék (nem lenne fair az ajánlattevőkkel szemben)

Maga az üveg biztosan nem több 200 ezernél (12mm), 490 ezer Ft-os munkadíj kifizetéséhez még aludnom kellene párat :)
Nem védem a GA-t, de azért az árért 15 mm üveget kapsz, merevítés nélkül...nem 12 mm-t, merevítéssel.
Ettől még persze drága, de 12-15 mm között azért van árkülönbség szerintem, nem is kevés.
Meg persze az ár függ az üveg és az elvégzett munka minőségétől is....ragasztás, illesztés, tartósság stb.
Csináltattam már olcsón nagy terráriumot (majd milyen jól járok...), aztán a mester összebarmolta úgy az üveget, hogy nem győztem pucolni 1 hétig....
A másikban meg 2 nap után levált és összetört a hátterezés...
Szóval néha van oka a magasabb árnak....de ez persze nem szentírás.
Egyébként a csak frontüveg optiból jó ötlet. Hallottam már ilyen megoldást. Jó költségcsökkentő.
 
Küldtem egy privit, nevet. Deee, ha kaptál 220k-s ajánlatot, akkor mire vársz még, annál olcsóbban már csak a bontott üveget mérik szerintem ;)

Csak "nevekre", mert ugye nem ismerem egyik illetőt se személyesen, és kérdés, hogy tényleg jól végzi-e a dolgát. Ideális eset az lenne, ha valaki pont a legkedvezőbb ajánlatot tevő szakembert ajánlaná :)

#meleagris igen, ezt írtam én is, nyilván van felára a merevítés nélküli "szebb" kialakításnak, de nem hajt a tatár, inkább kétszer kérdezek, olvasok mintsem +200-300k fizessek amire nincs szükségem, vagy nem éri meg.

600-800k a keret, ha csak 150 marad, abból nem jön ki technika :p
 
Nagyon jó lenne, de 12mm vastag, merevítéses 160*60*60 cm-es optiwhite akváriumra nettó 220-től 340 ezerig kaptam eddig ajánlatokat, ugyanez a greenaquanál 690 ezer ft (15mm merevítés nélkül)

Az ajánlatok közül legalább 2-nek biztosan van tapasztalata ezzel az üveggel, de árat és nevet nem mondanék (nem lenne fair az ajánlattevőkkel szemben)

Maga az üveg biztosan nem több 200 ezernél (12mm), 490 ezer Ft-os munkadíj kifizetéséhez még aludnom kellene párat :)
Ha jól emlékszem akkor a galériában működő nagy 180x60x60-as esetén egyszer írták, hogy ilyen vastag üvegből nálunk , Magyarországon nem tartanak készleten, ezért azt kintről kellett megrendelni, ezért lehet a magas ár.
 
Azért a GA-ban kapható merevítés nélküli akváriumok tényleg a csúcsot jelentik megjelenésben. Azok után a merevített opti azért nem ugyon az...

De azt is elfogadom, hogy sokan nem tudnak kifizetni 3-500e forintot egy üvegért.

Én is kompromisszumot kötöttem, de majd egyszer.... :)
 
Csak "nevekre", mert ugye nem ismerem egyik illetőt se személyesen, és kérdés, hogy tényleg jól végzi-e a dolgát. Ideális eset az lenne, ha valaki pont a legkedvezőbb ajánlatot tevő szakembert ajánlaná :)

#meleagris igen, ezt írtam én is, nyilván van felára a merevítés nélküli "szebb" kialakításnak, de nem hajt a tatár, inkább kétszer kérdezek, olvasok mintsem +200-300k fizessek amire nincs szükségem, vagy nem éri meg.

600-800k a keret, ha csak 150 marad, abból nem jön ki technika :p
En arra utaltam, hogy a felar, az nem "csak" a szebb kialakitas, hanem az, hogy nincs benne merevites, es 15 mm-es üveg. Az összehasonlitasod akkor lenne relevans, ha az altalad irt arajanlat is merevites nelküli, 15 mm-es üvegre vonatkozna, de ugye nem arra vonatkozik, hanem 12-es üvegre, merevitessel, vagy en ertek felre valamit?
Nehogy kötekedesnek vedd, teljesen igazad van, van egy kereted, abba kell befernie a dolgoknak, igy pedig sok a 690 000, megertem.
Ha annyit segithetek, en regebben egy üvegessel a 15. kerületben csinaltattam terrariumot, egy masikat pedig Kistarcsan ismertem, sajnos a nevekre nbem emlekszem, probalkozz valahogy rakeresni igy, hatha talalsz valamit.
Csak összejön ez a böszme medence.:)
Egyebkent szep darab lenne, mik a terveid? Klasszikus növenyes, versenyakva, vagy holland?
 
En arra utaltam, hogy a felar, az nem "csak" a szebb kialakitas, hanem az, hogy nincs benne merevites, es 15 mm-es üveg. Az összehasonlitasod akkor lenne relevans, ha az altalad irt arajanlat is merevites nelküli, 15 mm-es üvegre vonatkozna, de ugye nem arra vonatkozik, hanem 12-es üvegre, merevitessel, vagy en ertek felre valamit?
Nehogy kötekedesnek vedd, teljesen igazad van, van egy kereted, abba kell befernie a dolgoknak, igy pedig sok a 690 000, megertem.
Ha annyit segithetek, en regebben egy üvegessel a 15. kerületben csinaltattam terrariumot, egy masikat pedig Kistarcsan ismertem, sajnos a nevekre nbem emlekszem, probalkozz valahogy rakeresni igy, hatha talalsz valamit.
Csak összejön ez a böszme medence.:)
Egyebkent szep darab lenne, mik a terveid? Klasszikus növenyes, versenyakva, vagy holland?

Már a kistarcsa, xv. ker is segítség, de nem lesz az akvakertészhez méltó növényes akvárium belőle. Inkább csak egy "nagyon" igényes low-tech a cél, halakkal, de nem feltétlen biotóp módon (lehet csak vitorlás / neon lesz, még nem tudom) :)
 
Már a kistarcsa, xv. ker is segítség, de nem lesz az akvakertészhez méltó növényes akvárium belőle. Inkább csak egy "nagyon" igényes low-tech a cél, halakkal, de nem feltétlen biotóp módon (lehet csak vitorlás / neon lesz, még nem tudom) :)

Erre viszont tényleg picit feleslegesnek érzem az Optit.

Opti alapvetően akkor kell, ha a legtisztább látványt szeretnéd elérni. Egy rakat zsetont elköltenél az üvegre, de pl szűrőre nem fogsz mert minek egy igényes low techbe. Seachem Purigen meg nem kell mert annyira nem akarsz patika tiszta akváriumot.
Szóval a sima üveg sem ördögtől való, ahogy nézem nálad ez pont tökéletes lenne.

Itthon nagy üveget csak merevítéssel fognak csinálni biztonságosan. Erre van ráállva az ipar. Ha ettől elrugaszkodnál, csak simán az lesz a válasz, hogy ha szétesik az a te problémád.

Itt a költség, rendelkezésre álló zsé és a cél érdekében én egy merevített normál üveget csináltatnék. De lehet érdemes lenne egy teljes kalkulációt is készítened, mert az akvárium költsége csak egy része a teljes költségvetésnek. Elég sok más cumóra kell még költeni.
 
Szavazásra bocsájtom a kérdést, mert nem jutok dűlőre.

Akva 120*50*50 cm, 10 mm normál üveg, élcsiszolt.

Feltöltési próba eredménye: 35 cm-re feltöltve (70%), középen 2 mm-rel szélesebb, mint a széleken.

Merevítsem, vagy ne? Köszi!
 
Dehogy emlékszem! Keresés a topikon belül a hasasodás szóra... mivel alá szerettem volna támasztani a véleményem, miszerint: simán jó lesz merevítés nélkül.
Pecás szerintem amúgy simán megcsinálná 8-as üvegből is ezt a méretet.
Még vélemény? Tessék:
https://akvakertesz.hu/threads/akvariumok-meretezese-merevites-nelkuel.3317/page-11#post-327630
:D

@Pecás-nak írtam FB-n pár napja, nem válaszolt még, hátha idetalál, és Ő lesz a "kisördög" a vállalom ;) Az "angyal" már megmondta, hogy egyértelműen merevítsem. Van egy 62,5*40*40/6 mm akvám, 2,5 mm-t hajlik ki, eleinte zavart, de 3 évig volt feltöltve, és semmi sem történt vele. Ez meg egy 10 mm-es üveg. Csak ha az eldurran, az 3 vödör víz. Ha ez eldurran... :)
 
Dehogy emlékszem! Keresés a topikon belül a hasasodás szóra... mivel alá szerettem volna támasztani a véleményem, miszerint: simán jó lesz merevítés nélkül.
Pecás szerintem amúgy simán megcsinálná 8-as üvegből is ezt a méretet.
Még vélemény? Tessék:
https://akvakertesz.hu/threads/akvariumok-meretezese-merevites-nelkuel.3317/page-11#post-327630
:D

Na most Ők priviben éppen azt mondták, hogy nem volt 2 mm a kihajlása a próbafeltöltéskor. Itt meg 1,5 mm szerepel oldalanként(!), amit értelmezhetek úgy is, hogy összesen 3 mm. Nálam 2 mm a lélektani határ :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére