• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

beriv

Kertész tanonc
Sziasztok

Azért nyitom ezt a témát mert sehol nem találtam eddig iránymutatást, merevítés nélküli növényes akváriumok méretezésére, általános méretezést már találtam nagyjából tisztában is vagyok vele.
Hogy van az, hogy egy 90*45*45 medence 10-es üvegből van opti whiteból, míg egy sima normánál pl 100*40*40 raknak merevítőt .
A kérdés 100*40*40 medencét opti whiteból merevítés nélkül meg lehet építeni tartósra?
 
Persze! Nekem egy 110x45x50-es van sima üvegből!
Ha 10 milis üvegből csinálod atom biztos lesz és hasasodni sem fog annyira!
Viszont jól gondold meg a méretét mert világítást többnyire az elfogadott szabvány méretekben kapsz!
60-90-120cm. 100 cm-hez neked kell valamit csinálni.
 
Persze! Nekem egy 110x45x50-es van sima üvegből!
Ha 10 milis üvegből csinálod atom biztos lesz és hasasodni sem fog annyira!
Viszont jól gondold meg a méretét mert világítást többnyire az elfogadott szabvány méretekben kapsz!
60-90-120cm. 100 cm-hez neked kell valamit csinálni.

Világítás meg van rendelve a világ másik végéről, azzal nem lesz gond, bútor szabja meg a méretét :S.
A tied 10-esből van?
 
Világítás meg van rendelve a világ másik végéről, azzal nem lesz gond, bútor szabja meg a méretét :S.
A tied 10-esből van?
Igen, 10-es átlátszóval ragasztva. Jól gondold meg hol csináltatod nem mindegy!
 
Aktuális a téma nálam is, most tervezek nagyobbra váltani, csak sajnálom a bútort, mert így azt is újat kell csináljak.
 
Szintén zenész. :) Két méretben gondolkodok, 100x40x40 vagy 100x45x45. Merevítés nélkül elég lenne a 8-as vagy inkább 10-es üveggel operáljak?
 
Szintén zenész. :) Két méretben gondolkodok, 100x40x40 vagy 100x45x45. Merevítés nélkül elég lenne a 8-as vagy inkább 10-es üveggel operáljak?

Elég lenne de hasasodni fog egy kicsit!
A biztonság megéri a felárat ami szerintem elenyésző!
Legyen tízes és tuti elkerülöd a cunamit a nappaliban! :)
 
ez a kérdéskör engem is érdekelne... 100x~40x50 medence lenne, nem opti, hanem sima üvegből, átlátszó ragasztással. és igazság szerint nem fűlik a fogam a merevítéshez, de persze ha kell, akkor kell:)
8as üvegből tervezem.

elvileg az üvegesek a német DIN 32622-es szabványt követik ezügyben - ami viszont ekkora medencéhez simán rámondja a 8as üveget merevítés nélkül.
http://www.firstfish.de/cms/front_content.php?idcat=35

a GA-ban mintha nem lennének merevítve a nagyobb medencék sem - vagy csak rosszul emlékszem?
 
A német szabvány jó, de a magyar üvegesek neked sosem fogják úgy megragasztani, hogy kibírja. Tapasztalat.
Ettől függetlenül a szabvány elég kérdőjeles. A bolti akink ami 4-4mm-et hasasodik mert 8-as üvegből van, háááát ha nem német ragasztás lenne már rég leszakadt volna az oldala.

Nem véletlen, hogy az ADA is feljebb tolta az üvegvastagságokat 1-2 éve az akváriumainál.
 
és milyen hosszúak/magasak?

itt a linkelt oldalon van egy másik táblázat is, ami szerint az az adott német cég dolgozik, akiknél megtaláltam. ők is tizest írnak már a 100x50es frontüvegnél, de 45ös magassághoz még 8ast.
 
Szerintem ezen kár gondolkozni! A 10-es és a 8-as üveg között elhanyagolható az árkülönbözet!
Fő a biztonság!
 
nem az árkülönbség aggaszt, hanem a torzítás, ezzel a betekintési szög. a merevítő meg zavar. emiatt kérdezősködöm:)
 
nem az árkülönbség aggaszt, hanem a torzítás, ezzel a betekintési szög. a merevítő meg zavar. emiatt kérdezősködöm:)

Egy jó 10-es üveg nem torzít. Ha a torzítás fontos érdemes Opti vonal felé kirándulni, mert azok az üvegek egy kicsit kevesebbet torzítanak.... de azért torzítanak ők is ha éles szögből nézed
 
Kicsit átgondoltam az aki méreteit és 100*40*40-ről 100*45*45-re bővítem a tervet 10es üvegből, könnyebb lesz mélységet varázsolni.
Másik kérdés ami felmerült bennem, milyen ragasztó kell, hogy kifogástalan minőség legyen?
Soudal silirub aq néztem ki, ez megfelelne erre a célra vagy van ami ettől jobb és erősebb?
 
Kicsit átgondoltam az aki méreteit és 100*40*40-ről 100*45*45-re bővítem a tervet 10es üvegből, könnyebb lesz mélységet varázsolni.
Másik kérdés ami felmerült bennem, milyen ragasztó kell, hogy kifogástalan minőség legyen?
Soudal silirub aq néztem ki, ez megfelelne erre a célra vagy van ami ettől jobb és erősebb?

Te fogod csinálni? Én egy ekkora akváriumot már profira bíznék! (ha az vagy nem szóltam:))
 
Te fogod csinálni? Én egy ekkora akváriumot már profira bíznék! (ha az vagy nem szóltam:))
Annyira profinak azért nem érzem magam, lehet sikerülne, de egy ilyennel nem akarok kísérletezni.
Itt a környékben megkérdeztem pár akvárium készítőt és eddig mindegyik más ragasztót mondott, egyik FBS-t az kilőve, másik meg Soudal Aquasilicone amiről semmit nem találtam,
helyette a silirub aq-t, ezért is kérdezősködök mi lehet a tuti.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére