• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

Én ragasztottam körbe egy 3 cm-es fekete csíkot, hogy eltakarjam. Így szemből egyáltalán nem zavaró, főleg ha a víz nem éri el. (Ha eléri, akkor szemből nézve is látszik sajnos a hátsó.)
Ez a bajom nekem is, hogy valószínűleg eléri majd a víz, mert a lilym nem lóg túl mélyre :(
 
Szia Pepe!
Az akváriumom Ga-ban készült tavaly szeptemberben, 100x40x50cm, 10mm-es sima üvegből. Merevítés nélkül. Azóta is tökéletesen üzemel.:)
Köszi, az majdnem akkora mint az enyém, úh. kiszedem, ha nem tetszik feltöltés után (persze leeresztem előtte :D). Amúgy mérted a hasasodását?
 
A kedvedért most mértem meg 2-3mm max "pocakosodás" van teljes keresztmetszetben. Oldalanként 1-1,5 mm.
Köszi, @rollreich korábban linkelt számítását elvégezve 2,22 mm lehet a kihajlás, szóval azért az nem sok. Amúgy ez a középen mért összes kihajlást jelenti, tehát ennyivel lesz szélesebb középen az akvárium, vagy oldalanként értendő?
 
De azért nem árt ám pontosítani, a Greenaquaban nem csinálnak akváriumot, ők is úgy csináltatják valami üveges céggel :)
 
Sziasztok. Végig olvastam a fórumot, több kérdés is felmerült bennem. Szeretnék a közel jövőben egy 120cm hosszú x 50cm széles x 35 cm magas növényes akváriumot. A kérdéseim: elég-e a 35 cm magasság vagy célszerűbb a 40? Elég-e a 10mm-es üveg ha merevítés nélkülihez ragaszkodok? Valamint olvastam, hogy van olyan akvárium készítő aki válal " lyuk fúrását" is, ami gondolom a szűrőhöz kell (kérlek javítsatok ki ha nem így van), nah a kérdés, hogy ez jó dolog, vagy teljesen fölösleges, csak gyengíti az üveget? Köszi előre is a válaszokat.
 
Hello,adott egy 70x32x35 -ös akvarium 6-os üvegböl, hosszanti merevitessel.Fekete sziloval van ragasztva, es eléggé zavar fent a merevitesnel,szerintetek merjem kivenni a merevitest?
 
Sziasztok. Végig olvastam a fórumot, több kérdés is felmerült bennem. Szeretnék a közel jövőben egy 120cm hosszú x 50cm széles x 35 cm magas növényes akváriumot. A kérdéseim: elég-e a 35 cm magasság vagy célszerűbb a 40? Elég-e a 10mm-es üveg ha merevítés nélkülihez ragaszkodok? Valamint olvastam, hogy van olyan akvárium készítő aki válal " lyuk fúrását" is, ami gondolom a szűrőhöz kell (kérlek javítsatok ki ha nem így van), nah a kérdés, hogy ez jó dolog, vagy teljesen fölösleges, csak gyengíti az üveget? Köszi előre is a válaszokat.

Szia!

Egy 120 cm hosszú akváriumnál nagyon kevés a 35-ös magasság. Egyrészt az arányai nem szépek, másrészt nagyon korlátozottak lesznek a lehetőségeid növényválasztásnál. Persze ha "csak" gyepet szeretnél, akkor jó lehet, de bármi egyéb stam növény pillanatok alatt eléri ezt a magasságot és elfekszik a felszínem, ami nagyon árnyékol. Ehhez a mérethez már a 45 cm-es magasság az általános. Ez egy praktikus méret, mert már van lehetőséged felfelé is építkezni és még egy fénycsöves lámpa is átvilágítja.
A szűréshez nem kell megfúrni az üveget. Úgy vannak kitalálva a szűrők, hogy erre semmi szükség, valóban csak gyengítené az aváriumot.
A 10-es üveg jó lehet, a GA-ban is ilyennel készültek a hasonló méretű medencék.
 
Valamint olvastam, hogy van olyan akvárium készítő aki válal " lyuk fúrását" is, ami gondolom a szűrőhöz kell (kérlek javítsatok ki ha nem így van), nah a kérdés, hogy ez jó dolog, vagy teljesen fölösleges, csak gyengíti az üveget? Köszi előre is a válaszokat.
Csak tengeri, vagy alsópolcos szűrésnél szokták megfúrni az akváriumot, más esetben felesleges.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére