• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

scarp

Főkertész
Pedig nekem is nagyon tetszik. Jó ránézni.(y)
Szerintem add el! Sokkal egyszerűbb. Majd csináltass egy ugyanekkorát 50cm magassággal, és akkor nem kell merevítés 12-es üvegnél, de talán 10-esnél sem. Ez enyém 120*45*45, 10-es üvegből merevítés nélüln. Csak e magasság és a hossz számít. Valószínű az 50-es magasságot még elbírja a 10-es.
Milyen lámpád van? 60-as magasságnál gyönyörű a stau és a parvula is.
Köszi! :) Lámpa: 120 cm hosszú 4 soros LD4 led világítás, kb. 15800 lumen. Jelenleg kb. 13-14 cm-re van az akvárium felett. Szerintem még mehetne feljebb is. Napi 7 órát világítok, nincs vele gond tényleg szépen nő szinte minden. Persze CO, táp szűrés is megvan rendesen. Egyszer volt hónapokkal ezelőtt egy kis trehányság részemről ill. szerintem túl táp rudaztam a talajt, na akkor az ecset alga megjelent, de mostanra nagyon szépen napról napra fogy ismét. Nagyon gondolkodok ezen az eladáson... Tényleg az volna a legjobb. Viszont az 50 cm magasságot szeretném majd a 120 cm-es hosszhoz mert a lehető legmagasabb emelést tervezem mindkét oldalra, hogy frankó legyen a layout. ;)

scarp

Főkertész
Amit Imre mond, az sem rossz ötlet...ha megteheted, jobban járnál egy újjal, amit kényed-kedved szerint alakíttatsz..,
De ha marad, szerintem elég lehet 5 cm széles, ami 100 cm hosszú, de nem vagyok akváriumkészítő. Szabolcs hátha jelentkezik...neki nagy tapasztalata van.
Szerintem vízszint felett legyen.
Akkor a scapet majd úgy alakítod, ahhoz a vízszinthez.
Köszönöm! Megvárom Szabolcsot is hátha... Közben meg körbekérdezek lenne-e rá vevő aztán kiderül, hogy melyik lesz a járható út...

Guzs Imre

Főkertész
Köszi! :) Lámpa: 120 cm hosszú 4 soros LD4 led világítás, kb. 15800 lumen. Jelenleg kb. 13-14 cm-re van az akvárium felett. Szerintem még mehetne feljebb is. Napi 7 órát világítok, nincs vele gond tényleg szépen nő szinte minden. Persze CO, táp szűrés is megvan rendesen. Egyszer volt hónapokkal ezelőtt egy kis trehányság részemről ill. szerintem túl táp rudaztam a talajt, na akkor az ecset alga megjelent, de mostanra nagyon szépen napról napra fogy ismét. Nagyon gondolkodok ezen az eladáson... Tényleg az volna a legjobb. Viszont az 50 cm magasságot szeretném majd a 120 cm-es hosszhoz mert a lehető legmagasabb emelést tervezem mindkét oldalra, hogy frankó legyen a layout. ;)
Ha 10 cm-t spórolsz a magasságból, több fronton is sokat nyersz. Ugyanezzel a technikával hatékonyabb lesz a szűrésed (- 60 liter víz ) hatékonyabb lesz a világítás is, ha csak kb 40 cm vízoszlopot kell átvilágítania és nem utolsó sorban sokkal könnyebb nyúlkálni egy alacsonyabb akváriumban. Az enyém előtte 65 cm volt, hát az egy kínszenvedés, pedig 195 cm magas vagyok, szép hosszú karokkal. Én is eladtam. 170*45*65 volt a mérete. Teljesen alkalmatlan a növényezésre.

Oldal tetejére