• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

Nem az ár hanem a látvány miat szeretném minnél vékonyabb üvegből. Persze kizárólag csak biztonságosra! Ezért is dobtam fel a kérdést ide, több ember ,többféle meglátás alapon.
Nekem 10mm-es az üvegem, és szép a látvány. Ha a vékony üveg miatt túl sokat hasasodik az akvárium, és eltorzítja a képet, az viszont ronda. Vagy a bármilyen merevítés...szerintem az is ronda. Én a vastag üveg híve vagyok. És sokkal biztonságosabb. Gondolj bele, elég, ha az asszony csak egyszer meglöki porszívózás közben a medencét...
 
Nem az ár hanem a látvány miat szeretném minnél vékonyabb üvegből. Persze kizárólag csak biztonságosra! Ezért is dobtam fel a kérdést ide, több ember ,többféle meglátás alapon.
Én is maradnék a 6-os oldalaknál és 4-es válaszfalaknál...
 
Nekem 10mm-es az üvegem, és szép a látvány. Ha a vékony üveg miatt túl sokat hasasodik az akvárium, és eltorzítja a képet, az viszont ronda. Vagy a bármilyen merevítés...szerintem az is ronda. Én a vastag üveg híve vagyok. És sokkal biztonságosabb. Gondolj bele, elég, ha az asszony csak egyszer meglöki porszívózás közben a medencét...
Hasasodni szerintem nem tud (persze lehet ,hogy tévedek). Mert a GA 30x30x30 kocka is 4es és itt is ugyan ekkora rekeszeket kapok.Csak nem szeretnék három külön kockát egymás mellé tenni mert egy közös lámpa lesz felettük.
De lehet kicsit nagyobbra veszem a méreteket (a 90cm külső hossz marad) és inkább lesz 6osból.
 
Mivel a GA oldalán a 30x30x30 akvák 4-es üvegből vannak ,szerintetek így egybe építve is elég lehet a 4-es üveg? Esetleg aljának 6-os? @Pecás
Ha teljes felületében fel tud feküdni, akkor nyugodtan csináld meg 4-esből.;) (az én 5 rekeszesem is full 4-es:))
Ha az alja 6-os, akkor könnyebb ragasztani a nagyobb felület/vastagság miatt, illetve elbír minimális vágási pontatlanságot az üveges részéről ugyanezért.
(zárójelben megjegyezném, hogy van nekem 90x30x30-as egyben, egy piricka (talán 5 cm széles) keresztmerevítővel, merevítő alatt kb 10-12 cm-es, kb 2-3 cm széles "élmerevítővel" 4-esből minden közbenső átkötő fal nélkül, amiből Nálad kettő is lesz, jópár éve műxik: kutya baja)
 
sziasztok! igaz nem méretezéssel kapcsolatos de kérdésem lenne akvárium üvegről. Admin esetleg majd helyrerakja a kérdésemet. és mégegyszer elnézést. Szóval a minap az asszony a ablaküveget(müanyag nyilászáró ablakok) ugy megtakaritotta hogy elhittem neki azt a poénját hogy kitört az üveg . ivel annyira tiszta volt hogy télleg azt hittem nincs benne üveg. ekkor támadt az ötlet ha esetleg ilyen üvegből készitenék akit akkor millenne? szerintetek a nyilászáró üvege nem duplarégetben elkészitve akváriumnak milyen hatást érne el?
 
sziasztok! igaz nem méretezéssel kapcsolatos de kérdésem lenne akvárium üvegről. Admin esetleg majd helyrerakja a kérdésemet. és mégegyszer elnézést. Szóval a minap az asszony a ablaküveget(müanyag nyilászáró ablakok) ugy megtakaritotta hogy elhittem neki azt a poénját hogy kitört az üveg . ivel annyira tiszta volt hogy télleg azt hittem nincs benne üveg. ekkor támadt az ötlet ha esetleg ilyen üvegből készitenék akit akkor millenne? szerintetek a nyilászáró üvege nem duplarégetben elkészitve akváriumnak milyen hatást érne el?
Milyen vastag az ablaküveg? Mekkora akváriumot szeretnél készíteni?
 
sziasztok! igaz nem méretezéssel kapcsolatos de kérdésem lenne akvárium üvegről. Admin esetleg majd helyrerakja a kérdésemet. és mégegyszer elnézést. Szóval a minap az asszony a ablaküveget(müanyag nyilászáró ablakok) ugy megtakaritotta hogy elhittem neki azt a poénját hogy kitört az üveg . ivel annyira tiszta volt hogy télleg azt hittem nincs benne üveg. ekkor támadt az ötlet ha esetleg ilyen üvegből készitenék akit akkor millenne? szerintetek a nyilászáró üvege nem duplarégetben elkészitve akváriumnak milyen hatást érne el?

3 mm üvegből nem készítünk akváriumot :) Minimum 4 mm.
 
sziasztok! igaz nem méretezéssel kapcsolatos de kérdésem lenne akvárium üvegről. Admin esetleg majd helyrerakja a kérdésemet. és mégegyszer elnézést. Szóval a minap az asszony a ablaküveget(müanyag nyilászáró ablakok) ugy megtakaritotta hogy elhittem neki azt a poénját hogy kitört az üveg . ivel annyira tiszta volt hogy télleg azt hittem nincs benne üveg. ekkor támadt az ötlet ha esetleg ilyen üvegből készitenék akit akkor millenne? szerintetek a nyilászáró üvege nem duplarégetben elkészitve akváriumnak milyen hatást érne el?
Hülyeséget nem szeretnék írni de úgy tudom, hogy a hőszigetelt dupla üveg belső felei valamilyen réteggel bevontak és nem biztonságos ragasztani. Csak azt a felét ami most kívülre esik. Legalább is sokan így mondták nekem. Tapasztalatom ebben nincs
 
Sziasztok . Szeretnék csinálni egy szűrőakvát , aminek az alapterülete 30x45 és 60 magas . Milyen vastag üveget javasoltok hozzá?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok . Szeretnék csinálni egy szűrőakvát , aminek az alapterülete 30x45 és 60 magas . Milyen vastag üveget javasoltok hozzá?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

8 mm, mivel szűrőakva, üzemközben nem lesz tele úgysem
 
10-es



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Mivel mellette lesz, ugyanaz a víznyomás érvényesül benne. Lehet 8 mm-esből, de akkor tennék bele legalább alulra körbemerevítést (de felülre sem tilos). Kérdés, hogy a 8 mm üveg + merevítések nem kerülnek-e többe, mint a 10 mm-es üveg?! ;)
 
Mivel mellette lesz, ugyanaz a víznyomás érvényesül benne. Lehet 8 mm-esből, de akkor tennék bele legalább alulra körbemerevítést (de felülre sem tilos). Kérdés, hogy a 8 mm üveg + merevítések nem kerülnek-e többe, mint a 10 mm-es üveg?! ;)

Igaz hogy a vízoszlop ugyan olyan magas , de nincs olyan nagy felület egyik oldalt sem. Az egyik 30x60 , a másik 45x60 . Akkor is indokolt a 8-10 üveg?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Kinek van tapasztalata sarok L alakú akváriummal?
Az érdekelne ,hogy az alja az egyben van kivágva L alakra vagy az is ragasztva, toldva van két darabból?
 
Sziasztok!

Egy 120x50x55-ös merevítés nélküli akvárium opti white üvegből, 15mm-es üvegvastagsággal tervezve már nagyon perverz/otromba volna?
Fontos a biztonság (csapkodó gyerek, sürgő-forgó házi nép).

Köszi,
Attila
 
Minek 15?
Nekem a 120x50x50 10-esből van, teljesen jó. Ha van 12-es vagy 13-as opti üveg, csináltathatod abból, fő a lelki nyugalom, nem tudom hogy ebből hogy jönnek az ugrások méretben (azt tudom hogy 5-ös nem nagyon van, 4 vagy 6 az opció).
 
Kinek van tapasztalata sarok L alakú akváriummal?
Az érdekelne ,hogy az alja az egyben van kivágva L alakra vagy az is ragasztva, toldva van két darabból?
Nem javaslom az L alakú fenéküveget -még ha az üvegesed be is vállalná- mert ahogy nekem anno mesélte egy üveges, meg kell fúrni a belső saroknál és úgy vágni, de a fúrás miatt feszültség keletkezik/marad az üvegben, ami gyengíti.
(tudom, a sok tengeris meg diszkoszos fenéken fúrt akvával jön most sok mindenki...)
Nálm volt olyan akva, ami végülis L alakúnak is tekinthető, én két darabból összeragasztottam, majd jó szélesen átlapoltam a biztonság kedvéért.
Ha nem szeretnéd, hogy az erősítés a frontnál látsszon, akkor csináld 1-2 cm--el rövidebbre, az már nem sokat ront a stabilitásán;)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére