• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

Amúgy nekem volt 90*43*43 as akim aminek második tulaja voltam üveges csinálta 8mm es üvegből .. Nem volt vele gond habár az élek ahol az illesztések voltak nem voltak elcsiszolva, hogy nagyobb felületen tudjon egymásra feküdni.
 
Korábban akvaristán sokat emlegették a Den Braven Aqua-Silicone-t is ebből van színtelen és fekete is.
 
Amúgy nekem volt 90*43*43 as akim aminek második tulaja voltam üveges csinálta 8mm es üvegből .. Nem volt vele gond habár az élek ahol az illesztések voltak nem voltak elcsiszolva, hogy nagyobb felületen tudjon egymásra feküdni.
Ez az akvárium most szerintem nálam van és szerintem 10es üveg. Na majd hétvégén megint lemérem, de szinte biztos vagyok benne.
 
Ez az akvárium most szerintem nálam van és szerintem 10es üveg. Na majd hétvégén megint lemérem, de szinte biztos vagyok benne.
Azt a mindenit :) Pont a napokban gondolkodtam rajta mi lehet a régi akimmal :) kicsit hiányzik .. most sokkal kisebben kell boldogulnom 45*30*30 :) Nézegettem hátha van eladó hasonló méretben minőségben bútorral miegymás.
Nagyon szép lett , gratula:)
 
Egy kis info a szilikonokról amit én találtam...
Sokan az Olive V-01-ra esküsznek,amint látható a legstrapabiróbb is,de a már emlitett Soudai is az élmezönyben szerepel...


siliconas.jpg
 
Sajnos a google valahogy nemigazán dob ki magyarországi forgalmazót a Olive V-01-re , lehet hogy akkor ezt csak Spanyolban forgalmazzák. Soudal Silirub AQ , és Den Braven Aqua-Silicone találtam utóbbi 2250Ft . F.B.S is létezik kartusos kiszerelésben is, 1850FT-ért találtam
 
Nigro blogjában elég meggyőzően mutatja, hogy miért érdemes 10-es üvegből ragasztani akváriumot, ha nem akarunk bele merevítést
Hogy válasszunk üvege(s)t? | Nigro Blogja
Ha jól tudom, egy másik, az akvaristák által ismert nagy pesti boltban, ami webáruház is, ott a Den Braven-nel ragasztanak. 1x voltam a boltjukban, pont raktak össze egy akváriumot, forgalmazzák is ezt a ragasztót. Tudom ez most nem segítség, de egy 100x40x40-es akváriumhoz szerintem bármelyik jó lehet, Táblázat alapján nekem spec az F.B.S szimpatikus
 
Utoljára módosított moderátor által:
Nigro blogjában elég meggyőzően mutatja, hogy miért érdemes 10-es üvegből ragasztani akváriumot, ha nem akarunk bele merevítést
Hogy válasszunk üvege(s)t? | Nigro Blogja
Ha jól tudom, egy másik, az akvaristák által ismert nagy pesti boltban, ami webáruház is, ott a Den Braven-nel ragasztanak. 1x voltam a boltjukban, pont raktak össze egy akváriumot, forgalmazzák is ezt a ragasztót. Tudom ez most nem segítség, de egy 100x40x40-es akváriumhoz szerintem bármelyik jó lehet, Táblázat alapján nekem spec az F.B.S szimpatikus
100*45*45 lesz, nekem is az F.B.S tetszik erősségre, de valami oka csak van, hogy sok helyen nem azt alkalmazzák.
 
100*45*45 lesz, nekem is az F.B.S tetszik erősségre, de valami oka csak van, hogy sok helyen nem azt alkalmazzák.

Én csak annyit látok, hogy a boltokban csak a kis tubusos kiszerelést tartják, így ha nem hajlandó az eladó a kedvünkért meghozni, akkor is neten azért beszerezhető. Nekem spec a kis tubus elég volt a szűrőakváriumhoz :) (meg még a WC-t is leragasztottam vele :) ) , ha esztétikailag nézzük kicsit fehéresre köt, és ha fugázni is szeretnénk a sarkokat, akkor talán zavaró. Ilyen szempontból jó lenne tudni a többi mennyire átlátszóra köt. Bár ha jól tudom a GA galériában lévő Opti akváriumok nincsenek fugázva.
 
Olyan ragasztót használj amivel a leendő üvegesed tud dolgozni. Megtalálhatod majd a számodra leg megfelelőbb ragacsot, ha az eltér viselkedésben a mesterember által használt ragasztótól. Ha pl sokkal több buborék lesz benne, ami az esztétikát jelentősen befolyásolja, akkor én biztosan nem vállalnék felelősséget a ragasztásért. Ha meg szét kell hogy kapja mert elégedetlen vagy akkor elmegy full ráfizetés lesz a munka.....

Szóval ha megvan hogy hol csináltatod, kérdezz rá erre. Ekkora akváriumnál már elég komoly nyomás van az üvegfalon teljesen töltött állapotban. Sokkal jobban látszódnak majd ezek a dolgok. Amíg üresen áll addig ritkán látszik mennyire is jó az a ragacs.
 
100*40*40-es akváriumom van, a hosszú oldalakon van 60 cm-es hosszmerevítés középen és van egy keresztmerevítő is. Szerintetek ki lehet venni a keresztmerevítést? Nagyon csúnya és útban is van. Persze, akkor nem lesz hova tenni a tálat, de majd megtartom az üveglapot :)
20150412_132717_resized_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A családban ugyanekkora akvárium működik 6-os üvegből csak hosszmerevítéssel, kb. 7-8 éve. Ha a tiéd is 6 mm-es vagy vastagabb akkor nem hiszem, hogy gond lenne belőle.
 
Azért ezzel az "úgy is elbírja" dologgal csak óvatosan.

A lenti fotó épp a hétvégén történt. 120x45x45-ös akvárium 8-as üvegből. Nem móka miki tette össze és mégis. Frontüveg volt nincs.
10-es üvegből semmi gond nem lett volna.

10845705_1647934375425485_2588240228028064186_o.jpg
 
Azért ezzel az "úgy is elbírja" dologgal csak óvatosan.

A lenti fotó épp a hétvégén történt. 120x45x45-ös akvárium 8-as üvegből. Nem móka miki tette össze és mégis. Frontüveg volt nincs.
10-es üvegből semmi gond nem lett volna.

10845705_1647934375425485_2588240228028064186_o.jpg
Azért ez itt inkább ragasztó hiba, nem? Ha elreped az üveg, akkor szétnyílott volna, itt simán kifolyt a talaj elöl, tehát nagy lendülettel jött ki a víz.. Vagy ez már az üveg maradékának eltávolítása utáni állapot? A hosszmerevítők maradnának, csak a kereszt nem. Viktor, szerinted inkább maradjon?
 
Azért ezzel az "úgy is elbírja" dologgal csak óvatosan.

A lenti fotó épp a hétvégén történt. 120x45x45-ös akvárium 8-as üvegből. Nem móka miki tette össze és mégis. Frontüveg volt nincs.
10-es üvegből semmi gond nem lett volna.
Logikusan gondolkodva szerintem ez felső keresztmerevítővel is lerobbant volna. Gondolj csak bele, a hossz vagy keresztmerevítés csak felül van, a kihajlás, hordósodás miatt, viszont a víznyomás alul feszíti szét. Nekem volt 120x40x50-es akváriumom 8-as üvegből, ott pl volt két plusz üvegcsík az akvárium aljában, így növelve a ragasztandó felületet. Igaz az mivel üvegtetős volt, így tettek rá keresztmerevítőt is, viszont felül hosszmerevítés nem volt rajta. Az erős fény miatt, nem látom, de mintha a szétment akváriumon se lenne.
Ha jól tudom, a boltban nektek is van 8-as üvegből egy pont ugyanekkora akváriumotok mint ami szétment, vagy ez az?

Nagy nehezen megtaláltam egy régi képet, nem pont az alsó ragasztási felület növelést fotóztam, hanem a szilót, de azért látszik a két plusz üvegcsík alul
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...572433_5046e15ec30e6dd0a9db58c51fd18dc0_l.jpg
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére