• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

Elég necces a nagy térfogat miatt. Fele ilyen széles lenne, azt mondanám, hogy fáklyásmenet. (nekem is van kb 90x30x30-as 4-es oldalfallal, minimális merevítéssel, de az csak fele ilyen széles...)
Ha ezt a vágás dolgot meg akarod csinálni, akkor szét kell szedned az akvát, utána meg újra össze kell raknod... Az elég sok meló... ...a 20-as "magasság" elég gázos tud lenni (nem sok mindenre elég)...
Közelítsük meg más irányból a dolgot: hol helyeznéd el? Hány (és melyik) oldala látszana? Iker akva szóba jöhet-e? Ha igen, milyen elrendezést tudsz elképzelni? Mennyire vagy barkácsolós alkat? Milyen szűrést tudsz elképzelni bele? (épített szóba jöhet?)
...megy a bogár, de kellene még pár infó...
Az a helyzet, hogy egy kicsit előre gondolkodom, és ezért dobtam fel ezt a labdát.:)
Idén el fogunk költözni Mosonmagyaróvárra, mert ott vetünk házat. Tehát még nem tudom pontosan hol lenne a helye.
Ha már szét kell szednem, akkor már le is tudnám vágni arra a méretre ami megfelelne a terheléshez.
Az iker akvára hogy gondoltad? hogy maradna így ahogy van, és csak középen választanám el? úgy is játszana a fantázia mint ami most hírtelen eszembe jut pl. egy követ vagy egy nagyobb gyökeret 2 vágni, és így az üveg választaná el, szemből úgy látszana mint ha egy lenne, ha már iker akva lenne. Ez csak egy hírtelen gondolat. Nekem min 2 verzió megfelelne. A szűrést én szerintem külön gondolnám, és külső szűrővel.

Valójában milyen infót szeretnél?
 
Nem találtam jobb topicot a kérdésnek:
Mivel vágjátok szét az akváriumot?
mert a festőszike pengélye nem fér be rendesen a lapok közé. fesziteni sem tanácsos, mert az üveg kicsorbul.
Sajos lehet a mostani akvám erre a sorsra jut :(
Ma van a "vízpróba", de nem tetszik a látvány, ami elém tárul :( nemsokára mellékelek képet.

Itt vannak a képek:

20170221_153738.jpg 20170221_154037.jpg
20170221_153931.jpg

Ami aggaszt az a bekeretezett részen belül van :(
Az alsó üveg és az oldal (hosszú) találkozásánál lévő hossz merevítő van fényképezve.
A repedés csíkok a próba feltöltés során keletkeztek.
Holnap meglátom szivárog-e, mert az alsó ragasztási élt nem látom (ragasztó repedést), mert ugye ahhoz le kell engednem az akvát.

Ehez kapcsolódik a kérdésem, hogy ha nem szivárog, akkor hagyjam rá vagy inkább vágjam szét.

ui: jó nagyok a képek, remélem nem kapok ki érte..
 
Utoljára módosított:
nem találtam jobb topicot a kérdésnek:
Mivel vágjátok szét az akváriumot?
mert a festőszike pengélye nem fér be rendesen a lapok közé. fesziteni sem tanácsos, mert az üveg kicsorbul.
Sajos lehet a mostani akvám erre a sorsra jut :(
Ma van a "vízpróba", de nem tetszik a látvány, ami elém tárul :( nemsokára mellékelek képet.
akkor próbáld sebészeti szikével, az vékonyabb
0_d57f3768.jpg
 
Csatlakozom @Pecás kolléga véleményéhez. Nagyon munkás egy akva szétszedése és nem éri meg. Használt üveg vágása elég kétséges. Ráadásul, amilyen olcsó az alapanyag, én mindig elgondolkodom, h miért is érdemes a kétséges kimenetelű barkácsolás. A sniccer pengét se pazarolnám.
 
Csatlakozom @Pecás kolléga véleményéhez. Nagyon munkás egy akva szétszedése és nem éri meg. Használt üveg vágása elég kétséges. Ráadásul, amilyen olcsó az alapanyag, én mindig elgondolkodom, h miért is érdemes a kétséges kimenetelű barkácsolás. A sniccer pengét se pazarolnám.

éretm a gondolatod, de ez nem hsznált, most van a próba feltöltés és közben láttam meg a képen lévő és bejelölt repedéseket.
Az alapanyag nem annyira olcsó, mert ennyi 8-as üveg ~10 E :) és "csak" üvegről beszélek. bár lehet csak nekem nem olcsó :(
 
Idén el fogunk költözni Mosonmagyaróvárra, mert ott vetünk házat.
Akkor ezt a gondolatot engedd el.
Ha már ott vagytok, berendezkedtetek, látod, hogy hova, mekkora akva fér el, írj rám, van ott egy nagyon kedves barátom.
Profin készít akváriumot, amit láttam legnagyobbat eddig tőle az 2400 literes (nem elírás;)), én csináltam a szűrését.
Ne vacakolj, megadom majd a számát, megkeresed és megcsinálja amire szükséged van.:) Hidd el, jobb lesz. Úgyis mindig mindenkinek azt szoktam javasolni, hogy ha megvan az akva helye, akkor oda, akkorát készítsen.
 
Nem találtam jobb topicot a kérdésnek:
Mivel vágjátok szét az akváriumot?
mert a festőszike pengélye nem fér be rendesen a lapok közé. fesziteni sem tanácsos, mert az üveg kicsorbul.
Sajos lehet a mostani akvám erre a sorsra jut :(
Ma van a "vízpróba", de nem tetszik a látvány, ami elém tárul :( nemsokára mellékelek képet.

Itt vannak a képek:

View attachment 26559 View attachment 26560
View attachment 26561

Ami aggaszt az a bekeretezett részen belül van :(
Az alsó üveg és az oldal (hosszú) találkozásánál lévő hossz merevítő van fényképezve.
A repedés csíkok a próba feltöltés során keletkeztek.
Holnap meglátom szivárog-e, mert az alsó ragasztási élt nem látom (ragasztó repedést), mert ugye ahhoz le kell engednem az akvát.

Ehez kapcsolódik a kérdésem, hogy ha nem szivárog, akkor hagyjam rá vagy inkább vágjam szét.

ui: jó nagyok a képek, remélem nem kapok ki érte..
Így feszül a sziló, én nem piszkálnám, ha nem folyik. Ami azt illeti , ha nem fér a penge az illeszés közé, az nem igazán szakszerű ragasztás. Min. 0,6-1 mm-t illik, hogy legyen tartása a ragasztónak. Gondold csak el, mit egyszerűbb eltépni: egy hajszálnyi sziló szallagot vagy egy milliméterest? Nyírársara megy a dolog és kell legyen ott anyag.
 
éretm a gondolatod, de ez nem hsznált, most van a próba feltöltés és közben láttam meg a képen lévő és bejelölt repedéseket.
Az alapanyag nem annyira olcsó, mert ennyi 8-as üveg ~10 E :) és "csak" üvegről beszélek. bár lehet csak nekem nem olcsó :(
Értem. Viszont nem értem. Igaz, itt Pesten, de olyan olcsón ragasztottág, hogy nem álltam neki bíbelődni vele.
 
Ami azt illeti , ha nem fér a penge az illeszés közé, az nem igazán szakszerű ragasztás. Min. 0,6-1 mm-t illik, hogy legyen tartása a ragasztónak. Gondold csak el, mit egyszerűbb eltépni: egy hajszálnyi sziló szallagot vagy egy milliméterest? Nyírársara megy a dolog és kell legyen ott anyag.
Hát ez nem teljesen igaz ebben a formában szerintem. Ha nem bántalak vele, ezt saját tapasztalatra alapozva írom, bár igazán nagy akváriumot nem ragasztottam még, eddig 960 liter a plafon.
Ragasztottam szinte nulla (jó na, max 0,5 mm) vastagsággal is 940 literig viszont a 960-ast részben próbából, részben a méretei miatt választott összerakási technika miatt kb 2 mm-es vastagsággal. (gyufaszál volt a távtartó, amikor "szárazon" összeraktam, utána nyomtam ki a rést FBS-el)
Mindig színtelen FBS-t használtam függetlenül a mérettől és még mindegyik akvárium köszöni jól van. Az is igaz, hogy a legöregebb is csak ősszel lesz 10 éves, ragasztás viszont soha sehol nem nyílt még szét.
Ja, a rendelésre készített 380 literesemen is max 0,5-0,6 mm a ragasztó, pedig azt hivatásos készítette.
 
Akkor ezt a gondolatot engedd el.
Ha már ott vagytok, berendezkedtetek, látod, hogy hova, mekkora akva fér el, írj rám, van ott egy nagyon kedves barátom.
Profin készít akváriumot, amit láttam legnagyobbat eddig tőle az 2400 literes (nem elírás;)), én csináltam a szűrését.
Ne vacakolj, megadom majd a számát, megkeresed és megcsinálja amire szükséged van.:) Hidd el, jobb lesz. Úgyis mindig mindenkinek azt szoktam javasolni, hogy ha megvan az akva helye, akkor oda, akkorát készítsen.
Azért kösz hogy rám szántál egy kis időt.
 
Azért kösz hogy rám szántál egy kis időt.
Szeretem ilyeneken tornáztatni a buksimat:)
Egy ilyen költözésnél viszont hidd el még szétszedve is csak a bonyodalom lenne vele.
A barátom telefonszámát viszont komolyan gondoltam, ha aktuális a dolog;)
 
Szeretem ilyeneken tornáztatni a buksimat:)
Egy ilyen költözésnél viszont hidd el még szétszedve is csak a bonyodalom lenne vele.
A barátom telefonszámát viszont komolyan gondoltam, ha aktuális a dolog;)
Csak azért érdeklődtem, hogy tudjam hogy lehet e vele kezdeni valamit, mert akkor nem engedem apósomat hogy kidobja. Meg előre szeretek gondolkodni, mert ott tudom hogy van hely. Még azon is gondolkodtam hogy ott a pince szuterén jelegű, hogy az egyik szobát be akváriumoznám, de ez még csak gondolat. Meg ha ebből lehetet volna csinálni valamit, amúgy is csak költözés után kezdtem volna neki.
 
Meg szerintem szét is fogom szedni ,mert lapokban csak könnyebb elszállítani , mint egy fél köbméteres kockát.:) Még bármire is jó jöhet a lapok.
 
Hát ez nem teljesen igaz ebben a formában szerintem. Ha nem bántalak vele, ezt saját tapasztalatra alapozva írom, bár igazán nagy akváriumot nem ragasztottam még, eddig 960 liter a plafon.
Ragasztottam szinte nulla (jó na, max 0,5 mm) vastagsággal is 940 literig viszont a 960-ast részben próbából, részben a méretei miatt választott összerakási technika miatt kb 2 mm-es vastagsággal. (gyufaszál volt a távtartó, amikor "szárazon" összeraktam, utána nyomtam ki a rést FBS-el)
Mindig színtelen FBS-t használtam függetlenül a mérettől és még mindegyik akvárium köszöni jól van. Az is igaz, hogy a legöregebb is csak ősszel lesz 10 éves, ragasztás viszont soha sehol nem nyílt még szét.
Ja, a rendelésre készített 380 literesemen is max 0,5-0,6 mm a ragasztó, pedig azt hivatásos készítette.
Melyik része nem igaz?
Amit felvázoltál az szinte paritásban van azzal, amit leírtam. :D
 
Köszönöm, hogy foglakoztatok a témával!! :)
Megvolt a vízpróba, túlélte az akva és én is. Bár kissebb izgalmakkal nyitottam ki a műhelyajtót :)
A leszivattyúzás után az alul lévő kontrol papíron (újságlapok) sehol nem volt nedvesedés nyom.
Viszont az alját szemrevételezve a képen szereplő látvány fogadott.

16832402_1205700566145988_7661249739557364251_n.jpg

A hosszú lap alsó élén repedt egy picit a ragasztó, kb 20-25 mm hosszan. A jelenség 2 helyen volt tapasztalható, ez a nagyobbik.

Lehet azért szinezik a ragasztót, hogy ne idegesítse magát a akvarista a repedés csíkokon? 1f603.png:D

Szerintetek indítsam el és erőssen figyeljem vagy vágjam szét?
Az üveg nem fog robbanni, mert van felül kereszt merevítés (mértem is: hasa nincs) a keresztmerevítésben nincs a ragasztóban repedés.
 
Melyik része nem igaz?
Amit felvázoltál az szinte paritásban van azzal, amit leírtam. :D
Azzal a megállapítással vitáztam, hogy vastag ragasztó kell, minimum 0,6-1 mm. Erre hoztam a saját példákat, hogy maximum 0,5 mm-es (inkább 0,2-0,3 mm) ragasztó vastagsággal sincs gond a többszáz literes akváknál sem.
Természetesen a ragasztás minőségére nagyon figyelni kell. (zsírtalanítás, buborékmentes ragasztás talán a legfontosabb, de ki kell várni a kötési időt is)
Jut is eszembe: ha jól emlékszek, pl a Palmatex nevű ragasztónál írja a használati útmutatóban, hogy nem a ragasztó vastagsága, hanem a két ragasztandó darab összenyomásának az ereje a meghatározó a ragasztás erőssége szempontjából. Ez csak azért jutott eszembe, mert a Palmatex-nél szintén egy gumis jellegű anyag a ragasztó (ezen kívül semmi hasonlóság nincs!).
Lehet azért szinezik a ragasztót, hogy ne idegesítse magát a akvarista a repedés csíkokon?
No meg a buborékok is kevésbé látszanak;)
Amúgy nekem a fekete sziló sűrűbbnek tűnik. Állítólag valamennyivel erősebb is.
 
@Micro, a fotó a paludáriumról készült? Ha igen, és tényleg így készen van, akkor én ugyanúgy megtartanám ahogy most van. Teknőst bele! Ma már többféle iszap- és pézsmateknős kapható, amik kényelmesen elférnek kifejlett korukban is ekkora helyen.

Amennyiben barkácsolni szeretnél: új akváriumot ragasztatni és abba építs hátteret sajátkezűleg.

- megmentetted a régi medencét a kidobástól
- felhasználtad anélkül, hogy minden szál hajadat kitépnéd mire levakarod a hátteret és a merevítéseket
- beszereztél egy olyan és arra a célra készült medencét, amire tényleg szeretnéd használni
- tudtál barkácsolni is

Mindenki jól jár. (szerintem)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére