• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

Sziasztok!

Először is örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot és köszönöm, hogy felvettetek! :)

Akva ragasztásnál bizonytalanodtam el, készítek 8-as üvegből egy 75x40x45 magas akváriumot, az éleket-zámot megcsiszoltam-felpolíroztam.
Elegendő-e az aljánál (75) hosszmerevítés és a közepén fenn kereszt merevítés?
A keresztmerevítésnek funkciója is lesz, mert ezen lesz csúszik a tető. Teljes lefedést kap, nem szeretnék oldalra szökő fényt, így nem fog látszani a felső merevítés.
Soudal szintelen akváriumragasztóval tenném össze, látnám benne a nem kívánatos buborékot.

Köszönöm a válaszokat!
Üdv: Poszti
Ha növényes akváriumot szeretnél, sokat fogsz benne nyúlkálni, akadályozni fog a tető és merevítés. Értem hogy zavar a kivilágítás, de a zárt tetőnek is sok hátránya van (csövezés, hőtermelődés, nem állítható lámpamagasság stb.). Olvasgass még és gondold át ezt a dolgot, hátha meggondolod magad. 90x45x45 akváriumom van 8 mm üvegből, merevítés nélkül. Eddig a méretig bőven jó a 8-as üveg, tehát a te méretedre is, ha precízen van ragasztva.
 
Akva ragasztásnál bizonytalanodtam el, készítek 8-as üvegből egy 75x40x45 magas akváriumot
Ne tegyél bele merevítést, ha csak a tetőüveg csúsztatása a cél. Sokat fogsz szívni miatta.
Ez a méret simán megvan merevítés nélkül: sem alul, sem felül nem kell, mindössze a ragasztás minőségére (bubimentes legyen!) és a pontos összeillesztésre (derékszögek azok derékszögek is legyenek!) figyelj.
(én anno 107x45-öset ragasztottam 6-osból merevítés nélkül, az is megállt, bár annak csak valahol 35-40 cm között volt a magassága)
 
Sziasztok!
Most csináltatnám az akváriumot,
120x45x45
10-es üveget mondtak rá (és hogy így teljesen biztonságos lenne)
Merevítés nélkül természetesen.

Olvasva az utolsó hozzászólást alul merevített az üveg...

Szerintetek megállná a helyét és nem robbanna szét?

Előre is köszi.

(ui: kb az egész bejegyzalést elolvastam de nem tudok düllőre jutni magamban :D)
 
Sziasztok!
Most csináltatnám az akváriumot,
120x45x45
10-es üveget mondtak rá (és hogy így teljesen biztonságos lenne)
Merevítés nélkül természetesen.

Olvasva az utolsó hozzászólást alul merevített az üveg...

Szerintetek megállná a helyét és nem robbanna szét?

Előre is köszi.

(ui: kb az egész bejegyzalést elolvastam de nem tudok düllőre jutni magamban :D)
Mivel a GA-ban is 10-esből van ugyan ez a méret, ezért biztosan nem kell merevítés..
 
Bár nem teljesen ide illik de jobb topikot nem találtam.

Van egy 80x40x35 magas akvárium 5 mm üvegből. Teknősnek lett csináltatva negyedéig feltöltve ezért ilyen vékony. Őkelme nem használja úgyhogy más felhasználáson gondolkodom. Bettákat szeretnék bennt tartani ezért 3 részre osztanám üveggel. Ez megoldaná a merevítés kérdését. Viszont ötleteket várnék hogyan tudom megoldani hogy az egy kűlső szűrő szűrje a vizet mind a három részben.

Ha van jobb topik a kérdésnek kérem az adminokat dobják át.
 
Bár nem teljesen ide illik de jobb topikot nem találtam.

Van egy 80x40x35 magas akvárium 5 mm üvegből. Teknősnek lett csináltatva negyedéig feltöltve ezért ilyen vékony. Őkelme nem használja úgyhogy más felhasználáson gondolkodom. Bettákat szeretnék bennt tartani ezért 3 részre osztanám üveggel. Ez megoldaná a merevítés kérdését. Viszont ötleteket várnék hogyan tudom megoldani hogy az egy kűlső szűrő szűrje a vizet mind a három részben.

Ha van jobb topik a kérdésnek kérem az adminokat dobják át.
Az üveglapot amit beraksz fúrd meg pár helyen, vagy egy részét hálóval helyettesítsd. Fordított U alakú átemelő is működhet (közlekedő edény), de ott azért van némi macera és rizikó.
 
Hát ebben a topicban teszem fel ezt a kérdést, mert ahogy látom más is ezt használta fel.

Tehát apósomnak van egy ekkora kockája a pincében ,ami régebben ékszer teknősös Paludárium szerűség volt használva:

DSCF0794.jpg

és úgy gondoltam hogy el hoznám tőle, de először a véleményeteket szeretném kérni, hogy mit lehet vele kezdeni, vagy hogy érdemes e egyáltalán foglalkozni vele.
Hát akkor jöjjön az infó róla : 100cm hossz- 60cm mély-35cm magas
A 2 felső szélén 8cm széles üveg merevítés, + középen 12 cm , alul középen 13cm üveg , függőlegesen állítva, és odáig is volt a bal oldal feltöltve vízzel .
Ami a legnagyobb baj van vele hogy az egész 4mm üvegből van összerakva.
Ha lehet is bármit csinálni vele, mennyi merevítés kellene még hozzá, hol, és meddig lehetne feltölteni vízzel?

Kíváncsian várom a hozzászólásotokat.
 
Én ezt a medencét elengedném. Túl sok benne a merevítés és a 4es üveg sem nyugtatna meg. Azt próbáld ki, hogy ha bele akarsz nyúlni, mennyire kényelmes vagy kényelmetlen. Majd jön @Pecás és megmondja a tutit.
 
Én ezt a medencét elengedném. Túl sok benne a merevítés és a 4es üveg sem nyugtatna meg. Azt próbáld ki, hogy ha bele akarsz nyúlni, mennyire kényelmes vagy kényelmetlen. Majd jön @Pecás és megmondja a tutit.
Ha ennyi merevítés maradna felül, nem lenne gond a benyúlással, én inkább az üvegtől félnék, mert azért csak 200l.
 
Akkor meg is van a válasz, engedd el, csináltass egy akkorát, ami ideális méret, merevítés nélküli, és van hozzá jó világításod.
 
Eszembe jutott hogy James Findley-nek látam egy ilyet :


és azon agyaltam hogy ha körbe vágnám, alkalmas lenne e?
 
Sziasztok!

Először is örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot és köszönöm, hogy felvettetek! :)

Akva ragasztásnál bizonytalanodtam el, készítek 8-as üvegből egy 75x40x45 magas akváriumot, az éleket-zámot megcsiszoltam-felpolíroztam.
Elegendő-e az aljánál (75) hosszmerevítés és a közepén fenn kereszt merevítés?
A keresztmerevítésnek funkciója is lesz, mert ezen lesz csúszik a tető. Teljes lefedést kap, nem szeretnék oldalra szökő fényt, így nem fog látszani a felső merevítés.
Soudal szintelen akváriumragasztóval tenném össze, látnám benne a nem kívánatos buborékot.

Köszönöm a válaszokat!
Üdv: Poszti
73x45x42 magas akvám van 8-as üvegből, 1 mm-es hassal, minden merevítés nélkül.
 
Hát ebben a topicban teszem fel ezt a kérdést, mert ahogy látom más is ezt használta fel.

Tehát apósomnak van egy ekkora kockája a pincében ,ami régebben ékszer teknősös Paludárium szerűség volt használva:

View attachment 26496

és úgy gondoltam hogy el hoznám tőle, de először a véleményeteket szeretném kérni, hogy mit lehet vele kezdeni, vagy hogy érdemes e egyáltalán foglalkozni vele.
Hát akkor jöjjön az infó róla : 100cm hossz- 60cm mély-35cm magas
A 2 felső szélén 8cm széles üveg merevítés, + középen 12 cm , alul középen 13cm üveg , függőlegesen állítva, és odáig is volt a bal oldal feltöltve vízzel .
Ami a legnagyobb baj van vele hogy az egész 4mm üvegből van összerakva.
Ha lehet is bármit csinálni vele, mennyi merevítés kellene még hozzá, hol, és meddig lehetne feltölteni vízzel?

Kíváncsian várom a hozzászólásotokat.
Én ezt a medencét elengedném. Túl sok benne a merevítés és a 4es üveg sem nyugtatna meg. Azt próbáld ki, hogy ha bele akarsz nyúlni, mennyire kényelmes vagy kényelmetlen. Majd jön @Pecás és megmondja a tutit.
@BlackOut köszönöm a megelőlegezett bizalmat:happy:
@Micro ez az akva/palu kb ehhez az igénybevételhez lett kitalálva, méretezve.

Nem mondom, hogy felejtsd el, de igencsak korlátozottan lehet felhasználni, bár a bogár elindult kicsit...:D
Tehát: ha egy olyan scape mocorogna a fejedben, hogy az egyik oldalon víz, a másikon a parti tocsogós lenne a megjelenítendő, akkor esetleg. Én maximum 10 cm-t mennék a középen lévő 13 cm-es merevítés fölé, de akkor még ott van kb 10 cm a magasságából, amit nem tudsz kihasználni és ha nem RO-val dolgozol, akkor azon a vonalon ahol a vízszinted van, bizony csúnya vízkő sáv lesz nagyon gyorsan.
Ha egy ilyen félig akvárium, félig wabikusa megoldásra szavazol, akkor a sekélyben a víz mozgása lesz az Akhilles-sarka a dolognak,a berendezésével nagyon észnél kell lenni, bár egy alacsony gyeppel, kevés dekorral, a hátsó 1/4-en kővel, fával, emers szekcióval még jól is nézhetne ki, de ez nagyon a határon van. Mondanám, hogy az udvaron teszt jelleggel próbáld ki, de ez kicsit extrém dolog.:)
Ha 6-os üveg lenne, akkor azt mondanám, hogy csinálj középre egy hegygerincet, két oldalon meg két különböző arcát mutasd a tájnak (mintha például a Babele-nél kirándulnál, a telekabin felől a sziklás, meredek a fenyőkkel, túloldalon pedig a lankás hegyi legelő), de a 4-essel ezt még én sem vállalnám be ezekkel a méretekkel.... ...bár, ha az ötlet tetszik, ezt is megcsinálhatod, azzal a pár centis fenti vízzel... ...vagy középen kiengedve emersbe a scape-et és a két oldalt külön-külön szűrve...
...mondom, hogy a bogarat elindítottad...;)
 
@BlackOut köszönöm a megelőlegezett bizalmat:happy:
@Micro ez az akva/palu kb ehhez az igénybevételhez lett kitalálva, méretezve.

Nem mondom, hogy felejtsd el, de igencsak korlátozottan lehet felhasználni, bár a bogár elindult kicsit...:D
Tehát: ha egy olyan scape mocorogna a fejedben, hogy az egyik oldalon víz, a másikon a parti tocsogós lenne a megjelenítendő, akkor esetleg. Én maximum 10 cm-t mennék a középen lévő 13 cm-es merevítés fölé, de akkor még ott van kb 10 cm a magasságából, amit nem tudsz kihasználni és ha nem RO-val dolgozol, akkor azon a vonalon ahol a vízszinted van, bizony csúnya vízkő sáv lesz nagyon gyorsan.
Ha egy ilyen félig akvárium, félig wabikusa megoldásra szavazol, akkor a sekélyben a víz mozgása lesz az Akhilles-sarka a dolognak,a berendezésével nagyon észnél kell lenni, bár egy alacsony gyeppel, kevés dekorral, a hátsó 1/4-en kővel, fával, emers szekcióval még jól is nézhetne ki, de ez nagyon a határon van. Mondanám, hogy az udvaron teszt jelleggel próbáld ki, de ez kicsit extrém dolog.:)
Ha 6-os üveg lenne, akkor azt mondanám, hogy csinálj középre egy hegygerincet, két oldalon meg két különböző arcát mutasd a tájnak (mintha például a Babele-nél kirándulnál, a telekabin felől a sziklás, meredek a fenyőkkel, túloldalon pedig a lankás hegyi legelő), de a 4-essel ezt még én sem vállalnám be ezekkel a méretekkel.... ...bár, ha az ötlet tetszik, ezt is megcsinálhatod, azzal a pár centis fenti vízzel... ...vagy középen kiengedve emersbe a scape-et és a két oldalt külön-külön szűrve...
...mondom, hogy a bogarat elindítottad...;)
Köszönöm hogy rám szántál egy pár percet és elmagyaráztad hogy mit lehetne ki hozni belőle.

Én is elkezdtem már gondolkodni hogy mit is lehetne kihozni belőle,de úgy gondoltam hogy várok a hozzászólásaitokra,:) hogy tudjam mérlegelni, meg ebből még tanulhat is az ember. Vagy ahogy írta @BlackOut, hogy felejtsem el. De ahogy leírtad, így már tényleg beleültetted a bogarat a fülembe.;)

Viszont még lenne egy kérdésem, és a véleményedet szeretném kérni.

Tehát amit kigondoltam: levágnám a magasságot hogy csak 20-22cm legyen. Így a 210 l lecsökkenteném 120 l. A mostani merevítést kivenném, a szélességet elosztanám, amit azt jelentené hogy kapna 2 merevítést. A merevítések úgy durván 3-4cm magas lenne amit a talaj is eltakarna. Felül meg kapna körbe 5cm merevítést, igaz egy kicsit csúnya lenne, de csak így tudnám elképzelni. A rajz többet mond:

100x60x20.jpg

Kíváncsian várom a véleményedet, hogy ez így megvalósítható e.
 
Kíváncsian várom a véleményedet, hogy ez így megvalósítható e.
Elég necces a nagy térfogat miatt. Fele ilyen széles lenne, azt mondanám, hogy fáklyásmenet. (nekem is van kb 90x30x30-as 4-es oldalfallal, minimális merevítéssel, de az csak fele ilyen széles...)
Ha ezt a vágás dolgot meg akarod csinálni, akkor szét kell szedned az akvát, utána meg újra össze kell raknod... Az elég sok meló... ...a 20-as "magasság" elég gázos tud lenni (nem sok mindenre elég)...
Közelítsük meg más irányból a dolgot: hol helyeznéd el? Hány (és melyik) oldala látszana? Iker akva szóba jöhet-e? Ha igen, milyen elrendezést tudsz elképzelni? Mennyire vagy barkácsolós alkat? Milyen szűrést tudsz elképzelni bele? (épített szóba jöhet?)
...megy a bogár, de kellene még pár infó...
 
Köszönöm hogy rám szántál egy pár percet és elmagyaráztad hogy mit lehetne ki hozni belőle.

Én is elkezdtem már gondolkodni hogy mit is lehetne kihozni belőle,de úgy gondoltam hogy várok a hozzászólásaitokra,:) hogy tudjam mérlegelni, meg ebből még tanulhat is az ember. Vagy ahogy írta @BlackOut, hogy felejtsem el. De ahogy leírtad, így már tényleg beleültetted a bogarat a fülembe.;)

Viszont még lenne egy kérdésem, és a véleményedet szeretném kérni.

Tehát amit kigondoltam: levágnám a magasságot hogy csak 20-22cm legyen. Így a 210 l lecsökkenteném 120 l. A mostani merevítést kivenném, a szélességet elosztanám, amit azt jelentené hogy kapna 2 merevítést. A merevítések úgy durván 3-4cm magas lenne amit a talaj is eltakarna. Felül meg kapna körbe 5cm merevítést, igaz egy kicsit csúnya lenne, de csak így tudnám elképzelni. A rajz többet mond:

View attachment 26537

Kíváncsian várom a véleményedet, hogy ez így megvalósítható e.
Szerintem annyi meló és sz**ás lenne vele, hogy egyszerűbb és olcsóbb méretre gyártatni egy új akváriumot, és akkor az olyan lehet, amilyet csak szeretnél.
 
Szerintem annyi meló és sz**ás lenne vele, hogy egyszerűbb és olcsóbb méretre gyártatni egy új akváriumot, és akkor az olyan lehet, amilyet csak szeretnél.
Tudom hogy sok meló van vele, de nem is baj, mert én szeretek barkácsolni (imádok) :)még a lehetetlent is megpróbálom megcsinálni, a még nem látom én is hogy reménytelen.:) Valaki azt írta itt valamelyik topicban hogy az is egy élvezet, ha te meg tudsz csinálni valamit. Ha olvastad a naplómat (Green Chaos), abból is észre lehet venni hogy szeretek barkácsolni. Meg amúgy ez a üveg meg van apósomnak és ki akarja dobni, de mondtam neki hogy még ne tegye. Nem akarom sem kidobni sem összetörni. Azért is dobtam fel ezt a labdát, hogy mit lehetne belőle kihozni.
 
Tudom hogy sok meló van vele, de nem is baj, mert én szeretek barkácsolni (imádok) :)még a lehetetlent is megpróbálom megcsinálni, a még nem látom én is hogy reménytelen.:) Valaki azt írta itt valamelyik topicban hogy az is egy élvezet, ha te meg tudsz csinálni valamit. Ha olvastad a naplómat (Green Chaos), abból is észre lehet venni hogy szeretek barkácsolni. Meg amúgy ez a üveg meg van apósomnak és ki akarja dobni, de mondtam neki hogy még ne tegye. Nem akarom sem kidobni sem összetörni. Azért is dobtam fel ezt a labdát, hogy mit lehetne belőle kihozni.
Ez esetben szétszedés után több, kisebb akváriumot csinálnék az üvegtáblákból a helyedben.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére