• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

Gyártás alatt a 125x50x50es akva és most rámjött a para. Nyugtassatok meg, hogy 10es üvegből merevítés nélkül nem kell aggódnom. :)
Szia @Etele !
Nekem 100x40x50-es akváriumom van HxSzxM (Ga-as) 10es üveg.
Összesen 2-2mm hasasodása van. Tied kicsit jobban fog hajlani, de szerintem is bírni fogja.;)
 
Jaja közben gondolkoztam, itt a hossza ami számít igazából, a 240-esnek is ekkora, azt meg röhögve elviszi 10-es üvegből. Annyi hogy a 300-as 10 centivel mélyebb, na bumm. :D
 
Jaja közben gondolkoztam, itt a hossza ami számít igazából, a 240-esnek is ekkora, azt meg röhögve elviszi 10-es üvegből. Annyi hogy a 300-as 10 centivel mélyebb, na bumm. :D
Nem a hossz, hanem a magasság számít! A vízoszlop magassága határozza meg az oldalra ható erőt. Hasasodni fog a 10mm-es üveg, egészen biztosan. El fogja bírni, de szólj az asszonynak, hogy porszívózás közben nehogy meglökje, mert szétesik. :) Nekem a 42cm magas aki mindössze 1mm-t hasasodik fullra töltve.
 
Jogos, hossz plusz magasság ami számít. De akkor is ott vagyok, hogy a 300as és a 240es is ugyanolyan paraméterekkel bír ezen a téren is.

Asszonyt nem engedem az akvárium közelébe. :p
 
Sziasztok . Tervben van egy 115x50x50 akva elkédzítése. Milyen vastag üveget javasoltok hozzá, hossz merevítéssel? Illetve milyen méretű lapokat kell vágatnom? Ha jól olvastam elsősorban az alj köré épített verzio a jobb
Előre is köszi a válaszokat
 
Sziasztok . Tervben van egy 115x50x50 akva elkédzítése. Milyen vastag üveget javasoltok hozzá, hossz merevítéssel? Illetve milyen méretű lapokat kell vágatnom? Ha jól olvastam elsősorban az alj köré épített verzio a jobb
Előre is köszi a válaszokat
Én 10-esből csinálnám.
 
Nem tudom mennyire torzítana. A mostani 115l csak 6-osból van , csak hosszani merevítéssel nincs hasa . Mondjuk az csak 80cm
Az én akim 10-esből van és nem torzít. 12-es, 14-es üveggel is láttam akikat, azok sem torzítottak. Szerintem sokkal erősebben torzít, ha vékony üveg meghajlik a víz nyomása miatt.. Sokkal fontosabb szerintem a biztonság. Gondolj arra, hogy ha vastagból csinálod, nem fog elreccsenni, ha meglököd, vagy ha az asszony nekimegy porszívózáskor. Karbantartáskor meg nyugodtan támaszkodhatsz az élén..stb.

A merevítő meg nagyon zavaró tud lenni, ha sokat matatsz az akiban és szerintem csúnya is.
 
Az én akim 10-esből van és nem torzít. 12-es, 14-es üveggel is láttam akikat, azok sem torzítottak. Szerintem sokkal erősebben torzít, ha vékony üveg meghajlik a víz nyomása miatt.. Sokkal fontosabb szerintem a biztonság. Gondolj arra, hogy ha vastagból csinálod, nem fog elreccsenni, ha meglököd, vagy ha az asszony nekimegy porszívózáskor. Karbantartáskor meg nyugodtan támaszkodhatsz az élén..stb.

A merevítő meg nagyon zavaró tud lenni, ha sokat matatsz az akiban és szerintem csúnya is.
Nem fog neki menni , nem szokott porszívózni.
Viccet félretéve. Haza értem és megmértem a 2db 115-öst . Az egyik 6-os kereszt merevítéssel , a másik 5-ös hossz merevítéssel. Úgy tippelem , hogy 6-os elég lehetne . Ráadásul valószínű , hogy bútorba fogom rakni. De a tapasztalatok miatt érdeklődök. Mondjuk Pecás biztos vékonyból oldaná meg.
 
Hosszmerevítéssel elég 8-asból. A gyári német akvám 120x40x50-es is 8-asból van merevítéssel.
Erre gondoltam én is. Agyaltan , lehet a 6-os már tényleg karcsú , ott már keresztel is rezeg a léc.

Pár hozzászolásban olvastam ,,szabásmintát'' az üveg vágatásához , nekem milyen méretű lapokat kellene szabatnom?
Ragasztáshoz a SOUDAL akvárium szilikont használnám . Tapasztalatok vannak ezzel?
 
Elég magas ezért necces, de a 10-es üveg már sokat bír. Baja nem lesz csak hasasodni fog.
Én 45 centi magasságig mondanám, hogy elég 10-esből merevítés nélkül. Ebben a témában jobb nem pengeélen táncolni.
 
Köszi srácok!Akadt egy ekkora opti akvárium eladó,de tárgytalan,mert fekete szilóval lett ragasztva,oldalt meg van fúrva(alsópolcosnak),
+ merevítés. Tengeris lett volna.Így elálltam tőle.
 
Sziasztok!

Először is örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot és köszönöm, hogy felvettetek! :)

Akva ragasztásnál bizonytalanodtam el, készítek 8-as üvegből egy 75x40x45 magas akváriumot, az éleket-zámot megcsiszoltam-felpolíroztam.
Elegendő-e az aljánál (75) hosszmerevítés és a közepén fenn kereszt merevítés?
A keresztmerevítésnek funkciója is lesz, mert ezen lesz csúszik a tető. Teljes lefedést kap, nem szeretnék oldalra szökő fényt, így nem fog látszani a felső merevítés.
Soudal szintelen akváriumragasztóval tenném össze, látnám benne a nem kívánatos buborékot.

Köszönöm a válaszokat!
Üdv: Poszti
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére