• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumi növények nyírása - videó

Szia.Én úgy bajlódok a nyírással ültetéssel mint a hímestojással nehogy zargassam a halakat,ellenben a srác úgy tarolt benne mint bakrabló a pénztárcában még ha fel is volt gyorsítva a felvétel kicsit.Hát nem ma kezdte a srác!Tuti. :clap:
 
Sziasztok! A hétvégén nagy nyírásba kezdek, így a 70. nap után jócskán ráfér mindenkire. :)

Bár néha-néha azért csipkedtem a mohákról is, viszont mostanra már nagyon aktuális lenne. Tapasztalatom, hogy a mohákról lenyírt levelek nem jönnek fel a víz felszínére, Így nagyon nehéz eltávolítani az akváriumból. Van erre valami ötlet, ki, hogyan csinálja, hogy minél kevesebb maradjon belőle a medencében?

Jelenleg így nézünk ki, a MC is lassan elhagyta az 5 cm vastagságot. :)

DSC_1075.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Valamit rosszul csináltok srácok. 23:25nél valami uj "okosat" tanulhatunk :ROFLMAO::banghead:
Inkább nyelvbotlásnak gondolom, ha nem akarok negatívnak tűnni. Valószínűleg arra szeretne megoldást javasolni, ha egy növény túl nagyra nő és a tövétől felfelé a szárán ledobja a leveleit. Ezzel a módszerrel megfiatalítja. Persze a levágott alsó részt - némi gyökérzet igazítás után - vissza lehet tenni. Így mindjárt sűrűbbé is válik, amint nőnek/új leveleket hajtanak. Szerintem.
 
Már egy ideje bosszant az a probléma, hogy a hosszú szálú háttér növények nyírás után csúnyák lesznek. Ha alacsonyan vágom el, akkor legtöbbször kirohad, ha magasabban, akkor hoz hajtásokat, de a régi szár felkopaszodik és csúnya lesz.
Ha sűrűn ültetem akkor még a sértetlen növények szára is felkopaszodik. Gondolom kevesebb fény éri alul, mert a többi növény beárnyékolja.
Szóval homályosítson már fel valaki, hogy kellene nyírni ezeket a növényeket, mert ráadásul marha gyorsan nőnek! Főleg a Rotalával van problémám.
 
Már egy ideje bosszant az a probléma, hogy a hosszú szálú háttér növények nyírás után csúnyák lesznek. Ha alacsonyan vágom el, akkor legtöbbször kirohad, ha magasabban, akkor hoz hajtásokat, de a régi szár felkopaszodik és csúnya lesz.
Ha sűrűn ültetem akkor még a sértetlen növények szára is felkopaszodik. Gondolom kevesebb fény éri alul, mert a többi növény beárnyékolja.
Szóval homályosítson már fel valaki, hogy kellene nyírni ezeket a növényeket, mert ráadásul marha gyorsan nőnek! Főleg a Rotalával van problémám.
azokkal gyakran azt csinálják, hogy az "aljukat vágják" -- ami lejött, azt ültetik le, a régi növényeket pedig óvatosan kiszedik. Így nincs az alján a kopaszság -- mindig friss az egész.
 
azokkal gyakran azt csinálják, hogy az "aljukat vágják" -- ami lejött, azt ültetik le, a régi növényeket pedig óvatosan kiszedik. Így nincs az alján a kopaszság -- mindig friss az egész.
Igen, jelenleg én is erre jutottam, csak így sosem lesz olyan szép sűrű.
Nem tudom, egyeseknél hogy lesz olyan szép dzsungel a háttérben. Valamit biztos nem jól csinálok.
 
Igen, jelenleg én is erre jutottam, csak így sosem lesz olyan szép sűrű.
Nem tudom, egyeseknél hogy lesz olyan szép dzsungel a háttérben. Valamit biztos nem jól csinálok.
akkor ne szedd ki a régi töveket, csak vágd jó mélyen és dugdosd le mellé a nyesedéket
 
akkor ne szedd ki a régi töveket, csak vágd jó mélyen és dugdosd le mellé a nyesedéket
Ezzel próbálkozom, de mint az első hozzászólásomban is írtam, ha nagyon alacsonyan vágom el, akkor az eredeti tő kirohad. Ha magasabban vágom, akkor kihajt ugyan, de felkopaszodik és csúnya lesz.
EI tápozás, heti 50% víz csere, co2, fény 0,6W/L 10 órán keresztül.
Tanácstalan vagyok.
 
Utoljára módosított:
Ezzel próbálkozom, de mint az első hozzászólásomban is írtam, ha nagyon alacsonyan vágom el, akkor az eredeti tő kirohad. Ha magasabban vágom, akkor kihajt ugyan, de felkopaszodik és csúnya lesz.
EI tápozás, heti 50% víz csere, co2, fény 0,6W/L 10 órán keresztül.
Tanácstalan vagyok.
Akkor próbáld meg úgy, hogy elvágod magasabban és ha az eredeti tő kihajtott, levágod az alját és méllyebbre dugod.
 
Akkor próbáld meg úgy, hogy elvágod magasabban és ha az eredeti tő kihajtott, levágod az alját és méllyebbre dugod.
Jó ötlet. Igaz amíg ki nem hajt addig is csúnya, de ha sikerül besűríteni, akkor talán már nem feltűnő. Meglátjuk.
Egyébként szerintem azokat a gyönyörű dzsungeleket nem így csinálják.
Az is lehet, hogy másik fajta növény alkalmasabb lenne erre a célra. Valaki tudna ajánlani olyan növényt, ami alkalmas háttér növénynek és szép sűrűre lehet nevelni?
 
Már egy ideje bosszant az a probléma, hogy a hosszú szálú háttér növények nyírás után csúnyák lesznek. Ha alacsonyan vágom el, akkor legtöbbször kirohad, ha magasabban, akkor hoz hajtásokat, de a régi szár felkopaszodik és csúnya lesz.
Ha sűrűn ültetem akkor még a sértetlen növények szára is felkopaszodik. Gondolom kevesebb fény éri alul, mert a többi növény beárnyékolja.
Szóval homályosítson már fel valaki, hogy kellene nyírni ezeket a növényeket, mert ráadásul marha gyorsan nőnek! Főleg a Rotalával van problémám.

Szia!
Hasonlóan jártam én is a Rotalával. Nálam bruttó 59 literre a 2x24 W-os Odyssea fénye kevés volt neki szerintem. Mindig csak a teteje volt igazán szép, ahol telibe kapta a lámpa, ezért én a fent említett módszert alkalmaztam, vagyis az alját dobtam ki, a tetejét ültettem vissza. Az elvágott szálak kihajtottak ugyan, de a kevés fény miatt satnyák voltak, míg nem nőttek elég magasra.
 
Szia!
Hasonlóan jártam én is a Rotalával. Nálam bruttó 59 literre a 2x24 W-os Odyssea fénye kevés volt neki szerintem. Mindig csak a teteje volt igazán szép, ahol telibe kapta a lámpa, ezért én a fent említett módszert alkalmaztam, vagyis az alját dobtam ki, a tetejét ültettem vissza. Az elvágott szálak kihajtottak ugyan, de a kevés fény miatt satnyák voltak, míg nem nőttek elég magasra.
És, mi lett a vége?
Másik növényre váltottál?
 
Kinek mi a tapasztalata új aki indítása után az első nyírással kapcsolatban? Mikorra szoktátok időzíteni? Hight tech környezetben 5-6. hét a gyepnövényzetnél? Próbáltam irodalmazni, mi a "profi" gyakorlat indításkor, de nem sokat találtam a gyepnövényzettel kapcsolatban.
 
Kinek mi a tapasztalata új aki indítása után az első nyírással kapcsolatban? Mikorra szoktátok időzíteni? Hight tech környezetben 5-6. hét a gyepnövényzetnél? Próbáltam irodalmazni, mi a "profi" gyakorlat indításkor, de nem sokat találtam a gyepnövényzettel kapcsolatban.
ADA módszerrel indítva a 6. hét a szőnyegnövényeké, 3. és 4. hét pedig a stemeké.
 
Hm, én kiraktam a konyhaablakba a ma érkezett GA parvula miniket (köszi srácok, gyönyörű növénykék), és csúszik az akvaindítás, szerintem hétfőre, addig tuti nőnek csomót a zselében a napon, szóval én szerintem ültetés után néhány nappal már nekiesek ollóval. :D
 
Back
Oldal tetejére