• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumi halak

Bocs de hülyeséget írtam. Amit használtam az tetra General Tonic. Az érdekes a dolgban, hogy azt írta, hogy csak 1x kell az akváriumba önteni, és 3 napja megy a kezelés, de valamiért nem hártyásodik a víz, és semmi ammóniát nem mértem. Olyan mintha megmaradtak volna a bacik, viszont a halak rendbe jöttek. Azért nem kockáztatok megy majd nekik a baci.
Köszi a segítséget.
 
Az is kb ugyanolyan gyógyszer mint a másik. Talán gyengébb, de nem biztos.
Azért lehet jó lenne egy aktivszenes párna is a szűrőbe 1-2 hétre, amig tuti kimegy a vízből az összes gyógyszer.
 
Egyébként milyen szenet érdemes használni? Van egy csomó féle, különböző árban. Itt is annyira számít az ár, vagy gyógyszeres kezelésnél mindegy. Aktívszenes szűréskor ugyan úgy tápozzam az akváriumot, vagy fölösleges mert úgyis kiszűri a szén?
 
102 literes akváriumba 2-3 db vitorlás 2 db arany gurámi 2db fekete tetra és ezek mellé egy anci és egy torokátum... ez jó összeállítás megférnek ill elférnek? ezeken a halakon gondolkozom..Vélemények? :)
 
Szia.
Szerintem sok lesz ennyi hal 102 literbe. A toronak biztos meg a vitorlásoknak is kicsi az akváriumod. A tetrákból meg egy min 6-os csapatot kellene tartanod mert ők csapathalak.
 
Szép napot! 54 literben úszkál 12 db hengeli, pontosítva nem nagyon úszkál, inaktívak, egészen addig a pontig, míg le nem kapcsol a lámpa. Addig a talaj felett egy helyben kűzdenek az áramlással, aztán pedig szépen kihasználják az akvárium adta teret, és magasságilag is szétússzák a vízoszlopot. 2x24W ilyen sokkolt állapotba hozná őket? Vagy a minimalista iwagumi layout nagy fényben nem jön be nekik?
 
Heló.
Valószínűleg az elrendezés lesz a problémájuk, mivel a szakirodalom szerint árnyas sűrű növényzet is kell a számukra nem csak a nagy kiúszó tér. lehet hogy valamilyen úszónövény ami árnyékol javíthat a helyzeten.
 
Heló.
Valószínűleg az elrendezés lesz a problémájuk, mivel a szakirodalom szerint árnyas sűrű növényzet is kell a számukra nem csak a nagy kiúszó tér. lehet hogy valamilyen úszónövény ami árnyékol javíthat a helyzeten.

Köszi! Az lesz, megnézem mit csinálnak ,ha beteszek limnobiumot. Ha nem jön be elajándékozom őket inkább egy dzsungel tulajdonosnak, és utánanézek mely hal(ak) viselik el a füves pusztát. ;)
 
majd kiderül. például viktorlantos akváriumában is minimál mellett élnek azok a halak. Sajnos a nevük nem ugrik be. De ők talán jobban viselik ezt a fajta környezetet.
 
Segítsetek légyszi halválasztásban. Amite gondoltam: 1 pár Apistogramma, 1 algaevő, 1 pár anci, 1 betta hím. 54 liter, 60cm hosszú az akvárium.
 
Szerintem ilyen kis helyre nem kéne ekkora fajokat venni, pláne territoriálisakat. Nem csak a halak nem lennének boldogok, de az akvárium látványát is csúnyán összenyomják az arányaiban nagy halak.
 
Üdv
40 literes akváriumba mennyire lenne sok(zsúfolt) a következő mennyiség:

-10 db neonhal
-5 db zebra dánió
-2 db anci (2 cm nagyok kb.)
-2 db black molly ( 2 cm nagyok kb.)

-valisnéria 5 tő
-tündérhínár 5 tő

Aljaznak még egyenlőre sima folyami kavics lenne berakva (2-3 mm átmérő) , szűrő pedig egy Aquael FAN 3 de van egy másik belső szűrőm is amibe lehet rakni a szivacs mellé egyéb szűrőanyagot is ( aktív szén,kerámia gyűrű...).Világítás meg még fejben sincs meg hogy mivel tudnám megoldani...esetleg egy kisebb teljesítmény kompakt cső (11W vagy 15W de ebben nem vagyok annyira jártas) ?

Tudom hogy ez így elég mezeinek tűnik de ez lenne az első halas akváriumom.

U.i.:bocsánat ha rossz topicban kérdezek...
 
Szerintem zsúfolt lenne... 40 literes aksiba amúgy se rakunk neonhalat, nemhogy 10-et, legalább 80cm hosszú kiúszóteret igényelnek. Az ancik nagyra nőnek, mondjuk persze nem 2 perc alatt, de idővel 5-10 cm hosszú halaknak kicsi lesz. A black molly jó választás. ;)
 
Esetleg mi lenne jó választás egy ekkora aksihoz?Dánió rendben lenne?Esetleg abból lenne akkor több.Izzófényű pontylazac vagy razbóra elférne?Tetszenek a neonok de akkor az sztornó,garnélát nem akarok mert az még nekem lehet kicsit sok lenne bár a hal sem sokkal egyszerűbb tartásilag.Ez az első halas akvárium eddig csak rákok voltak(vannak)...
 
Egyre jobb a helyzet...:( Akkor úgy kérdezem a dolgot hogy mi lenne a legjobb egy ilyen kis akiba?Vagy vegyek garnélát mert az is tetszik csak hát ott nagyon sokat bele kellene ölnöm ( mind anyagilag mind időben)?Mennyire nehezebb mint a hal?RC kezdésnek (mert az ha minden igaz annyira nem igényes) ?10-15 db elég lenne vagy az sok?És persze a növények megmaradnának.Vagy még ha minden igaz tudok karácsonyi mohát szerezni...
 
Ne félj a garnizástól! Az RC-k a legjobb garnélák kezdőknek, tényleg baromi igénytelenek, szinte mindent túlélnek! :) 10 db kezdésnek elég lesz szerintem, elég gyorsan szaporodnak, ezért hamar benépesítik az akváriumot. Egyáltalán nem is drágák, jópár fórumtárs egy alkoholos italért ad boldogan 10 garnélát neked :D szerintem. Amandalazac simán mehet ekkora méretben és nagyon szép is!
 
Sziasztok!
A 2 új kalászhalunkon megjelentek ilyen fehér lepedékszerű izék, már egy xanta-mix-kúrán túl vagyunk, de újabb foltok is megjelentek... Ötletetek van, hogy mi lehet, vagy, hogy mit csináljunk?
Köszi!
Bocs a hivatkozásért, a naplóban vannak a képek...
Képek
 
Back
Oldal tetejére