• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumháttér megvilágítása

Nincs ismerős hibás led tvvel, amit ki akar dobni? azokbol ki lehet szedni a specko panelt+a foliat (ha nem serultek) es meg van oldva a homogen hattervilagitas. :)
 
Felraktam ma a mattfehér háttérfóliát, és próbáltam kicsit hátulról megvilágítani LED szallaggal, de direktben látszanak a pöttyök, viszont ha a LED-ek az akvárium mögötti falra vannak vetítve akkor egész jó szórt fényt ad. Én csak egy rövid darabka pirossal próbáltam és az eléggé gyenge fényt adt, de szerintem ha csinálnál egy keskeny dobozszerűséget az akvárium mögé aminek belseje fehér és ennek oldalaiba tennél LED-et az akváriumra pedig menne ebből a fóliából, akkor hasonló eredmény kapnál.
 

Attachments

  • IMG_20180813_140005[1].jpg
    IMG_20180813_140005[1].jpg
    95.9 KB · Megtekintések: 17
  • IMG_20180813_135536[1].jpg
    IMG_20180813_135536[1].jpg
    120.6 KB · Megtekintések: 17
Ha lesznek eredmények, beszámolok róla...
Végül is jó ürügy lenne egy diy lézeres CNC beszerzéséhez :D
 
Ha lesznek eredmények, beszámolok róla...
Végül is jó ürügy lenne egy diy lézeres CNC beszerzéséhez :D
Én már elkezdtem építeni a saját CNC marógépemet :D, pontosabban az összerakás még stagnál, de a lineáris csapágyazás, orsók, motorok és a vezérlőelektronika megvan. ;) Mondjuk engem többek közt egy DIY ADA Solar RGB építése motivál erre :D:D:D
 
Én már elkezdtem építeni a saját CNC marógépemet :D, pontosabban az összerakás még stagnál, de a lineáris csapágyazás, orsók, motorok és a vezérlőelektronika megvan. ;) Mondjuk engem többek közt egy DIY ADA Solar RGB építése motivál erre :D:D:D

Ezzel menjünk át egy másik topicba, érdekel.. :)
Fent vagy a hobbieletronika cnc-s csoportba?
 
Ezzel menjünk át egy másik topicba, érdekel.. :)
Fent vagy a hobbieletronika cnc-s csoportba?
Igen, regisztrálva vagyok a hobbycnc-s fórumon is, de beszélhetünk itt PÜ-ben is ha gondolod.
 
Utoljára módosított:
Én is gondolkodom hogy mivel lehetne az aki hátulját kisütni... Ledre gondoltam, de lehet hogy kipróbálom egy fénycsővel is elsőnek.:rolleyes:
 
Utoljára módosított:
Én is gondolkodom hogy mivel lehetne az aki hátulját kisütni... Ledre gondoltam, de lehet hogy kipróbálom egy fénycsővel is elsőnek.:rolleyes:

1-2 hét és szerintem használható megoldást tudok majd megosztani.

Már lenne jó megoldás, de kb 30e ft/nm az ára. Picit szeretném lejjeb vinni...
 
Felraktam ma a mattfehér háttérfóliát, és próbáltam kicsit hátulról megvilágítani LED szallaggal, de direktben látszanak a pöttyök, viszont ha a LED-ek az akvárium mögötti falra vannak vetítve akkor egész jó szórt fényt ad. Én csak egy rövid darabka pirossal próbáltam és az eléggé gyenge fényt adt, de szerintem ha csinálnál egy keskeny dobozszerűséget az akvárium mögé aminek belseje fehér és ennek oldalaiba tennél LED-et az akváriumra pedig menne ebből a fóliából, akkor hasonló eredmény kapnál.

Igen, jól megfigyelted, ha falra vetíted, szebb fényeket kapsz, kivéve, ha színes a fal. Én egy fényvisszaverőt tennék még a falra, mondjuk alufóliát, az olcsó és sok mindenre jó, így jobb a hatásfoka. Bár, jobban belegondolva annak az ajándék csomagolónak a belső oldalának jobb a vényvisszaverő képessége és mérete jobb is.
Itt egy videó, ami jól megfogja a lényeget. Én egy hasonló diy megoldásban gondolkodnék.

 
Igen, jól megfigyelted, ha falra vetíted, szebb fényeket kapsz, kivéve, ha színes a fal. Én egy fényvisszaverőt tennék még a falra, mondjuk alufóliát, az olcsó és sok mindenre jó, így jobb a hatásfoka. Bár, jobban belegondolva annak az ajándék csomagolónak a belső oldalának jobb a vényvisszaverő képessége és mérete jobb is.
Itt egy videó, ami jól megfogja a lényeget. Én egy hasonló diy megoldásban gondolkodnék.

Ez nem rossz. Sajnos a falra vetítés nekem nem működne... de ez a megoldás még szóba jöhet...
Elsőnek megnézem a ledet ma azt ha nem jó akkor készítek egy ilyet szerintem, amin a videóban van.:D
 
Megkaptam a próba plexi darabot és éjszaka volt egy kis idő összeragaszgatni.
Csatoltam a videót. Bocs a minőségért. :)

A fekete keretet ne nézzétek, az a ducktape rogzítés és mivel hátul nincs takarás azért látszik.

Alapból egy fehéres opál szín látszik amíg nincs bekapcsolva.

Nekem picit erős a fénye, ezt más előtét plexivel tudom orvosolni.

 
Nem lesz rossz. Kérdésem az lenne milyen plexi? Hány % a fényt áteresztő képessége? Milyen messze van a plexi a lámpától? Milyen lámpa világítja?
 
Speciális PlexyGlass EndLightening. Víztiszta, teljesen átlátszó. Elé tettem egy megfelelő opál lapot - ez az alapszín ha nincs bekapcsolva.
Természetesen lehet mögötte enélkül is, akkor teljesen átlátszó és a fal van mögötte.

Oldalról van megvilágítva RGB ledekkel. Kb 1cm a teljes vastagsága.
 
Speciális PlexyGlass EndLightening. Víztiszta, teljesen átlátszó. Elé tettem egy megfelelő opál lapot - ez az alapszín ha nincs bekapcsolva.
Természetesen lehet mögötte enélkül is, akkor teljesen átlátszó és a fal van mögötte.

Oldalról van megvilágítva RGB ledekkel. Kb 1cm a teljes vastagsága.
Mekkora akvárium mögé tervezed a háttér világítást?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére