• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumban használható ragasztók

:(
Ciano-akrilát. ha megköt minden további nélkül használható.


Ne haragudj de most először nem kapok választ a fórumon de valahogy nem tudok privát írni . Hol találok infót
Spagettikő -Vízüveg & Spagettikő- polifarbe Falfény ügybe.
Irányíts valamelyik kémikushoz légyszi mert nem szeretném kihagyni ezeket a köveket a Nanókbol!

:wideyed::wideyed:eek:_Oo_O
 
:(


Ne haragudj de most először nem kapok választ a fórumon de valahogy nem tudok privát írni . Hol találok infót
Spagettikő -Vízüveg & Spagettikő- polifarbe Falfény ügybe.
Irányíts valamelyik kémikushoz légyszi mert nem szeretném kihagyni ezeket a köveket a Nanókbol!

:wideyed::wideyed:eek:_Oo_O
Pár hsz-t írsz még és meglesz a következő rangod már tudsz is privátot küldeni.
 
Sajnos ragasztási problémák adódtak mert az FBS elengedte...Esetleg a melegítős pisztolyos ragasztó használható akváriumban???
Ráadásul valami betegséget véltem felfedezni 2 guppin egyet pedig gyanúval szállítottam a karantén üveg "kórházba"...
 
Sajnos ragasztási problémák adódtak mert az FBS elengedte...Esetleg a melegítős pisztolyos ragasztó használható akváriumban???
Ráadásul valami betegséget véltem felfedezni 2 guppin egyet pedig gyanúval szállítottam a karantén üveg "kórházba"...
Az nem. Hamarabb elengedi. Az fbs a leg tökéletesebb.Ha azt úgy használod ahogy kell nem engedi el soha. A felület száraz pormentes legyen. Beken ,összerak, 24 óra. Mehet a víz alá. Akváriumot is ragasztanak vele. Meg kell adni neki a száradási időt. 12 éves a 120 literes akváriumom fbs-el ragasztva. Soha nem eresztett és nem is fog.
 
Az nem. Hamarabb elengedi. Az fbs a leg tökéletesebb.Ha azt úgy használod ahogy kell nem engedi el soha. A felület száraz pormentes legyen. Beken ,összerak, 24 óra. Mehet a víz alá. Akváriumot is ragasztanak vele. Meg kell adni neki a száradási időt. 12 éves a 120 literes akváriumom fbs-el ragasztva. Soha nem eresztett és nem is fog.
Értem megpróbálom még egyszer...nem tudom mi lehetett a baj... Betegségekhez "értesz"?
 
Kövek ragasztására az Alteco EpoPutty szerintem egy jó alternatíva. Ezt nem lehet szét szedni száradás után. Én ezt használom és nem változtat a vízminőségen. Élőlény- növény ragasztására mindegy csak ciano-akrilát alapú legyen. A márka tökmindegy. A sűrű állagú könnyebben használható. Még víz alatt is használhatóak kényszerhelyzetben kisebb mennyiségben.
 
Kövek ragasztására az Alteco EpoPutty szerintem egy jó alternatíva.
Ez tenyleg jo cucc, en is csak ajanlani tudom. Ketkomponensu epoxi gyurmaragaszto, ha megkot baromi stabil. Tengeris korokben is hasznalt, ott is jo tapasztalatokat olvastam rola.
 
Köszi a hitelesítést Orpheus. Kissé nehéz beszerezni. Én festék boltba találtam: Kőházy. A ciano-akrilátot szintén tengerinél használják korall fregek rögzítésénél akár víz alatt is.
 
Pattex total gel használható moha ragasztáshoz fára, kőre?
Szerintem nem. Ez nem cianoakrilát alapú ragasztó. Az adatlapja szerint szilán és poliol tartalma van. A szilánról elég brutál dolgokat lehet olvasni a Wikipédián. Szerintem keress valami nagyobb kiszerelésű pillanatragasztót cianoakriláttal. Ez a fajta azért jó, mert vízzel érintkezve azonnal végbemegy a kötési reakció és nem old ki semmit a vizedben. Gyakorlatilag beleönthetsz egy egész tubust a vizedbe és mindenki túléli... 😉
 
Back
Oldal tetejére