• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumban használható ragasztók

Ragasztani sokkal könnyebb és szebb is.
Loctite superbond powerflex gel vagy más fajta is jó de gel legyen.
 
Nem hiszem. De nem ismerem, a mukormom nem gellel van feltéve. :D
 
Én úgy tudtam van, a csajok mondták, de én még nem próbáltam :D

Ha minden igaz, géllel töltik a műkörmöt (ami nem TIP-es). Ez UV-ra szilárdul, stb. De ezt ne úgy képzeld el mint egy ragasztót. Rugalmassága szerintem közel 0.
 
Sziasztok valaki meg tudná mondani hogy opti white akit mivel ragasztanak általában és mennyi a ragasztó száradási ideje?

Tapatalkkal küldve az én E5823 eszközömről
 
Ragasztani sokkal könnyebb és szebb is.
Loctite superbond powerflex gel vagy más fajta is jó de gel legyen.
Üdv. Ezek a Loctite pill. ragasztók nem valami erős méreg tartalmúak?
Valamiért úgy rémlik, hogy cián-akrilát tartalmúak. Az nem lehet probléma?
 
Üdv. Ezek a Loctite pill. ragasztók nem valami erős méreg tartalmúak?
Valamiért úgy rémlik, hogy cián-akrilát tartalmúak. Az nem lehet probléma?

Ciano-akrilát. ha megköt minden további nélkül használható.
 
Ciano-akrilát. ha megköt minden további nélkül használható.
Bakker. És nem gond ha nedves a mohám mert nedvesség hatására köt.
Ésszerű. Köszönöm szépen a gyors korrekt választ.
Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Itt legalább válaszokat és sok tanulnivalót találok.:)
 
Sziasztok valaki meg tudná mondani hogy opti white akit mivel ragasztanak általában és mennyi a ragasztó száradási ideje?

Tapatalkkal küldve az én E5823 eszközömről
Hali. Ha jól tudom ugyan az a ragasztó és szobahőmérsékleten 24 óra 1 cm3 teljes térhálósodása. De ha nincs folyamatos 20 fok és a páratartalom is magas jobb ha hagysz legalább 1 hetet.
könnyebben vágod le felesleget.
 
Hali. Ha jól tudom ugyan az a ragasztó és szobahőmérsékleten 24 óra 1 cm3 teljes térhálósodása. De ha nincs folyamatos 20 fok és a páratartalom is magas jobb ha hagysz legalább 1 hetet.
könnyebben vágod le felesleget.
Kicsit pontosítanék:
- szerintem is alapvetően FBS, illetve Aqua-Silicone használható a ragasztásra
- ami a száradást/kötést illeti: 1 cm/nap a vastagságát tekintve, tehát 10-es üvegből készített akvárium ragasztása elvileg 24 óra alatt megköt, ami viszont a páratartalmat illeti: a magasabb páratartalom gyorsítja a kötést, nem lassítja
- egy nap után a kitüremkedett ragasztót pengével szépen le lehet tisztítani, ha lesz merevítő, akkor jöhet a merevítők beragasztása, majd az utolsó ragasztást követő 2-3 nap után már fel is lehet tölteni, de minél nagyobb akváról van szó, annál inkább javasolható 1-2 nap biztonsági várakozás. Addig legalább lehet a scape-et építgetni;)
 
Tapadókorongot ragasztottam FBS-el a ragasztás vékony és kb 0.5 cm a ragasztási felület. Mennyi idő múlva helyezhető be az akváriumba? 1-2 óra elegendő? Köszi.
 
Fbs-esetén nem tudom mennyi a térhálósodás idővalluma.
Szerintem várj min 1 napot.
De valamelyik mester remélem beszáll mert engem is érdekel.
 
Köszi a választ.Már türelmetlen vagyok,hogy működik-e a kis "alkotásom"...A későbbiekben feltöltöm a házi készítésű porlasztót amit készítettem csak még tesztelni kell.
 
Back
Oldal tetejére