• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumban használható ragasztók

Sipeki László

Kertész szaki
Sziasztok

Mivel nem találtam ilyen témát, így nyitottam egyet.
Ide jöhet minden ami ragasztókkal kapcsolatos, és biztonságosan használható az akváriumban.

rögtön kérdezek is, tudtok-e mondani olyan műanyag ragasztót, ami gyorsan szárad, és anélkül használható az akváriumban hogy oldódna ki belőle bármi is.
 
Szia

Egy diy co2 reaktort raktam össze de az fsb nem fogta meg rendesen, valami erős ragasztó kell, habosított pvc, műanyag ragasztásra.
Csak ez ügye benne lesz az akváriumban.
 
epoxi a reaktorhoz egyebekhez, zselés pillanatragasztó a mohákhoz, stiftes melegítős ragasztó a kövekhez.
 
Örömmel láttam ezt a témát!:) Mert a készülő akváriumban több DIY megoldás lesz.
 
Nem tudom használható e, én még nem használtam, mások majd talán tudják.
De szerintem ha az FBS nem fogta meg akkor lehet ez sem fogja, biztosan pvc a műanyag?

Igen az, csak de valahogy nem volt elég erős az fsb.
Epoxy-t mondták és szinte mindegyikben ugyan az van.
Remélem tudja valaki majd hogy ez használható-e.
 
Amennyire tudom, csak addig problémás, míg meg nem szárad. A csemperagasztós hátterekhez használt kültéri ragasztó is epoxy tartalmú
 
Szia

Egy diy co2 reaktort raktam össze de az fsb nem fogta meg rendesen, valami erős ragasztó kell, habosított pvc, műanyag ragasztásra.
Csak ez ügye benne lesz az akváriumban.

A habosított PVC puha, vagy kemény?
Kemény PVC dolgokat (pl csövezést) én vinilfix-el ragasztottam mindig. A vízvezetékekhez is használják, kb 10 bar nyomásig ha jól emlékszek. (úgy műxik, hogy feloldja a két ragasztandó darab felületét és mintha összehegesztenéd olyan lesz kötés után)
Nagyon gyorsan köt, ha nem nagy tömegben használtad, 1-2 óra múlva már tutira mehet az akváriumba. Persze előtte egy átöblítés nem árt.
 
OK, akkor egy kérdés megoldva(y)
Ha a kövezést össze kell építeni, nem egy-egy darab behelyezésével lesz megoldva, akkor teljesen jól működik a flexibilis csemperagasztó, illetve a házak hőszigetelésénél a polisztirol lapok felragasztásához használt ragasztó.
Némi odafigyeléssel, szinte láthatatlan ragasztások oldhatóak meg. (Ez majd ha készül a medencém, lesz és dokumentálni is fogom) Egy dologra kell figyelni: ha nagyobbacska kövekkel dolgozunk, akkor egy nekifutásra általában csak két sor rakható fel, mert nagyobb terhelésnél elkezd csúszni a kő.
Pár éve Budán a Naphegy utcában egy fodrász ismerős üzletében építettem fel így egy kb 1,8-2 m hosszú, 75 cm magas -halak részére- átjárható pengeszerű falat a Dunából gyűjtött homokkövekből. Háromszori nekifutásból jött össze, de az eredmény megérte a fáradtságot. Ha megtalálom a képeket akkor töltök fel róla.
Ha nagyon világos, már-már fehér kövekkel kell megoldanod, akkor a fehér cement is jó lehet, azt még színezni is tudod vas-oxid porfestékkel. Nagyon állat eredményt ki lehet hozni vele(y)
 
Ezt azért írtam be, mert több olyan leírást is láttam már, ahol nem lágyvizes volt az akvárium.
Amúgy ragasztóként használva -mivel elég kicsi felületen érintkezik a vízzel közvetlenül- nagyságrendekkel kisebb a keményítés hatásfoka, mint pl egy épített háttér esetén.
Mondjuk egy mérést lehet, hogy megér majd valamikor.
 
14142608804_347126bae4_b.jpg akkor hát így nézett ki az a budai akvárium, amikor elkezdtük betelepíteni
14139078971_398b7fb37b_b.jpg
és így, amikor talán utoljára karbantartottam:
14142406295_63c096d65f_b.jpg
A szélessége mindössze 50 cm, ezt kellett két részre osztanom, úgy hogy átlátni ne nagyon lehessen (túloldali helyiségben masszázs folyt) de a halak át tudjanak járni gond nélkül és értelemszerűen minél kevesebbet vegyek el a térből.
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy szeretnék az akváriumomba egy kis dekorációt csinálni itthon pl egy ilyen csőből kialakított búvóhelyet az anci-nak, milyen ragasztót ajánlotok, mert az az elképzelés hogy egy pvc csövet beburkolnék kővel hogy jól mutasson. Előre is köszi!
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy szeretnék az akváriumomba egy kis dekorációt csinálni itthon pl egy ilyen csőből kialakított búvóhelyet az anci-nak, milyen ragasztót ajánlotok, mert az az elképzelés hogy egy pvc csövet beburkolnék kővel hogy jól mutasson. Előre is köszi!

Hali! Fbs-t .
 
Köszi a választ! Még egy olyan kérdésem lenne hogy ez mennyire strapabíró anyag, pl a vízbe nem oldódik fel? Vagy nem bomlik le belőle kis darab?
Előre is köszi!

Ezzel ragasztják az akváriumokat. Fekete, teljes száradás után nem árt senkinek.
 
Back
Oldal tetejére