• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium videók

Viszont nem biztos, hogy meg tudnák védeni, ha egy helyi maffia társaság ki akarná termelni a fákat,
Én is arra gondoltam, hogy a természetvédelmi szabályok betartatásával lehet a legnagyobb gond, ahogy mindenütt.
A halászattal is komoly gondok vannak ezen a téren, sok a túlhalászat. pedig azt már jó ideje szándékoznak szabályozni. Akkor mi lehet a hobbiállatok begyűjtése terén... valószínűleg aki kapja marja...
Én mindig a dekorfákon gondolkodom, hogy mennyire elégednek meg a hulladékkal vagy mennyire lesz inkább pusztítás belőle?
Lehet, hogy rosszul tudom, de azok már elpusztult fák, nem? persze ettől még lehet pusztító a begyűjtésük. ezt nem tudom.
 
Én mindig a dekorfákon gondolkodom, hogy mennyire elégednek meg a hulladékkal vagy mennyire lesz inkább pusztítás belőle?
Szerintem uszadék fából van elég és a fák meg “pótolhatók”. Szerintem ami inkább jelenthet gondot az a kövek kérdése. Valamikor olvastam arról, hogy amikor emberek partokon ilyen egyensúlyozott zen kőrakásokat csinálnak az extrém káros a természetre, mert egy csomó mikroorganizmus helyét szűnteti meg.

Bár gyanítom, hogy aprócska kis hobbink káros hatása kisebb az általános bányászatnál és fakitermelésnél.

Máshonnan nézve pedig mióta az emberiség létezik, bármihez nyúl kárt csinál. Csak van amivel gyorsabban van amivel kevésbé és van ami fenntartható.
 
Lehet, hogy rosszul tudom, de azok már elpusztult fák, nem?
Alapvetően azok. De, ha nincs pénzem, s te azt mondod, adsz nekem egy uszadékfa kilójáért egy ezrest, akkor lehet, hogy kivágom, kiszárítom, s adom úgy.

Szerintem ami inkább jelenthet gondot az a kövek kérdése.
Az építőiparhoz képest sehol sincs az akvarisztika.
 
Szóval szerintem a halfogók természet iránti elkötelezettsége csak üres duma, ők ilyen módon zsákmányolják ki a természetet (ami persze kevésbé káros, mint az erdőirtás).
Szerintem sincsen semmi elköteleződés részükröl. De szerintem nem is elvárható. Esukálható meg minden, de a nap végén az lesz a kérdés, hogy van e kaja az asztalon vagy sem.

Nekünk relatív könnyű ilyeneken vacilálni mert azért valjuk be rengeteg lehetőség van körülöttünk valamilyen szintű megélhetés generálásához. Arra felé nem igen van.

Sajnos ez egy összetett probléma és ha lesz kettővel több halász, ha nem, előbb utóbb úgy is eltűnnek az erdők. Én elég borúlátó vagyok a jövőt illetően. De abban hiszek, ha mindenki a saját környezetében tesz valamit a fenntarthatóság érdekében legyen az egy Amazonas menti halász vagy egy new yorki milliárdos akkor azért talán lassíthatunk az általunk félt folyamatokon.

Bár ennek nem látom sok esélyét. 😀
 
Szerintem sincsen semmi elköteleződés részükröl. De szerintem nem is elvárható. Esukálható meg minden, de a nap végén az lesz a kérdés, hogy van e kaja az asztalon vagy sem.

Nekünk relatív könnyű ilyeneken vacilálni mert azért valjuk be rengeteg lehetőség van körülöttünk valamilyen szintű megélhetés generálásához. Arra felé nem igen van.

Sajnos ez egy összetett probléma és ha lesz kettővel több halász, ha nem, előbb utóbb úgy is eltűnnek az erdők. Én elég borúlátó vagyok a jövőt illetően. De abban hiszek, ha mindenki a saját környezetében tesz valamit a fenntarthatóság érdekében legyen az egy Amazonas menti halász vagy egy new yorki milliárdos akkor azért talán lassíthatunk az általunk félt folyamatokon.

Bár ennek nem látom sok esélyét. 😀
Egyetértek. Edukációról is volt szó a videóban, de kétlem, hogy ez az adott helyzetben működne. Az ember bármit megtesz, hogy eltartsa a családját. Akkor is, ha ezzel utódai jövőjét éli fel. A probléma roppant szerteágazó. A megoldás esélye nullához közelít. Tényleg, miért vagyunk 8 milliárdan? :)
Amit lehet, én is megteszek a környezet védelméért, de ez homokszem a sivatagban...
Én is arra gondoltam, hogy a természetvédelmi szabályok betartatásával lehet a legnagyobb gond, ahogy mindenütt.
A halászattal is komoly gondok vannak ezen a téren, sok a túlhalászat. pedig azt már jó ideje szándékoznak szabályozni. Akkor mi lehet a hobbiállatok begyűjtése terén... valószínűleg aki kapja marja...
Mindenhol komoly gondok vannak, de Brazília különösen élen jár a környezet pusztításában.
Lehet, hogy rosszul tudom, de azok már elpusztult fák, nem? persze ettől még lehet pusztító a begyűjtésük. ezt nem tudom.
Ki tudja, honnan gyűjtik. Arra tippelnék, hogy egy részüket azért vágják ki, hogy eladják.
 
Én személy szerinte nem voltam egy nagy támogatója a vadon fogott hal témának. De volt egy kulcsmondat ami elhangzott a filmben, mégpedig az, hogyha ezt mindenhol körültekintően minden szereplőt és a természetet is etikusan kezelnék akkor jól működhetne. Ez egy elég jó kezdeményezés amit bemutattak és viszonylag alaposan tették ezt. Nem gondoltam volna arra soha, ha minden halasz aki ebből él lerakná a lantot akkor csak méginkább beindulna az erdők pusztítása ami már valljuk be így is elég gázos.
Az erdők pusztítása az érme egyik oldala. A másik a gátlástalan orvhalászat és halcsempészet.
Kolumbia már évek óta csinálja, és tudok olyan hazai maszek halimportőrről, aki onnan vásárol. (Legalábbis 5-6 évvel ezelőtt. Most nem tudom mi a szitu, mert nem találkoztam vele.)
Tény, hogy ő hónapokig karanténozza, ha kell, gyógyítja a halakat (tőle a vevőhöz kiváló kondiban és egészségben lévő halakat lehet venni), de akkoris támogatja a csempészeket.

Ugyanakkor ott a S*****ker, amelyik tenyészti (csapvízben!) a diszkoszokat. Eleinte importáltak Brazilból, aztán úgy gondolták, hogy maguk tenyésztik, ill. kereszteznek, és a valóságban nem létező variánsokat gyártanak.
 
Sziasztok,

újrakezdtem a hobbit és csináltam egy alacsony karbantartás igényű kis nano-t.
Csináltam róla egy videót, a fókusszal meg a tükröződéssel azért még van baj.
Köszi ha megnézitek :)

Terszik a berendezés hangulata, föleg a sok vékony ág, de összességében nekem olyan hangulatot kelt, mint néhány távolkeleti akvárium, ahol egy szép Hardscapes akváriumot telenyomnak halakkal, s megfeledkeznek a növényekröl.

Mivel a betta giantnak tünik, brutto 40-45 literre tippelem az akváriumot, a hatalmas kö miatt pedig igy a nettó viztömeget nagyon max. 25 literre saccolom.
Az én jóérzésemnek ez a viztömeg ennyi halra és garnélára túlságosan kevés.

A békalencse olyan szempomtból jó választás, hogy sok no3 at vesz fel, viszont én eddig minden békalencsés akváriumban utáltam karbantartani, mert az apró kis levelek az akaratom teljes hiánya ellenére is, még órákig a kezemre voltak ragadva.
 
brutto 40-45 literre tippelem az akváriumot
Az én szememnek 60x25x20, 30 liter - de ne legyen igazam.

Bár gondolom, inkább a videó vár itt véleményezésre (már ha vár) :) Az pedig elég jó lett (első videónak főleg), jók a betűtípusok, a szöveg effektek és a vágások is. Nem túl hosszú és pont annyi snitt, amennyit a videó tárgya megkíván. Jók a színek is, a layoutban is és a videó utómunkán is.
Az akvárium berendezése nekem kicsit fantáziátlan, a nagy lávakőnek mintha csak annyi szerepe lenne, hogy jó kontrasztot adjon egy videóhoz.
Szerintem!
 
Terszik a berendezés hangulata, föleg a sok vékony ág, de összességében nekem olyan hangulatot kelt, mint néhány távolkeleti akvárium, ahol egy szép Hardscapes akváriumot telenyomnak halakkal, s megfeledkeznek a növényekröl.

Mivel a betta giantnak tünik, brutto 40-45 literre tippelem az akváriumot, a hatalmas kö miatt pedig igy a nettó viztömeget nagyon max. 25 literre saccolom.
Az én jóérzésemnek ez a viztömeg ennyi halra és garnélára túlságosan kevés.
Én nem érzem soknak az állatok mennyiségét, pont az tetszik, hogy van benne nyüzsgés. A bettán kívül az egész csapat, valamint a kevés növényke, egy régebbi kissé elhanyagolt, akváriumból került át, nem tudatosan válogattam össze őket. Úgy gondolom, hogy az akvárium méretéhez képest a nagy szűrőtérfogat, a rendszeres takarítás és vízcserék miatt nem lesz gond a vízminőséggel. Tervben van a közeljövőben még egy nano indítása, így ha mégis problémát okozna a zsúfoltság, akkor lesz hova költöznie a csapat egy részének.

Az én szememnek 60x25x20, 30 liter - de ne legyen igazam.

Bár gondolom, inkább a videó vár itt véleményezésre (már ha vár) :) Az pedig elég jó lett (első videónak főleg), jók a betűtípusok, a szöveg effektek és a vágások is. Nem túl hosszú és pont annyi snitt, amennyit a videó tárgya megkíván. Jók a színek is, a layoutban is és a videó utómunkán is.
Az akvárium berendezése nekem kicsit fantáziátlan, a nagy lávakőnek mintha csak annyi szerepe lenne, hogy jó kontrasztot adjon egy videóhoz.
Szerintem!

45x22x16 a méret.

Valóban nem fektettem sok energiát a hardscape-be, csak itthon talált dolgokból dolgoztam. Valami egyszerű, alacsony karbantartás igényűt szerettem volna, ami jól mutat, ami szerintem sikerült is.

Köszi srácok a véleményeket, észrevételeket, jó volt olvasni ;)
 
Én nem érzem soknak az állatok mennyiségét, pont az tetszik, hogy van benne nyüzsgés.
Jogszabály írja elő (minden bizonnyal okkal), hogy 30 liter élettér alatt nem tartható gerinces állat. Nos, én nem akarok erkölcs-csőszködni, csak gondoltam érdekel, hogy miért kapod a szomcsi jeleket..
 
Back
Oldal tetejére