• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium újraindítása

Sziasztok!
Hogyan ütemezzem a vízcseréket az akvárium újraindítását követő első egy hónapban?
Egy bejáratott külső szűrővel indítanám az akit és próbálok valamennyi régi akváriumvizet is felhasználni.
Így is az első héten naponta, a másodikon kétnaponta, majd heti 2x, végül 1x kell vizet cserélnem?
Ha jól működő szűrővel indulsz akkor felesleges ennyi vízcsere!
Az első egy két héten pár naponta aztán hamar ráálhatsz a heti vízcserére.
 
Sziasztok!
Hogyan ütemezzem a vízcseréket az akvárium újraindítását követő első egy hónapban?
Egy bejáratott külső szűrővel indítanám az akit és próbálok valamennyi régi akváriumvizet is felhasználni.
Így is az első héten naponta, a másodikon kétnaponta, majd heti 2x, végül 1x kell vizet cserélnem?
Szerintem hagyd békén! Rakd össze, kösd be a szűrőt, tölts bele minél több vizet a mostani medencéből és kész.
A folyamatos vízcserével sokkal többet ártasz, mint amennyit szeretnél használni.
 
Helló!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy "kissé elszúrt" akváriumot milyen módszerekkel kezdenétek újra? Elszúrt alatt azt értem, hogy a szűrő csövétől kezdve a kövekig minden algás :) Növényeknél kipróbálom a sötétítést, viszont a többivel mit csináljak, milyen módszerrel sterilizáljam? A szűrő csöve is érdekes eset, bele se tudok nyúlni. + szűrőanyagok, talaj, valamit kéne velük kezdenem :)
 
Helló!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy "kissé elszúrt" akváriumot milyen módszerekkel kezdenétek újra? Elszúrt alatt azt értem, hogy a szűrő csövétől kezdve a kövekig minden algás :) Növényeknél kipróbálom a sötétítést, viszont a többivel mit csináljak, milyen módszerrel sterilizáljam? A szűrő csöve is érdekes eset, bele se tudok nyúlni. + szűrőanyagok, talaj, valamit kéne velük kezdenem :)
A cső tisztításhoz van célszerszám, flexibilis csőtisztító néven érdemes keresgélni, több márka is forgalmaz ilyeneket.
 
Helló!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy "kissé elszúrt" akváriumot milyen módszerekkel kezdenétek újra? Elszúrt alatt azt értem, hogy a szűrő csövétől kezdve a kövekig minden algás :) Növényeknél kipróbálom a sötétítést, viszont a többivel mit csináljak, milyen módszerrel sterilizáljam? A szűrő csöve is érdekes eset, bele se tudok nyúlni. + szűrőanyagok, talaj, valamit kéne velük kezdenem :)
A szűrőt kapd szét és cseréld a perlont érdemes szerintem a szivacsot is kimosni alaposan ha nagyon tele van trutyival.
Milyen talajod van, mennyire van beültetve, milyen alga van rajta?
 
A szűrőt kapd szét és cseréld a perlont érdemes szerintem a szivacsot is kimosni alaposan ha nagyon tele van trutyival.
Milyen talajod van, mennyire van beültetve, milyen alga van rajta?

Environment Aquarium Soil talaj, alig van már növény.
Kékalga, zöld szakállalga, ecsetalga, és nem kevés. Hard reset kéne sajnos.
 
Ha nagyon gáz akkor kár szenvedni restart.
Tudod, hogy mi volt az oka az algásodásnak?

Igazából a kezdetek óta valami rossz volt, mivel beültetéstől kezdve folyamatosan kínlódtak a növények, próbálkoztam bármivel. Szép lassan kipusztultak és megjelentek az algák. Mivel csak 2 dolog volt, a szűrő és a világítás, ami a kezdetek óta probléma lehet, gondolom a kettő közül az egyik lesz a bűnös. Szűrőmre írták, hogy kicsi, de a növények konkrétan vegetáltak, így inkább a világításra gyanakszom, ami egy 18W-s gyári T8-as világítás 100l-re. GA-ban direkt ehhez a paraméterekhez vásároltunk növényeket, de úgy látszik még sem lehetett elég.

Egyébként a pontos okát nem tudom és nem vagyok nagy szakértője a témának, de nem tudom mi más okozhatta volna ezt a lassú vegetálásos kipusztulást.
 
Igazából a kezdetek óta valami rossz volt, mivel beültetéstől kezdve folyamatosan kínlódtak a növények, próbálkoztam bármivel. Szép lassan kipusztultak és megjelentek az algák. Mivel csak 2 dolog volt, a szűrő és a világítás, ami a kezdetek óta probléma lehet, gondolom a kettő közül az egyik lesz a bűnös. Szűrőmre írták, hogy kicsi, de a növények konkrétan vegetáltak, így inkább a világításra gyanakszom, ami egy 18W-s gyári T8-as világítás 100l-re. GA-ban direkt ehhez a paraméterekhez vásároltunk növényeket, de úgy látszik még sem lehetett elég.

Egyébként a pontos okát nem tudom és nem vagyok nagy szakértője a témának, de nem tudom mi más okozhatta volna ezt a lassú vegetálásos kipusztulást.
Igazából a kezdetek óta valami rossz volt, mivel beültetéstől kezdve folyamatosan kínlódtak a növények, próbálkoztam bármivel. Szép lassan kipusztultak és megjelentek az algák. Mivel csak 2 dolog volt, a szűrő és a világítás, ami a kezdetek óta probléma lehet, gondolom a kettő közül az egyik lesz a bűnös. Szűrőmre írták, hogy kicsi, de a növények konkrétan vegetáltak, így inkább a világításra gyanakszom, ami egy 18W-s gyári T8-as világítás 100l-re. GA-ban direkt ehhez a paraméterekhez vásároltunk növényeket, de úgy látszik még sem lehetett elég.

Egyébként a pontos okát nem tudom és nem vagyok nagy szakértője a témának, de nem tudom mi más okozhatta volna ezt a lassú vegetálásos kipusztulást.

Az a fény igen kevés, azt kéne bizony tuningolnod megpróbálhatnál egy 55w-os kompaktot beépíteni a helyére ami már megoldás lehet.
A szűrés is lényeges így ha növeled a fényt szükség lesz a megfelelő szűrésre is. Egy külső szűrő elengedhetetlen szerintem és a szűrőanyagon nem szabad spórolni érdemes bele rakni valami minőségit mert az a lényege az egésznek.
Ha tudod a lámpát tuningold házilag a szűrőre sajnos pénzt kell áldozni de ha jót választasz és megtömöd akkor azzal évekig nincs gondod max néha kicseréled a perlont meg átöblíted. Mivel szűröd most az akváriumot?
 
Az a fény igen kevés, azt kéne bizony tuningolnod megpróbálhatnál egy 55w-os kompaktot beépíteni a helyére ami már megoldás lehet.
A szűrés is lényeges így ha növeled a fényt szükség lesz a megfelelő szűrésre is. Egy külső szűrő elengedhetetlen szerintem és a szűrőanyagon nem szabad spórolni érdemes bele rakni valami minőségit mert az a lényege az egésznek.
Ha tudod a lámpát tuningold házilag a szűrőre sajnos pénzt kell áldozni de ha jót választasz és megtömöd akkor azzal évekig nincs gondod max néha kicseréled a perlont meg átöblíted. Mivel szűröd most az akváriumot?

Belinkelem a naplóm, az egyszerűbb :)
FromTheDeep | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

Amúgy új világítást tervezek, valami Odyssea dual vagy quad személyében.
 
2 napja újra indítottam az akváriumomat. Átmostam a régi aljzatot és kicseréltem a teljes vizet, A szűrőt nem "gyagyáztam túl".
Teljesen tiszta a vizem szerencsére.
A kérdésem az lenne, hogy a CO2-t, Microt, Macrot, Carbot mikortól érdemes elkezdeni adagolni?
 
Én sok növénnyel tervezek újraindítani, és az első naptól full táp, co2, fény megy majd. Én is beállt szűrőbacikkal restartolok, ha minden úgy sikerül ahogy kéne. :)
 
Mai nap 27 liter environment soil átmosása vár rám, mit ne mondjak, nem lelkesedek. :D

Tegnap vettem egy ilyet csak talajmosásra:
IDEALISK Szűrő - IKEA
úgyhogy asszony sem panaszkodhat hogy halszaros lesz a tésztaszűrője. :D

Ha már itt vagyok: a bacikultúrás siporaxből mennyi kell, hogy beoltsam a seachem matriot? Van valami minimum mennyiség? Csak mert nem tudom mennyi fog beleférni a szűrőkbe a sipraxból... mondjuk ha már egy fél kosár, kosár van szűrőnként az új setupban, az talán elég lehet. Gondolom a lényeg hogy legyen már valamennyi bacikultúra a szűrőben ami el tud szaporodni.
 
Sziasztok.Rengeteget nézegettem a fórumokat,és a szebnél szebb képeket,így elkapott a növényes akvárium megvalósításának a lehetősége.Van 112l akváriumom 2x18W osram l18/840 világítással,és sokat olvasgatva az oldalakat megprobálok valami szépet kihozni belőle,persze a kis családom is adja az ötleteket :).Rendeltem jbl manado alá aqua basis táptalaj,10l és 5l. és persze ha már növényes akkor pár db alacsony igényű kevés fényhez,Green Aqua növénykéket,Bacopa australis,Sagittaria subulata,Dennerle Hygrophila corymbosa.Szépen elültettem őket,és ahogy olvasgattam napokig járattam üresen az akváriumot ami már 1 nap után letisztult.,tetra ex 700 küső szűrő,amiben már megvolt a kialakult baktérium flora az elöző akváriumom használatánál,alsó kosár kerámiagyűrű,2.kosár siporax,3.kosár szivacs,4.kosár szivacs és perlon vatta,nem tudom jó e az összeállítás ha növényes aksihoz is szeretném használni.Halakat sajnos vissza kellet tennem mert a 20l be nem bírták tovább,5neon,4serpalazac,1vöröskarcsú díszmárna,3zebradánió,1páncélosharcsa.Naponta 20% vízcsere.Mivel low tech akvárium ami elérhető lenne számomra,így az easy life carbo,és a profito amit rendeltem még a növénykéknek.De nem igazán vagyok vele tisztába hogy első napokban hogy kezdjem a tápozást,esetleg kell e,vagy csak a carbot adagoljam,mennyit világítsak.Tervbe van a csőcsere,sera plant color t8 18w,és SERA BRILLIANT DAYLIGHT t8 18w csőre.Egy pár levélen barnás foltot vettem észre,valószínű tápanyag hiány lehet,vagyis ameddig a gyökérzett nem éri el a táptalajt akkor szükséges a tápozás profitoval?Elöre is köszönöm a segítségeteket.jA az aksiban lévő szőlő tőkén ami már évekig ázott fehér hártyás réteget vettem észre,de a melette lévő vasfán nem tapasztaltam.

 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Sajnálatos módon 5 nap után szét kellett szednem az akváriumot, amit most indítottam.
Természetesen a növényeket (is) szeretném megmenteni. Jelenleg egy vödörben "laknak". Meddig bírják így? Vagy esetleg van más tippetek? Kb. 2 hét, mire újból a lakhelyükre költözhetnek...
 
Sziasztok!

Sajnálatos módon 5 nap után szét kellett szednem az akváriumot, amit most indítottam.
Természetesen a növényeket (is) szeretném megmenteni. Jelenleg egy vödörben "laknak". Meddig bírják így? Vagy esetleg van más tippetek? Kb. 2 hét, mire újból a lakhelyükre költözhetnek...
Mennyi növény van, mekkora vödörben?
Amikor én kerültem ilyen helyzetben, vásároltam egy 80L-es műanyag kádat, abban szépen elfértek, és föléjük hajtottam a világítást. Egy kis légpumpás emelővel forgattam a vizet. Kapták a tápot, a vízcserét. Volt velük csiga és néhány selejt garnéla, hogy segítsenek a karbantartásánál.
Szerintem egy növénynek teljesen mindegy milyen edényben neveled, ha megkapja a a fejlődéséhez szükséges feltételeket.
 
Mennyi növény van, mekkora vödörben?
Amikor én kerültem ilyen helyzetben, vásároltam egy 80L-es műanyag kádat, abban szépen elfértek, és föléjük hajtottam a világítást. Egy kis légpumpás emelővel forgattam a vizet. Kapták a tápot, a vízcserét. Volt velük csiga és néhány selejt garnéla, hogy segítsenek a karbantartásánál.
Szerintem egy növénynek teljesen mindegy milyen edényben neveled, ha megkapja a a fejlődéséhez szükséges feltételeket.

Hát relatíve elég sok a növény. Ma akkor veszek egy kicsi akváriumot, (20-30 liter) és abban tartom őket ideiglenesen. Ilyenkor mennyi az algásodás veszélye?
 
Back
Oldal tetejére